Яслата (10)

  • 16 683
  • 303
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
Нека само с хубави емоции да напълним новата тема!
По вода да им тръгне тази учебна седмица на малките ясленичета!  Heart Eyes
Ето линк към старата тема Яслата (9)


София
3 ОДЗ „Патиланско царство” (Ст. Караджа)– Шаманката, Корина
4 ОДЗ „Ангел Каралийчев” – ronisum, didka25, nana77
5 ОДЗ "Ракета" (Сухата река) – kundurdjieva, Ренката
6 ОДЗ (Толстой) – Salsa_vera (гост), Galateya
7 ОДЗ - Dilirium
12 ОДЗ (Мусагеница) - kristinita, wwesie, jb
13 ОДЗ „Калинка” - Bilyana
14 ОДЗ „Карлсон” (Младост 2) - eleinbg
18 ОДЗ - donsita
21 ОДЗ - Тединка,  veenii
27 ОДЗ (Надежда) - babyonboard
28 ОДЗ „Ян Бибиян” (Младост) – ninochka
30 OДЗ (Дианабад) - Gerundi
33 ОДЗ (Овча Купел) – Лиличка, mira_sm, didi_b
36 ОДЗ "Пеперуда" (Дружба 1) - Dobi81
37 ОДЗ (Бъкстон) – green_dawn
42 ОДЗ (Надежда 5) - catty m
46 ОДЗ – siren
47 ОДЗ (Люлин 6) – Гггъбка, blagovesta
50 ОДЗ – Iga
51 ОДЗ „Щурче” – Тинтири Минтири
54 ОДЗ "Дъга" (Красна поляна) - Topsi mopsi
55 ОДЗ (Люлин) - honey_81
56 ОДЗ (Младост) didiana
61 ОДЗ "Шарено петле" (Слатина) - jas.min
62 ОДЗ (Оборище) – yovanka, ursi
67 ОДЗ "Мечо Пух" (Гео Милев) - pepetia
70 ОДЗ (Младост) – Desss
71 ОДЗ – Гита Ог
73 ОДЗ "Маргарита" (Люлин 8 ) - мама_МОНИ
76 ОДЗ - catnadeen, Aila
84 ОДЗ (Овча Купел) - iraa
93 ОДЗ "Чуден свят" (Красно село) - cvetomir@, annaanna, bravy, vessinka, mimok_l, MAlena
120 ОДЗ - Ним, hrisito, renni79
1 ДЯ (Триадица) - Бръмбазела
23 ДЯ (Лозенец) - vicks,  pipilota71
36 ДЯ  "Слънчево зайче" (Изток) - tini-mini, *tan4eto* 
40 ДЯ (Надежда) - heart
45 ДЯ (Лозенец) - GERY80
46 ДЯ (Лозенец) - Davinci
48 ДЯ (Западен парк) – St.Anger
56 ДЯ Калина (Гео Милев) - фетица
57 ДЯ (Гео Милев) – kakichka, mmmilema
58 ДЯ (Хаджи Димитър) – ва ни ла, donikka
62 ДЯ (Надежда) - Гневна
63 ДЯ (Суха река) – мама Ива
69 ДЯ (Студентски град) - Елито,  Dogma Probe
70 ДЯ – viliko
ЧЯ "Мила" (Бъкстон) - elku-elena

Пловдив
10 ДЯ – pepa_k
12 ДЯ  - Kaili
15 ДЯ – miss_74
ДЯ „Слънчев рай” (Тракия до бл.15) – taniuha

Варна
24 ОДЗ "Иглика" - Елена82
25 ОДЗ "Люляче" (Галата) - desiteam
ОДЗ „Д-р Петър Берон” – ally
8 ДЯ „Щурче” - KaliMa
ДЯ (Русалка 13) - bambi_mama, Северина
ДЯ „Звънче” - DZ
ДЯ "Приказен свят" - mama_na_kiki


Бургас
1 ДЯ - wish
3 ДЯ - 'МAРИЯ'

