До майките на деца с АБКМ

  • 7 737
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Мили мами, синът ми, който е на  7 месеца е с алергия към белтъка на кравето мляко , диагонстицирана през месец юли.Тогав доц. Мариана Маринова ни спря всички имунизации с изключение на хепатит и полиомиелит и каза , че дифтерия и тетанус може да се поставят на детето по късно , а с документ ще ни забрани завинаги имунизацията против коклюш. Въпросът ми е кога на вашите деца направиха тетаничната и дифтерната ваксина , след първоначалното спиране на тези имунизации.И правят ли се изобщо те/ тетанус и дифтерия/на бебетата с нашата диагноза.
  Дано сте ме разбрали.
  На моя син му остана да се направи само последната апликация от ваксините ДТК, когато алергията се прояви ,и се питам ще е възможно ли да получи последия прием , преди да е изтекъл крайният срок за него. За съжаление , котато тази седмица бяхме отново при доц. Маринова забравих да питам за вакссините.

# 1
  • Мнения: 354
Дали въпрсът ми е пркално неясн?Питам слагат ли се ваксини дифтерия  и тетанус на деца с АБКМ и кога.

# 2
  • Мнения: 511
Ние бяхме с такава диагноза,слагана ни е ваксина с изключение само на коклюш.Кога- не са ни отлагани във времето,слагани са ни на необходимата възраст.

# 3
  • Мнения: 354
МИРО И ПОЛИ ,благодаря.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ние бяхме вече с алергията (но все още не знаехме, че е АБКМ), когато ни биха ваксините. Нашата педиатърка нищо не спомена за отлагане на ваксинацията  Tired . Дори сега ваксината за 1 годинка не мислят да му я отлагат.  Thinking  Това е много специфичен въпрос и най-добре да питаш Маринова.  

И нещо странично да те питам - на вас с какъв тест ви откриха алергията?

# 5
  • Мнения: 4 555
И моята дъщеря е с АБКМ и до сега не са и слагали ваксини. Аз не съм искала, докторката ни няма нищо против забавянето.
Малката вече става на 1 годинка и може би е време да се замислим за ваксините. Хвърляте ме в размисъл обаче, до сега не съм чувала това за коклюша и че не трябва да се слага. Ще питам Мустаков за това.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
мнението на западните педиатри е, че АБКМ не е противопоказание за ваксинация - особено при наличието на безклетъчни ваксини против коклюш. защо ще ви освобождават завинаги от коклюш, след като вече имате избор да не слагате живата ваксина, отпускана по каса, а да я замените с убита? имам чувството, че тая Маринова е спряла развитието си някъде преди 10-15 години.

моето дете беше нарочено за АБКМ, но съм му сложила всички ваксини - естествено, със закъснение. започнахме след навършени 6 месеца с Пентаксим.

# 7
  • Мнения: 354
  Янина, на нас алергията не ни я откриха с тест. Стана чрез преглед на детето и памперса. Ние нямаме обриви. Малчо беше с разстройство и слуз в акото.
  Впрочем както и при вас той си е бил алергичен , когато правихме втора то от трите ваксини ДТК, но тогава аз не бях наясно , че това е АБКМ.
  Ескарина за коклюша , моята педиатърка каза , че не се слага на алергични деца,независимо каква е алергията.А и Маринова спомена нещо такова. На нас до сега ваксините са ни по ЗК,но четох във нета , че на някои деца с АБКМ , слагат пентаксим.

# 8
  • Мнения: 263
Аз съм пред същата дилема. Маринова ни забрани ваксините както на вас. Утре Симона става на 8м. и ЛЛ препоръ4а Infanrix (ДТК) - мисля да си я купя и да я сложа. Всяко дете е разли4но. Разбрах за деца, на които са си слагали ваксините на време и не е имало реакции. Сигурно рискувам, но не може Маринова да слага вси4ки деца под общ знаменател и така да си забранява без обяснение. Последния път такъв тон ми държа, когато се опитах да попитам нещо?! Из4ете си зау4ените приказки и толкова. Детето е с АБКМ и АД със сигурност, защото след консумиране на мляко от мен тя полу4ава обрив - не ми е необходим друг тест.
Опитвам да спазвам основните правила за тези деца, пазя диета и се надявам да се справим.
Раз4итам на съвети и помощ от майки, минали през това ве4е!

# 9
  • Мнения: 354
Мама на Мони , и аз съм в страшен размисъл за тези ваксини , че личната настоява да го боцка, пък аз забравих да питам Маринова може ли.Аз не съм от София и не мога утре да отида отново само , за да я попитам , пък и дали ще ми огговори адекватно и любезно . Последния път при нея беше такава лудница , че напрово ни претупа / аз за това си забравих въпросите/. И аз ще съм благодарна други мами с нашия проблем да ни споделят опита си.
   П.С. Като гледам нашите деца са почти връсници и ще ни вълнуват сходни неща относно диетата. Ако не те натоварва , може на лични да обсъждаме идеи , че не ща да товарим темата с подробности. Peace

# 10
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Здравейте, искам да попитам въз основа на какви показания ви поставиха тази диагноза.
Моята дъщеря от втория си месец е с обриви - минахме от себореен дерматит на атопичен, ходихме на алерголог и ни казха, че е алергична, но от какво не се знае.
Пием Фризо ХА, по съвет на лекаря пробвах една лъжица Фризолак в нейното мляко - резултатът беше моментален обрив, после с НАН - същото. Та си мисля дали и тя е с АБКМ, докторите нищо не казват.

# 11
  • Мнения: 354
wiwiQ, ние не сме с дерматит нашата проява е с разстройство със слуз . Не са ни правени специални тестове .
 За твоето детенце търси консултация с гастроентеролог / детски / или алерголог не разчитай на педиатъра , понякога те в стремежът си да помогнат объркват нещата . Според мен при вас не е точно АБКМ, но специалистът ще каже най - точно.

# 12
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Камчи, благодаря за бързия отговор  bouquet
Ние си ходим на алерголог, но яснота никаква.

# 13
  • Мнения: 1 545
Здравейте, искам да попитам въз основа на какви показания ви поставиха тази диагноза.
Моята дъщеря от втория си месец е с обриви - минахме от себореен дерматит на атопичен, ходихме на алерголог и ни казха, че е алергична, но от какво не се знае.
Пием Фризо ХА, по съвет на лекаря пробвах една лъжица Фризолак в нейното мляко - резултатът беше моментален обрив, после с НАН - същото. Та си мисля дали и тя е с АБКМ, докторите нищо не казват.
Такова нещо не би трябвало да се крие.  Повръща ли детето или само обрив има?

# 14
  • Мнения: 4 555
wiwi, имате без съмнение АБКМ и трябва незабавно да спрете ХА млякото. Може даже и Фризопеп да не помогне, ако нещата са продължили прекалено дълго, но поне може да пробвате.
Ти разбира се няма защо да ми вярваш, но може да минат още няколко месеца, преди да намериш доктор, който да ти го каже. За съжаление педиатрите в повечето случаи не разбират нищо от алергии, но понеже не смеят да си признаят, понякога повече прецакват нещата, отколкото помагат.
Не знам кой е малоумният алерголог, при който ходите и който не може да се сети какво значи, когато сложиш една лъжица Фризолак на детето, то да получи моментални обриви, но по-добре го сменете. Ако такава очевидна случка нищо не му говори, по-добре да си нямате вземане-даване с него.

Общи условия

Активация на акаунт