Какъв бойлер да си купя?

  • 35 653
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 620
azuro има ли плоски вертикални и от Бургас може ли да си закупя.
А какво ще кажете за ARISTON,AEG,TES newsm78Y или SIEMENS

# 16
  • Мнения: 511
Има такива бойлери.Наричат се проточни.Искахме такъв,но трябвало да има трифазен ток Rolling Eyes ShockedИма и без трифазен,но бяха много скъпи.Нашия е 100 л. и струва 500 лв. с монтажа.Има ги и в Технополис или Техномаркет)вече забравих къде точно)Обаче аз издирих фирмения им магазин-едно малко помещение на входа на складовете на Пиргосплод.монтират си хората,гаранция 10 години!!!!!!!!!!!И наистина много икономичен.За другите марки нямам наблюдения.Ако неможеш да го намериш магазина-пиши на лични,ще търся телефони на гаранционната карта.
Успех newsm10

# 17
  • Мнения: 3 830
На мен вече един Елдоминвест ми гръмна!  Crossing Arms Така че за Дипломат не искам и да чуя!

Елдоминвест са некачествени. За 5 години ни го ремонтираха сигурно 20пъти. Все ни сменяха вътре анодната пръчка, която предпазва от поява на ръжда и тя все се стопяваше, т.е. все ни тече ръждива вода. ooooh!

Един от майсторите от сервиза ни каза, че в България качествени и наистина добри бойлери няма. С много малко по-добро качество(няколко по-добри части вътре) били енергоспестяващите бойлери на Дипломат.
Ако търсите наистина качествени бойлери, тогава гледайте вносните. Гледах едни такива, които отвън не са бели, а иноксови.


azuro има ли плоски вертикални и от Бургас може ли да си закупя.
А какво ще кажете за ARISTON,AEG,TES newsm78Y или SIEMENS

Бих ги предпочела тези пред българските боклуци. Пък от тези бих избрала AEG - много я уважавам тая марка. Peace

# 18
  • Мнения: 1 187
Три на елдоминвест за 1 г минаха през ремонт - 2 в офиса и един у свекърва  ми. Не знам какво да те посъветвам.

# 19
  • Мнения: 183
Ние взехме на Дипломат 120 литров, верткален със серпентина.
Има 5 годишна гаранция, ама шЪ го видиме.. колко ще изкара.
След някоя и друга година експлоатация, ще мога да дам компетентно мнение.

# 20
  • Мнения: 950
Везните клонят към Дипломат  Peace
 Но скоро научих че има фирми които могат да изработят бойлер по поръчка с размери на клиента ,но все още не мога да дам инфо .

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 384
Ние сме със Стийбел Елтрон 100 л.Много съм доволна - икономичен,винаги има топла вода.Малко е по-скъпичък,но си заслужава парите.

е това е бойлер Crazy-няма да съжаляваш!ARISTON и AEG-са на същото ниво като Стийбел Елтрон

# 22
  • Мнения: 2 160
Ние сме със Стийбел Елтрон 100 л.Много съм доволна - икономичен,винаги има топла вода.Малко е по-скъпичък,но си заслужава парите.

е това е бойлер Crazy-няма да съжаляваш!ARISTON и AEG-са на същото ниво като Стийбел Елтрон


Аристон определено не е на нивото на Стийбел! Качеството на Аристон е доста западнало последните години.

# 23
  • Мнения: 2 388
Имаме АРИСТОН, 100 литров, хоризонтален.
На 3 години е. Нямали сме проблеми досега.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 620
Искам бойлера да е вертикален да е  слим около 100-120литра и ще го скрия в шкаф от  черно стъкло . Thinking

# 25
  • Мнения: 2 160
Имаме АРИСТОН, 100 литров, хоризонтален.
На 3 години е. Нямали сме проблеми досега.

И нашият е такъв, но за половин година вече втори бойлер ни сменят!  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 11
Стийбел Елтрон изкара ми точно 3 дни след гаранцията и протече. Два ремонта повреме на самата гаранция.
Дипломат - дават дефекти, но поне са поправими. Анодния тестер е задължителен според мен - ако нямате анодна защита ще тръгне корозия по казана. Смяната на анода е елементарна.

# 27
  • Мнения: 2 388
Имаме АРИСТОН, 100 литров, хоризонтален.
На 3 години е. Нямали сме проблеми досега.

И нашият е такъв, но за половин година вече втори бойлер ни сменят!  #Cussing out

Възможно е. Все пак знаеш, че правилния избор на жена, техника и кола иска голяма доза късмет. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 675
Моят колега си купи бойлер преди няколко дни.И аз съм чувала, че Теси не са хубави, от магазина са му казали същото.Нашият е на Елдом инвест - Дипломат с анодна защита, а на майка ми Едеса, май е испански.Е, Аристон наистина са качествени, но са над 300 лева.Съветът ми, ако не искате Теси, Елдом Инвест.Друга марка, която сме имали и издържа доста време - Матев, над 8 години. Peace

# 29
  • Мнения: 3 675
Искам да кажа, че не сте прави за Дипломат на Елдом инвест.Всичко си е въпрос на късмет, може точно поради тази причина точно вашия да се е оказал дефектен, но не трябва да се заклеймява марката като цяло.Все пак работата на бойлера зависи и от ел.исталацията преди всичко.Ако тя не е наред, не търсете вината в бойлера.Ако към него се подаде по-голямо напрежение естествено, че ще стане нещо.На нашият бойлер, дори когато не работи, на меката връзка измерваме напрежение 12 волта, същото е и при изключен бушон.Е, как няма да гръмне, ще гръмне и още как.Обаждахме се на енергото, те пък казаха, че някой съсед се е вързал към нулата.Е, като крадат ток, ние трябва да мрем от токов удар ли?Сори за оффа, това го дадох като пример, че работата на бойлера си зависи от ел.инсталацията.

Общи условия

Активация на акаунт