Стара Загора
9 ДЯ "Роза"- doni972

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 23:59 от jas.min

# 1
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
И дано следнащата седмица сълзите ги няма,
а на лицата да грее усмивка за мама!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 684
Ей, че бързи модове.  Тъкмо пусках съобщение, че вече има нова тема и те я заключиха старата, та не можах да сложа линк.  Confused
При нас сестрите се редуват - ако единия ден е сутрин, на следващия е следобед. И май на обяд се засичат и двете смени. Днес Миа трябваше да тръгне пак след 10 дневна хремава "почивка", но снощи си ожули много лошо муцунката, та реших днес докато е прясно и подуто ожуленото да си остане вкъщи. А и в това депресиращо време не ми се искаше да ходи. Не, че оттук нататък няма да е все такова  Tired
mimiok_l, мисля, че навсякъде са различно стриктни към датите на изследванията. Можеш да ги занесеш в яслата предния ден и да им обясниш, че не си преценила кога точно, дали е проблем и като си им се обадила би трябвало да са по-снизходителни.
Аз пък се чудя за бележката, че е била болна. В петък педиатърката ни написа бележка, че е била болна цялата минала седмица, а на гърба написа, че е клинично здрава. Дали искат отделно и бележка, че не е в контакт със заразно болен?

П.П. Сега виждам, че Гневна е пуснала линк в старата тема - супер! Simple Smile

# 3
Здравейте момичета,
Пожелавам лека и бърза адаптация на всички ясленчета.
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете. Знаете ли дали и как може да се отложи самото тръгване на ясла след 01.10. Дали с някаква молба до директорката или друго. Много благодаря на отзовалите се за отговор. Питането ми е във връзка с това, че сме приети в една ясла, но имаме може би и реален шанс като първа резерва да се класираме в най-близкото ОДЗ. Не ми се иска детето да свиква първо с яслата, а после да го преместя  и пак да свиква. От друга страна не ми се иска да загубя и мястото в яслата, макар че там ни урежда само за няколко месеца, защото сега сме на 2г. и 9 м., а през януари навършва 3г., а не знам дали ще се стигне до резервите. Според директорката на яслата трябвало да тръгне най-късно на 01.10, но ако е болен или нещо друго, как става отлагането.  newsm78

# 4
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ей, че бързи модове.  Тъкмо пусках съобщение, че вече има нова тема и те я заключиха старата, та не можах да сложа линк.  Confused
Аз пуснах.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте и от мен в новата тема!
Дано им тръгне по вода на малките и яслата да им доставя само удоволствие, забавления и никакви болести!
Аз днес заведох Венци сутринта, директорката ни показа групата, съблякох го и му обух пантофките. Директорката и лелката го заговориха нещо, а сестрата ме заведе в стаята с шкафчетата. После ми каза, че не е добре да го виждам пак и аз си тръгнах. Така че не съм го чула да плаче. В стаята за игра имаше пързалка, коли, моторчета - Венци много им се зарадва. Ще си го взема в 12.
Отчет следобед!  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 718
Запис и в новата тема. Тъкмо се наканих да пиша във старата и хоп нова. Embarassed
Здравейте момичета,
Пожелавам лека и бърза адаптация на всички ясленчета.
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете. Знаете ли дали и как може да се отложи самото тръгване на ясла след 01.10. Дали с някаква молба до директорката или друго. Много благодаря на отзовалите се за отговор. Питането ми е във връзка с това, че сме приети в една ясла, но имаме може би и реален шанс като първа резерва да се класираме в най-близкото ОДЗ. Не ми се иска детето да свиква първо с яслата, а после да го преместя  и пак да свиква. От друга страна не ми се иска да загубя и мястото в яслата, макар че там ни урежда само за няколко месеца, защото сега сме на 2г. и 9 м., а през януари навършва 3г., а не знам дали ще се стигне до резервите. Според директорката на яслата трябвало да тръгне най-късно на 01.10, но ако е болен или нещо друго, как става отлагането.  newsm78

Аз още като бяхме в болницата изпратих да кажат, че няма да тръгнем на 15 на ясла. След това говорих със сестрата и тя ми каза само изследванията и бележката от педиатъра. Когато той прецени, че може да тръгнем тогава. Изрично питах за някаква бележка или молба, тя ми каза, че не трябва. Може би най-добре да отидеш и да говориш на място със сестрата.

# 7
  • Мнения: 1 701
Пламен днес плакал сутринта. Още като влязъл в яслата се разплакал, но в същото време плачело и друго дете и е възможно за това да се е разплакал...
На обед като отида да си го взема ще видя какво е положението...

