Дискотеката и кървавия път към смъртта на един 17 годишен пловдивчанин

  • 5 427
  • 53
  •   1
Отговори
Тук  имаше скоро тема за дискотеките :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329004.0   


Моята тема е за смъртта на едно 17-годишно момче-единствено дете на родителите си ,което след дискотека  почина на улицата ...

Два часа кръвта на Милан изтича на улицата и никой не реагира
 на  виковете за помощ или може би викове от друго....
 
http://www.blitz.bg/news/article/15102


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=289651


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=289749


http://news.plovdiv24.com/59853.html


http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=2&ct=62&id=16540

20.09.2008                 
http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=235943

17-годишен младеж почина тази сутрин близо до Техническия университет в Пловдив. Момчето е излезнало снощи около 21 часа и отишно с приятели на дискотека. В 6 часа Милан Атанасов е мъртъв. Ученикът от Техникума по дървообработване е загинал след нелеп инцидент.
Около 4 часа  живеещите на улица "Булаир" и "Кръстьо Пастухов" са събудени от звук на счупено стъкло. Минути по-късно чуват различни гласове, но тъй като са свикнали на почти ежедневните скандали на пияни никой не обръща особенно внимание. Основната версия по която работи полицията-4 момчета се връщат от дискотека. Милан чупи с крак стъклото на вратата на клуба на БСП. Порязана му е артерията под слабините и кръвта блика като фонтан. 2-ма от приятелите на момчето се опитват да помогнат. 17-годишният Милан Атанасов има сили да измине близо 50 метра, подкрепян от приятелите си. Не е влачен, тъй като щеше да има кървави следи от мъкнене. Пред една от къщите момчето пада и агонизира. Полицейският и медицинският екип само установяват смърта му. На родителите съобщено по възможно по-леко-че още е в съдебна медицина. Бащата Костадин Ангелов беше лично на мястото на инцидента да се опита да си обясни случилото се. Има леко разминаване обаче-от съдебна медицина твърдят, че момчето е паднало в стъкло високо 2 метра. Счупеното е около 70 см. Все още неосъзналият смъртта на сина си баща иска само да разбере истината-дали е нещастен инцидент или е имало нещо, което единствено 3-та приятели на Милан Атанасов знаят. 

--------------------------------------------------------------------------
22.09.2008

