"Подарък" или "Подкуп"...

  • 3 146
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Аз обичам да подарявам, така че не мога да кажа, че съм против подаръците, било то и за чиновници, лекари и пр. Не ми се е случвало "да ме гледат в ръцете"- въпросните или си обявяват цената, или извършват услугата безвъзмездно, и ако е второто, аз ще го приема,като жест към мен и съответно ще  им се реванширам.
 

# 16
  • Мнения: 25 588
А помогна ли, как` Сийке? Табексът? Щот` на съсловието не вярвам да успее  Laughing.

Ахам. Вече 3 години и половина съм "чиста".  bowuu

# 17
  • Мнения: 2 563
Да тресна една бутилка и едни бонбони на масата за мен е много лош вкус. Ако ще се благодари - картичка, цвете, изискани бонбони в малка кутийка, подчертаване на жеста, а не да кльопачката. За мен най-добрият начин да получа благодарност е да напишат писмо до шефа ми и да обяснят колко са доволни от мен.

# 18
  • Мнения: 12 662
Социалъзмът си отиде.  Не сме в равностойно положение. Не че тогава бяхме, ама така ни лъжеха.

# 19
  • Мнения: 3 405
Предпочитам комисионна, освен това цветя и бонбони не пия  Mr. Green

P.P. Не съм лекар (всъщност темата само за лекари ли е?), но все пак това, което написах важи за мен.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 21:17 от Анджелина

# 20
  • Мнения: 12 662
А дали пък и на учителите вместо цветя за първия учебен ден да не подготвяма едно малко дискретно пликче.

# 21
  • Мнения: 871
А дали пък и на учителите вместо цветя за първия учебен ден да не подготвяма едно малко дискретно пликче.

Мнооо ясно, всеки търси "сухото"

# 22
  • Мнения: 516
Мадам Х, когато става дума за жест от сърце, стойността няма значение. Едно цвете от градината поднесено с чувство за мен има много- по голяма стойност, отколкото стандартния плик с бонбони и бутилчица, даден с досада и " по задължение".

# 23
  • Мнения: 4 300
Аз пък не намирам нищо обидно,  на мен са ми подарявали много пъти бонбони, кошници, алкохол, цветя ( не съм лекар). Разни сувенири също, дори златни обеци ( което честно казано ме изненада). Приемала съм го като комплимент за работата си, без да се замислям какви точно са бонбоните и т.н. Най приятно ми стана, когато една клиентка ме чу докато казвам, че съм гладна и ми донесе една торба със сандвичи, вафли и т.н.
Подарявала съм торта, бонбони на лекар, алкохол не. Последния път синът ми нахапа кубче с отрова за хлебарки, звънях на педиатърката по никое време, тя беше много любезна. Направи проверка за точния състав на отровата, звънна ми обратно. На следващия ден купих една кутия бонбони и й ги занесох в кабинета. Ей така, за да й е по приятно следобедното кафе, а не защото й го дължа.

# 24
  • Мнения: 17 407
Да, рокс, писаното от теб ме радва. Писах веднъж за локума, който ми донесе една баба, много мило ми стана, много...

# 25
  • Мнения: 12 662
Ужасна Флор, ти радваш моето старческо сърце.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
Ей т`ва ме възмущава` Рокси, ти работиш в банка, на теб - златни обеци. Аз проста докторка - на мен връзка плитка чесън /селски, истински, големи глави, от една много сладка баба/. Девалвация.

# 27
  • Мнения: 4 300
Е, Им, за 6 години работа веднъж са ми подарили обеци. Освен туй са от фирма, признали са си ги за разход и нищо чудно да са спестили повече, отколкото са стрували Wink .

Флор,  Joy

# 28
  • Мнения: 516
Им, поне вампирите ще бягат далеч от теб.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 12 662
Да ти кажа, Доктор Имелда, по бих се зарадвала на връзка чесън. Златни обици мога да си купя.

Флор, уж учена жена, пък вярва в чудеса.
Върви един младеж и среща бабишкера.
- Кво бе, момко2
- Ами жената, децата, нямам къща, искам кола...
- Аз съм магьосница, ако спиш с мен...
На сутринта го изпраща
- Хм, съвременен млад човек, а вярва в чудеса.

Общи условия

Активация на акаунт