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Здравейте момичета!

Да се включим вече и ние с Калоян. Тази сутрин го заведох за първи път - той е в 4-то ОДЗ група Далматинци заедно с Ники на Дидка25. Не плака, даже влезе да си играе и ми каза Чао  hahaha На обяд ще видим какво е положението, но се надявам да не е плакал.

# 9
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Nedovolnata , защо не поговориш с директорката на яслата? Все си мисля, че ще се разберете и няма да има проблем. Кажи й за какво става въпрос.
heart ,nana77   дано всичко бъде наред! Бъди спокойна - днес ще му е интересно и няма да знае "на кой свят е", за да реагира. Но от утре може да започне да плаче. И Криси първият ден влезе и се заигра, дори не усети кога е останал без мен. Но после вече знаеше... Tired И, добре дошла в "отбора"!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 718
Nedovolnata ето това пише в наредбата:

Чл. 16. (1) Децата може да отсъствуват от детската ясла при:

1. отпуск на един от родителите;

2. в почивните дни от работната седмица;

3. в празнични дни и по домашни причини.

(2) При отсъствие на детето по болест родителите са длъжни в тридневен срок да уведомят детското заведение.

(3) Когато се налага отсъствие при отпуск и по домашни причини, родителите уведомяват предварително завеждащия детската ясла с писмена молба да се запази мястото на детето и да се извинят отсъствията му.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 1992 г.) При отсъствие на дете от детското заведение повече от 10 дни родителите му представят медицинска бележка, че детето е здраво и че не е било в контакт със заразно болен. По преценка на завеждащ съответното детско отделение или селско лечебно-профилактично заведение се извършва микробиологично изследване.

# 11
  • София
  • Мнения: 259
Nedovolnata, вие записани ли сте вече? Ако да, просто подай молба до директорката, че поради семейни причини ще се наложи детето да тръгне от дата..... или да отсъства до дата .......  Ако те пита защо, как, какво, кажи че ще пътувате една седмица или нещо такова, но все пак, ако ще се отказваш от мястото не го задържай твърде дълго, доста деца чакат сигурно за него! Дано да успеете в ОДЗто Hug

# 12
  • Мнения: 2 231
Здравейте момичета!

Да се включим вече и ние с Калоян. Тази сутрин го заведох за първи път - той е в 4-то ОДЗ група Далматинци заедно с Ники на Дидка25. Не плака, даже влезе да си играе и ми каза Чао  hahaha На обяд ще видим какво е положението, но се надявам да не е плакал.
Здравейте и от мен!
nana77 Видях Ви с Калоян. Сигурно и ти си ни видяла с Ема. Дойдохме малко след Вас.

За протокола 4 ОДЗ се казва "Ангел Каралийчев". Просто яслената група на Ема, Калоян и Ники е "Далматинци".

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
ronisum тази сутрин не съм много наблюдателна  Wink Видях, че имаше други деца, но нали все още не се познаваме  Simple Smile

Гневна ясно ми е, че първият ден е интересно, но Кало е доста общително дете и е свикнал да го гледат други хора, та се надявам, че това се смекчи донякъде положението. Благодаря за посрещането  Hug

# 14
  • Мнения: 299
Знаете ли дали и как може да се отложи самото тръгване на ясла след 01.10. Дали с някаква молба до директорката или друго. Много благодаря на отзовалите се за отговор. Питането ми е във връзка с това, че сме приети в една ясла, но имаме може би и реален шанс като първа резерва да се класираме в най-близкото ОДЗ. Не ми се иска детето да свиква първо с яслата, а после да го преместя  и пак да свиква. От друга страна не ми се иска да загубя и мястото в яслата, макар че там ни урежда само за няколко месеца, защото сега сме на 2г. и 9 м., а през януари навършва 3г., а не знам дали ще се стигне до резервите. Според директорката на яслата трябвало да тръгне най-късно на 01.10, но ако е болен или нещо друго, как става отлагането.  newsm78

Ние трябваше да тръгнем на ясла на 1 септ,но се разболя и тръгна на 8 септ.Просто на 1 септ отидох сутринта при директорката на яслата и й казах,че ще тръгне по-късно.Направи и ти така.Пък и в крайна сметка,ако детето наистина се разболее,ти така или иначе няма да го пуснеш на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт