относно имунизациите

  • 1 436
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 518
Когато детето навърши 2 месеца се поставят 2 ваксини, които са задължителни и не се заплащат.Това са:
 - против полиомиелит-поставя се мускулно и е възможно детето да вдигне температура
 -дифтерия, тетанус, коклюш -поставя се подкожно.Също може да се повиши температурата

И ние сложихме тези от касата. Едната се поставя в крачето, а другата в ръчичката. Вдигна температура, въпреки че дадох Панадол превантивно. Така два дни имаше Т, но не през целия ден. Аз често мерех и когато имаше веднага давах панадолчето. Не е била кисела, но много спеше през тези два дни - събуждаше се само за яденето и веднага заспиваше отново. Мястото, което беше боцнато не се зачерви и не се е подувало.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 755

За всеки случай след всяка ваксинация, вечер, преди лягане, съм давала по една доза Панадол. Както за успокояване на болката /ако има такава от боцкането с иглата/, така и превантивно срещу температура.
Децата ми не са правили реакция срещу нито една ваксина досега.
И аз така  Peace
А специално за това каква да изберем - по ЗК или Пентаксим, двама детски д-ри казаха, че понякога децата правят реакция и към втората, така че решихме да слагаме тази по ЗК.
Живот и здраве, за второто може би обаче ще избера Пентаксима, най-малкото, за да не го боцкат два пъти - от тази година полио-ваксината не е на капки, а се инжектира.

# 17
  • Мнения: 518
И нашата педиатърка каза, че се случва да проявят реакция и към комбинираната ваксина.

# 18
  • Мнения: 2 910
Слагахме Пентаксим и двете ваксини до този момент понесе много добре, без никави странични ефекти.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Слагах на Калоян Пентаксим - определено за мен това е по-добрият варинт за ДТК ваксина. Не е имал никакви странични реакции. Останалите ваксини са по ЗК.

# 20
  • Мнения: 2 111
Слагахме Пентаксим.Понесе я много добре без странични реакции.

# 21
  • Мнения: 257
Каквото ни е казал педиатърът ни, това сме и правили. Той следи имунизационния календар на децата ми и ни вика, когато трябва да се постави поредната ваксина. Не съм се интересувала каква е точно, от какво се прави, кой я е изобретил, къде се произвежда. Напълно съм се доверявала на знанията на личния лекар.
За всеки случай след всяка ваксинация, вечер, преди лягане, съм давала по една доза Панадол. Както за успокояване на болката /ако има такава от боцкането с иглата/, така и превантивно срещу температура.
Децата ми не са правили реакция срещу нито една ваксина досега.
И аз тъка и съм доволна

# 22
  • Мнения: 4 335
Слагахме Пентаксим.Понесе я много добре без странични реакции.
И ние,а се слага в кра4ето Peace

# 23
  • Мнения: 86
Слагахме Пентаксим. Нямаше никакви странични реакции. Слага се в крачето.
И при нас беше същото.

# 24
  • Мнения: 140
Слагали сме тези, които са по ЗК- никога не е имала реакции като Т, подуване и др. Peace

# 25
  • Разград
  • Мнения: 518
Сложихме Инфанрикс (около 27 лева струва) и до сега не е давала реакции нито при единия, нито при другия  Peace

# 26
  • Мнения: 24 467
И при двете деца съм се доверявала на педиатърката, тя следеше за ваксините и на ежемесечната консултация ни поставяше такава, каквато изисква имунизационния календар. На интернет страницата на НЗОК има имунизационен календар- можеш да го разгледаш подробно.
Ако имах избор дали да поставям или не- щях да се замисля, но у нас /и в редица държави/ на практика си задължен да го направиш, пари струват ваксините, независимо кой ги плаща.  ConfusedТова, обаче, е друга тема.
Слава Богу децата ги понесоха леко и не са имали каквито и да било странични реакции, включително температура и сънливост. Само купих Панадол, да имам под ръка, ако се наложи, но не се наложи...

Общи условия

Активация на акаунт