ПОЧИВАЙ В МИР, МИЛАНЕ .Последно сбогом от един човек, който не те познава

http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=236580


Един живот си отиде. Едно бъдеще, пречупено още на 17 години. Милан Атанасов-момчето, което смъртта прибра при себе си по жесток начин. Нелеп инцидент сложи край на мечтите на младежа. Дали от детска глупост, дали заради нещо друго-той тръгва да чупи стъкло с крак. Заплаща за наглед невинна игра с най-скъпото си. Медиите отразяват случая,защото си вършат работата. Но аз си мисля, че трябва да направим и друго-да му оттадем нужното внимание и уважение. Не го познавам, но се трогнах. За да имаш стотици приятели, който да прочетат статията и още толкова да изкажат мъката си, значи Милан го е заслужавал. Картина, която няма да забравя- бащата, който все още неосъзнавайки реалността каза-„Той не е от най-примерните и послушните, но беше добро дете, което не можеше да нарани никой” . Без измислена и натруфена жалост, просто мъка и реалност, която боли. Единствено ти дете го няма, но ти говориш истината. Велико. С болка за най-скъпото си той беше олицетворение на чистотата на Милан. Говореше , че синът му е привърженик на Ботев, че флагчето на любимия отбор е било светиня . Радвам се, че приятелите му застават зад него. Радвам се още повече, че хората от Локомотив /пд/ не плюят и обиждат както сме свикнали, а уважават човешката мъка. Не искам Милан да е поредният инциден, за който се пише във вестниците. Той е бил жив, той е бил човек, той е бил дете. Не заслужава да бъде просто колонка, от която някой ще си вземе заплатата. И аз плаках, когато вървях по кървавите следи. Дори се ядосвах на приятелите му , които са били с него-че от стрес и ужас не са му оказали първата помощ, която е била необходима на Милан. После ги разбрах-не е лесно да виждаш как човекът до теб да се прощава със света. Никой не може да каже какво му е било на Милан, чийто живот е изтичал с всяка капка кръв. Но този час е бил най-мъчителния в целия свят и само момчето на 17 години го е понесло. Борил ли се е-не знаем, но си мисля сигурно. Бил сам срещу смъртта и тя го е победила. Искам и друго да кажа- на онези хора, който са слушали стоновете и са наблюдавали трагедията от терасите. Вие сте зли и противни. Как може да стоиш и да си безпристрастен зрител на всичко това? Как нямаше един, който да си развали спокойствието и да слезне на улицата, за да види какво става. Ако имаше само един, който в този момент да не е загубил самообладение Милан можеше да е жив. В тежко състояние, но жив. А Вие се криете като мишки в хралупите си и се оправдавате, че подобни инциденти били постоянно на улицата ви. Точно затова, защото сте виждали много подобни случаи трябваше да разберете, че това е въпрос на живот и смърт. Боже хора, събудете се. Става дума за едно 17-годишно момче. Не ви ли тежи на съвестта? И как не ви беше срам да гледате бащата в очите и да оправдавате, че нищо не сте чули. Драмата е в продължение на 2 часа по прозорците. Събудете се, защото заради такива като вас България страда. И ако искате да разберете Милан днес вече го няма, погребан е любимите си неща. Ковчегът е в земята. А през декември младежът трябваше да стане на 18 години.
Почивай в мир. 

                              aвтор  Ралица Господинова -пловдивска  обществена телевизия

http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=236580

http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=235943

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 08:15 от пловдивчанка

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цялата случка има съвсем нищо или пък твърде малко общо с дискотеките.
Тъжно е, че го няма момчето.

Колкото до емоционалната статия на Ралица Господинова, мисля че се е поувлякла леко в обвиненията.

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Жалко за момчето, жалко и за родителите му!

И според мен авторката се е поувлякла в патоса. Едва ли в 4 часа сутринта е имало хора, виснали по терасите да гледат сеир, а старите дървета по "Кр.Пастухов" не предполагат изобщо добра видимост на тъмно. Отделно, че на същата улица, на 200м от въпросната централа на БСП, но в обратна посока има денонощен медицински център с дежурен хирург, логично би било приятелите, а и самото момче, да тръгнат натам.

# 3
  • Мнения: 246
Жалко наистина!Това е истинска трагедия за семейството!


Но за съжаление това е действителността около нас!Колкото и невероятна да е тя!
Възникват въпроси,защо непълнолетен е бил по това време из улиците на Пловдив,а и преди това на дискотека?Кога ще се научим да разграничаваме свободата от свободията и да възпитаме децата си по този начин?!
А това ,че "съседите" е напълно възможно да са се спотайвали за мен не е изключено.Ставала съм свидетел на побой пред жилищна сграда,съседите на терасата и никой не се затрогва ако не да помогне на човека,то да викне полиция...
Има го това нещо и ще продължава да го има.Такива хора сме!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Може пък цялата улица да са симпатизанти на БСП  и възмутени от поруганието на клуба да са оставили буржоазния вандал да умре - това е ирония. Неиронично - в 4 часа сутрин хората обикновено спят. И аз не тичам на улицата при всеки шум предизвикан от пияни съграждани по това време на денонощието.
Защо другарчетата на момчето не са викнали Бърза помощ, полиция?
Тийнейджър чупи стъкла на чужда собственост по време, по което трябва да си е в леглото и загива нелепо  - ето я моята гледна точка.
Съболезнования на родителите.
Хора, възпитавайте си децата!

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 10:00 от Имелда

# 5
  • Мнения: 12 644
Съболезнования за отишлия си млад човек.
А къде са били тези 3-ма приятели, как така са го зарязали.

А високопарните и надути фрази ми изглеждат точно като отклоняване на вниманието.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Порязана му е артерията под слабините и кръвта блика като фонтан. 2-ма от приятелите на момчето се опитват да помогнат. 17-годишният Милан Атанасов има сили да измине близо 50 метра, подкрепян от приятелите си.

Не са го зарязали. Но не са могли да го спасят, от прерязана бедрена артерия се умира до 2 минути, ако не е оказана професионална помощ. Нелепа смърт  Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Порязана му е артерията под слабините и кръвта блика като фонтан. 2-ма от приятелите на момчето се опитват да помогнат. 17-годишният Милан Атанасов има сили да измине близо 50 метра, подкрепян от приятелите си.

Не са го зарязали. Но не са могли да го спасят, от прерязана бедрена артерия се умира до 2 минути, ако не е оказана професионална помощ. Нелепа смърт  Sad
В този смисъл  и на мен ми се видя странна тази двучасова борба за живот  и ходене 50 метра, но реших да не влизам в професионални разсъждения.

# 8
  • Мнения: 12 644
Точно това ми стана чудно и на мен. Но не ми стана ясно дали приятелите са извикали полиция.
В тази връзка статията е абсолютна безмислица.

# 9
  • Мнения: 212
Да се порежеш лошо е риска от това да чупиш пиян, стъкло с крак. Кой знае колко стъкла, витрини, пейки, кошчета за боклук и автобусни спирки са изпочупили досега "милите и невинни момченца" прибирайки се всяка вечер посред нощ от дискотеки. Щото пейките и витрините не ги чупим ние с вас, а точно ей такива келеши като тоя.
Професията да чупиш витрини с крак винаги е рискована. В случая просто му е дошло времето да се пореже лошо...

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Ето за този район става дума.

 Ограденото е централата на БСП. На 200м от това кръстовище има даже 2 денонощни медицински центъра, които функционират много отдавна - на края на "Цанко Дюстабанов" и на ъгъла на "Кр.Пастухов" и "Велико Търново". Най-логично би било да тръгнат натам, дори някой да изтича да доведе лекар, дотам са 3-4 минути, не повече. А в този участък, както се вижда, преобладават административни, не жилищни сгради, има един блок по трасето, на чийто приземен етаж са офиси и магазини, а в жилищната част, по спомен, са кухните. Затова ми стана странно за зяпачите от терасите. 

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
дори някой да изтича да доведе лекар, дотам са 3-4 минути, не повече.

Това би било единственият правилен начин, едното момче да изтича за помощ, докато другото притиска пострадалото момче в гънката между бедрото и корема. Това, че са се опитали да му помогнат да стигне до някъде всъщност само е навредило. За съжаление, децата вече не учат първа помощ в училище, а и много възрастни хора също не са наясно с повечето от тези неща.

# 12
  • Мнения: 4 916
Тази Ралица доста е пресолила манджата. Чудя се как поне един трима приятели, които са били с него, не се е сетил да се обади по мобилния на родителите и на бърза помощ.

# 13
  • Мнения: 12 644
Е, затова ме е яд на безмислени приказки. И народът се вързва. Зли сме, виновни сме. А никой не е подготвен да реагира.
И какво значи - не е влачено насила, защото няма кървава следа. При такова кървене не може да няма следа. А бе, журналистически безумия.

# 14
  • Мнения: 804
Бог да прости момчето!  Praynig

Всички помним как убиха мъжа слезнал да помогне на момче, което двама цигани биели на улицата. Посред нощ нито се ослушвам, нито излизам по терасите да гледам какво става навън. Мен ме е страх посред нощ дори на прозореца да се покажа. Жалко, че родителите на детето не ги е страх и смело са поели риска да ходи пиян посред нощ по улиците  Tired А другарчетата му по чашка трябва да отговарят пред съда за това, че са гледали как приятеля им умира и нищо не са направили. Това, че са били пияни не ги оправдава. И родителите им са за съд, че непълнолетните им деца са се разхождали пияни през ноща.

Общи условия

Активация на акаунт