Дискотеката и кървавия път към смъртта на един 17 годишен пловдивчанин

  • 5 426
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
Не наричайте децата боклуци. От една постъпка не трябва да се съди за човека.
Дано на никого не се случи такова нещо.
Не знам защо всеки си мисли, че е застрахован и на него подобно нещо не може да му се случи.
Статията е ужасна и няма нищо общо с журналистиката.
Съболезнования към родителите му.

# 31
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Трагична история, съболезнования на близките му.  Sad

Но за българската журналистика...нямам думи. Явно на тази "журналистка" й липсва история и се опитва да използва чуждото нещастие за да си създаде такава. Ама да си напише домашното първо. Два часа агония с такава рана  newsm78, хора висящи от терасите си и наслаждаващи се на чуждите стенания  #2gunfire...Просто спрях да чета! Прекалено много долнопробни американски екшъни и прекалено малко мисъл. А можеше просто да се напише историята на едно момче и неговото семейство, които са имали мечти като всички нас и които за няколко мига са загубили всичко. Съдба, лош късмет, младежка безотговорност? Може би от всичко по малко...

# 32
  • Мнения: 5 393
newsm10  Един бъдещ буклук по малко,......................

Как пък реши, че е бъдещ боклук, че нещо не се сещам? newsm78  Ти много примерна тийнейджърка ли си била? Почти всички младежи имат гаменски изпълнения в тези години, кои повече, кои по-малко. Това не означава, че ще са такива цял живот.
Ако ще си правим такива заключения от една постъпка/едно изказване, то в такъв случай за мен ти не си боклук, а цяло бунище.

Съболезнования за семейството на момчето.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мир на праха ми и искрени съболезнования на близките му . Най-много ме натъжава когато млади хора си отиват от този свят, независимо кой е виновен

# 34
  • Мнения: 412
 Cry Cry :cry:A аз кво да кажа като тва момче е от моя блок и бях и на погребението и се познаваме още от малки,че даже и гадже ми е бил  Cry

# 35
  • Мнения: 412
Даже майката на това момче/бог да му прости/ върви и плаче милата жена как и се чувства само  Cry Cry Cry Cry Cry

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мир на праха му и искрени съболезнования на близките му . Най-много ме натъжава когато млади хора си отиват от този свят, независимо кой е виновен

# 37
  • Мнения: 49
Да почива в мир момчето! И сила на родителите му, за да преживеят, ако въобще някога могат, случилото се.
Но журналистката е прекалила, наистина! Наш близък, прекрасен млад човек, загина също толкова нелепо, опитвайки се да помогне при една улична свада. Наръгаха го с нож и почина на място. Остави едно детенце без баща. Защото искаше да помогне!!!!!
Колежка на баща ми загуби племенника си по също нелеп начин. Детето наистина отиде на дискотека за първи път Тръгнало си рано, обаче някакъв ненормалник (пиян, дрогиран, няма значение) го пресреща на вратата и просто го наръгва с нож.
Тръпки ме побиват и затова се моля да не се случва на близките ми! Защото никой не знае откъде може да му дойде до главата.
Не мога да обвинявам хората, които навярно живеят в близост до мястото, където е станал инцидентът. Защото в 4 сутринта най-вероятно са спали. А и да не са, може да са се страхували. Съпругът ми един път се опита да се намеси, когато чу жена да пищи зверски на ъгъла на блока. И то беше рано вечерта (някъде към 9, но зимно време). Веднага се притече. Оказа се, че мъжът, който я налагаше, всъщност й е съпруг! Когато мъжът ми се намеси и попита жената дали иска да извика полиция, жената го погна, че това си било тяхна работа и да се маха! Е, след този случай съм много внимателна!
П.С. Веднъж на спирката момиче се свлече, както си седеше! Всички се отдръпнаха, помислиха, че е наркоманка! А никой не забеляза, че беше облечена хубаво, официално! Аз просто набрах Бърза помощ. Изчаках да дойдат. Ами оказа се, че момичето е с ниско кръвно и беше припаднала. После толкова ми благодари. Ето и друг случай, когато си струваше да се помогне.

# 38
  • Мнения: 1 455
Мир на праха му Cry

# 39
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Жалко за момчето, жалко и за родителите му!

И според мен авторката се е поувлякла в патоса. Едва ли в 4 часа сутринта е имало хора, виснали по терасите да гледат сеир, а старите дървета по "Кр.Пастухов" не предполагат изобщо добра видимост на тъмно. Отделно, че на същата улица, на 200м от въпросната централа на БСП, но в обратна посока има денонощен медицински център с дежурен хирург, логично би било приятелите, а и самото момче, да тръгнат натам.
Peace

# 40
Ами какво да ви кажа учих с Милан от 1ви до 4ти клас и  бяхме много добри приятели,но тои винаги е бил над закона.Добур по характер и добур приятел,но беше паразит за обществото,макар,4е неискам да говоря така за него ,но такава е истината.Лека му пръст... Cry Cry Sad

# 41
  • Мнения: 1 788
Горкото момче! Нека почива в мир!
Жалко за него...
Обаче тук, някои коментари ме хвърлиха в дълбок размисъл що за народ сме... За пореден път се убеждавам, че има такива хора, които не виждат по-далече от носа си...
Това за "боклука" по-нагоре е повече от жестоко...Такива думи биха подхождали на дебил.
Срамно и жалко е да се коментира какво е било момчето и т.н. В крайна сметка него вече го няма...Всеки има своите "луди години" и както ясно се вижда, това момче не се е опитало нито да пребие някой, нито да вади оръжия и да се прави на мъж...Една, по детски,  лудория. И тук не искам да ми изскача някой с примери за пейки, кошчета и т.н. Излишно е. За всяко нещо, в една нормална държава, си има закони - и за алкохол, и за вандализъм, и за дискотеките, и за какво ли още не. Е, в нашата има закони само на книжка, иначе тези, които трябва да се грижат за сигурността, отдавна са се удавили в заблудата за собественото си величие.
И как няма да ги е страх хората да излязат. Някой, по-горе, беше описал няколко нагледни случая. И да си призная - и мен ме е страх от много неща - като тръгнеш от това да изляза вечер по тъмно, та стигнеш до това, дори да надникнеш през прозореца. И ме е страх, защото знам, че няма кой да ти помогне, каквото и да стане - ти си сам и това е - закони НЕМА ...няма и наказани...нито правосъдие...
Така че - какъвто народа, такава и държавата. При нас ни едното, ни другото...
Да, крайна съм, защото ми писна от всякакви кретении...

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 03:18 от Servallan

# 42
  • Мнения: 1 788
...но беше паразит за обществото...
Интересно как едно дете от 1-4 клас може да бъде паразит за обществото...
Разбира се - има много буйни и непослушни деца, дори на по 4-5 годинки, но в крайна сметка, всичко зависи, както от семейната среда и възпитание, така и до голяма степен от обществото. Ако си буен в едно общество, където има норми на поведение и връстниците ти започнат да те отбягват масово (поради различни причини), рано или късно се променяш... Винаги има "лоши компании", но в едно нормално общество те биха били доста по-малък брой. В нашето по-малкият брой е на "добрите компании"...

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная аз ли полудявам или някои хора в тази тема са луди!
Жалко за момчето. Това е ясно. Обаче какви са тези глупости, че всеки  си имал своите луди години и всеки младеж имал хулигански постъпки! Значи, няма никакъв проблем, че на излизане от дискотека, явно доста добре подпийнали младежи с ритници чупят витрини! Браво, бе! Много сте толерантни! Ако момчето не беше починало щяхте да засипете темата с възмущение. А не ви ли идва на ума, че мястото на учениците не е по кръчмите да пият и да купонясват до 4 сутринта? Не може да се оправдава всичко с лудите години. Нито чутенето на витрини, нито карането без книжка.

# 44
  • Мнения: 5 370
Тази тема е от ноември. Кой новак пак се засили да я изтупва от праха? ooooh!
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт