Моля татковци, решете спора.

  • 7 907
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 491
И тук обаче категоричен отговор няма.
"Обиколихме" цялата кола. Grinning

# 16
  • Мнения: 592
закрепяне на детското столче има ли как да стане по средата, че не съм много в час?
Има, pasinet, има, ако не си купила кола на старо от някой селянин на който са му пречели коланите отзад и да ги е мушнал под седалките. В по-нови коли дори съм виждал и допълнителен колан идващ от багажното пространство именно за детското столче или направо с изофикс /оборудване за поставяне на столче за някои модели/. Ако се държи детето със закопчани коланчета /виждал съм и без/, то по средата е най-безопасно - просто е най-отзад и най-далеч от двете контактни страни на колата, нещо като геометричен център на колата. Поне по пътя на логиката и американското изследване е най-...

# 17
  • Мнения: 2 082
дъщеря ми стои на столче отзад и по средата
миналият месец катастрофирахме.само аз бях ударена.стоях отзад ,по диагонал на шофьора...

# 18
  • Мнения: 6
Мястото зад шофьора е най-безопасно, но ако шофираш сама и детето е с теб най- удачно е седалката да е от другата страна.
На колата на жена ми (Рено Сеник) има колан от покрива на багажника специално за средната седалка. Иначе децата ги возим съответно по средата и вдясно. На столчета, разбира се... Peace

# 19
  • Мнения: 1 426
Обърни внимание къде се настаняват важните персони, които си имат шофьор - мястото е точно определо и това съвсем не е случайно Simple Smile
това е така, защото диагоналното място зад шофьора е откъм тротоара, по лесно е слизане-качване  в автомобила

# 20
  • Мнения: 130
добре де- ама за мястото по средада съм чувала, че е доста опасно! Или това е само ако е без колан, в смисъл , че с колан е най- безопасно в средата? така ли да разбирам?

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако си без колан по средата при катастрофа ще изхвърчиш през предното стъкло ...
ако си без колан отзад, поне ще се удариш в седалката пред теб
при страничен удар който е посредата ще пострада най-малко

# 22
  • Мнения: 1 312
Не знам кое е по-правило, но струва ми се най-безопасно е шофьорското място (ако погледнем статистиките).
Ахъм.
И волана пази шофьора.
"Мястото на самоубиеца" е до него отпред.
Другото безопасно е зад шофьора.
По средата ми се вижда направо страшно.
Сега разбирам,че било безопасно.

# 23
  • Мнения: 302

Малката ми маймуна е по средата, а от двете и страни са каките, жена ми е навигатор.  Grinning

За ВИП мястото и моето мнение е, че е заради удобството за слизане, а не, защото е най-безопасно.

# 24
  • Мнения: 491
Стана ми ясно, че категоричен отговор май няма да получа. Simple Smile
Нашият спор беше от ляво или от дясно на задната седалка е по- безопасно за децата. Вие пък сега твърдите за по средата ( което има логика) и съвсем ме хвърлихте в размисъл. newsm78
Май като компромисен вариант ще караме малкия да сяда в средата.

# 25
  • Мнения: 220
баси спора... ами ако имаш две деца, кое от тях ще сложиш на по-безопасното място... или ще ги редуваш, пък квото стане....

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаше такъв спор вече (в подфорума за туризъм) и така и не излезе верен отговор.

# 27
  • Мнения: 491
баси спора... ами ако имаш две деца, кое от тях ще сложиш на по-безопасното място... или ще ги редуваш, пък квото стане....

Айде, почна се! ooooh!
То е ясно, че питам в частност за моя случай- имам едно дете.
А и въпросът е къде е най- безопасното място в колата, а не кое дете да седне на него!!!

# 28
  • Мнения: 569
Мястото отзад диагонално на шофьора

# 29
  • Мнения: 405
Мястото отзад в дясно. Затова там е и резервоарът. Peace

Общи условия

Активация на акаунт