Ябълки с Мед или Израел-13

  • 25 540
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Добре дошли в новата тема, сързана с миналото, настоящето и бъдещето на Обетованата Земя!

Това са предишните ни теми:

 Израел Първата тема , в която разгледахме много туристически места в Израел, виртуално пътешествахме, библейски истории за Моисей, цар Давид , Йосиф и др., много  видео и снимки от разни места, религиозни предмети и мн. други...

 Израел 2   Говорихме за кибуците , за здравната система в Израел, малко захванахме от изкуството , за детските градини , Историята на цар Соломон , израелски фирми в България ....

Израел 3  Шиндлер и списъка , Холокоста, хобита на израелците, пещерите КУМРАН, рицарите темплиери и свещенният граал, царица Естер и харема на царя, Нострадамус, Кабала и дървото на живота, римския път към Ерусалим, сняг и ски в Израел, мини Израел за туристите с макети, кратка история на Ерусалим, синагогата в София, зоопаркове, сафарита  и други.

Израел 4 Брак между български и израелски граждани (евреи в частност), малко иврит разговорно да научим , селището Назарет , пресъздаващо живота преди 2000 години близо ....,  Витлеем , Летището  - снимки , принципи на юдейската вяра, Градът на цар Давид в Ерусалим (видео и снимки),  Мъртво море пак , амулети за дома , талисмани с йероглифи, зло око, град Ерцелия ( снимки),  плажа в Тел Авив , за обрязването при момченцата, как празнуват израелците и завършихме със спор  по  конфликта в близкия изток.

 Израел 5   Музика , Парк ТИМНА , Национални носии , Израелско  кино, празникът Пурим  и маскирането,Хайфа и Бахайските градини - снимки от Тали, електронна Тора, козметика от Мъртво Море, град Рамат Ган, град Кфар Саба, пазарът в Яфо, аборт в Израел ,Беер Шева, Вагнер , Винопроизводството.

Израел 6   курортен град ЕЙЛАТ, Израелски Върховен съд, заведения (ресторанти, кафенета), Рут Вестхаймер, приемане в юдейството – гиур (разказа на Петя), Кибуц Кетура в Негев, още филми, изпитани рецепти от израелската кухня, почти всичко за ПЕСАХ, честване на Деня на Холокоста, Деня на загиналите във войни, траур при евреите, Виа Долороса и няколко библейски истории, израелски детски песнички, Галилейското езеро – Кинерет, и още много др. интересности

Израел 7  Денят на независимостта на Израел (60 год.), сватба в Израел, бълг. еврейска общност, академичния бойкот, семитски езици и иврит, няколко израелски песни, израелска литература, празниците Ла”Г бе’Омер, Сукот и Шавуот, предишното поколение израелци, родовете Леви и Коен, юдаизъм и евреи според равините и алтернативните течения, известни личности в Израел (Аврам Грант/Томи Лапид), изкуството на Шагал, снимки на израелско празнуване;

Израел 8 [/color]   Мосад, Масада, музика, историята на Шалит (за гражданство на децата и религия), Гей парад в Тел Авив, кино, булчински снимки наши и не само , съботните свещи (как се палят ,какво се казва), водни паркове с много снимки...,  трагедията със срутването на дансинга на сватбата във "Версай" (Ерусалим), Научен Институт "Вайцман"(видео разходка и снимки), МОЛ "Дизингоф сентър" в Тел Авив, татуировката на Пош , празника на водата , Шавуот , Фитнес уредите по  парковете, швил Израел, Клейзмерите (музика) , малко за хапване ,  марокански вкусотии, пазара на ХУдоЖнИцИте в Тел Авив, Трактороните - хоби за деца и не само , БГ ресторанти в Яфо ..., ТАРО картите, Туристическа  автобусна линия с открити автобуси в Тел Авив,  местни (марки) производства, Френският президент в Израел, пак снимки от Яфо...,  бижутата "G.R.A.S"...

Израел 9 [/color]   "Хупа" на  еврейските бракове, Суперленд , рецепти , инцидента с тракториста убиец  в  Ерусалим , Израелският музей в Ерусалим , Парк в Рамат Ган (снимки), за отпадъците и рециклирането , Западният Бряг и Ивицата Газа, Политически партии в Израел, Малко за Гилад Шалит , Еуд Голдвасер и Елдад Регев (тримата войника , 2-ма от които се  завърнаха в ковчези), Родилките и раждането в лагерите на смъртта , абортът при религиозните евреи и изобщо, помощите и статута на децата родени в Израел , Давид Овадия , "Страстите Христови" на Мел Гибсън , музей в Тел Авив, арамейският език, фалуде (ирански сладолед с фиденца), жените шофьорки в Израел , "Кралица на пустинята" с  джипове,  ЕУД ГОЛДВАСЕР И ЕЛДАД РЕГЕВ  се  завърнаха в ковчези ,за казармата, Войната с Ливан 2006г. , Кадиш , Мента - булка  се  завърна от България !!!  (снимки) .

 Израел 10   Възпитателните детски предавания, израелски центрове за деца, бълг. международен паспорт, екология, концерти в Израел, атентат в Ерусалим, посещението на О’бама в Израел, Израел и Мароко, снимки от цялата страна (албум на тигър-мигър), човешки права, хамин, плата Шабат, храната на ашкеназите; друзите и Дали Ел Кармел; филми – Царството Небесно и Посещението на Оркестъра; пътуването с кораб; Бат Ям и криминалния свят там; кисело мляко и бълг. манджи е израелски условия; плажове – в Ришон и Тел Авив (плажът на барабаните); здравните каси, Олмерт в оставка; образованието; бели денс; израелската делегация на лятната Олимпиада; Хамат Гадер – фермата за крокодили; за носенето на хиджаб и личните карти...


Израел 11  фитнес в блока, пазари, интернет, статуя на вярата в Яфо,  опера, Олимпийските игри , музика, супермаркети "Хеци хинам" , Капоейра , разговорник с картинки , град Раанана,  град Реховот, небостъргачи и архитектура в Тел Авив, град Кфар Саба, влаковете , паркове, река Александър и  реките в Израел, Стената на плача и Тунелът под нея , бедуини, еврейското изкуство в Мароко, денят на любовта  , разходка с корабче  в Яфо, МОЛ Азриели в Тел Авив, ЦФАТ , сватбени шествия , евреите в България - историческа справка и автобиографии , книгите ,  птици, АМ и храни за бебета и малки деца , булки и грим , уличен теарът в Бат Ям, маратон в Тел Авив, еврейската общност във Ванкувър , адрахат калот , Ришон Ле Цион ( кватрали), кибуц Неве Ям , КИВОТ , на почивка , Ерцелия, кръжоци за деца , кашер  супермаркет  в Бруклин, рок, Американските евреи , Барбара  Стрейзънд и Голда Меир , Дневникът на Ане Франк, детски градини.

Израел 12  размисли и страсти покрай детски градини, религиозни шапки, пеот, месианските евреи, снимки от Ейлат, Тимна, Кибуц Ревивим, израелската сватба на госпожа Мента, основи на гиметрия.

След няколко дни тук посрещаме новата 5769! Да ни е честита, мирна и спокойна!

                                           

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 21:14 от Tali Dan

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ейййй Тали много сладко заглавие Simple Smile Честита ни нова тема момичета и момчета   bouquet

# 2
  • Мнения: 160
Тали, благодаря за хубавата тема!

Питаш ме кога тръгваме ами след броени дни  Crazy бягаме сега да събираме документи, приключваме разни неща, изобщо сме под пара.  Сега се срещаме с приятели да си вземем довиждане със всички как го мразя това! Обичам да се виждам с хора обаче мразя да се сбогувам  Sad

Оказа се, че е малко трудно да наемем квартира по нета затова сега намерихме апартамент за 1 месец, който се дава само за кратък период от време и е напълно обзаведен : Интернет, телефон, кухненско оборудване, всички мебели чак до прибори и посуда един път в седмицата се чисти и сменят хавлии и чаршафи и това ще е супер на първо време докато намерим нещо за постоянно.

Unik какви премеждия сте имали  ooooh! добре, че ще остане само лош спомен

Борянка, свиквай че с мъж чужденец все се вадят разни документи поне докато се установите някъде за постоянно  Tired Ама май се оказа, че се познаваме " задочно" ще ти пиша на лични  Wink



Лека вечер на всички!

# 3
  • Мнения: 1 526
Ханд, кураж!
Супер е това апартаментче за първо време. Тамън после "на живо" ще си намерите подходящо жилище!
Тъжно нещо са сбогуванията, но има толкова електронни връзки, които облекчават и смаляват разстоянията (не че е същото, но пак...).

Мацки да не би мъЖовете ви да се познават ( и аз кат` Мара подробната да попитам  Crazy)...

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Не бе Тали по скоро май общи познати ама май и това не е....  bouquet

# 5
  • Мнения: 160
Грешката е моя, съвпадение на имената сигурно  Thinking. Нищо, беше ми приятно да си чатим на лични  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 323
да взема и аз да се разпиша ве4е от срам.
Та да попитам все пак с какво ще ни по4ерпите за Рош Ашана,4е аз нали си падам по сладките....
Интересува ме нещи4ко,което гледах напоследък/как гледат на кинагат Шифърът на Леонардо в Израел/има и филм по книгата.Имало ли е дискусии,приемат ли подобна версия или не.

# 7
  • Мнения: 64
Момичета, честита нова тема Grinning
Много сладко заглавие Heart Eyes
Имах доста неприятности в личен план и затова не бях във форума. Много ви благодаря за инфото за Израел, помогнахте ми да взема правилно решение - засега няма да ходя Naughty
Честито на Мента, дълъг и щастлив семеен живот. Много романтика и любов през целия им съвместен живот  bouquet Незабравим меден месец!
Момичета аз съм доста авантюристично настроена, а работата ми тук във Варна е доста сериозна, не съм особено удовлетворена от това. Как стои въпроса с работа за българки в Израел? Не мога да намеря фирми , които предлагат точно за там. Има за Дубай и ОАЕ, но Израел много ме привлича:)

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ех Мимка незнам дали да те поздравя или не за решението,но има време ще видиш Израел.Сигурността на първо място. Hug

Криси,за Шифъра на Леонардо аз присъствах един единствен път на разговор който беше проведен на иврит Sad опитвах се да хвана думичка уви схванах точно когато едното момче взе да се обяснява че Мария Магдалена била к.р..а.Изгледах го бясно и напуснах масата.Не беше най-доброто решение защото просто можех да помоля да говорят на англ.Та това е моето пристъствие на диспут по темата.Аз харесвам и книгата и филма и сам на принципа че във всяка лъжа има процент истина.Целувки   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 410
Boryana,в разговора ,който си чула може би е ставало въпрос за това каква е била Мария -Магдалена преди да срещне Исус?

оо,да,Рош Ашана наближава - какво ще почерпите наистина?
Пете,ти няма ли да се завръщаш скоро?
Уф,целия ми пост с въпроси ...


Мимка25,радвам се ,че си взела това решение!Съжалявам за неприятностите ,които са те сполетели.Абе я си стой у нас !Какво  те хвана сега пък на работа да заминаваш. ooooh!

# 10
  • Мнения: 64
Момичета може да съм грешна, но ми се струва че Мария-Магдалена си е била платена к....а, и точно това я е срещнало с Исус. Светия, светия, но нищо човешко не му е било чуждо Naughty
Не съм запозната с Библията много добре, за което съжалявам, вярвам в нещо, но и аз незнам в какво.......

# 11
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Boryana,в разговора ,който си чула може би е ставало въпрос за това каква е била Мария -Магдалена преди да срещне Исус?

оо,да,Рош Ашана наближава - какво ще почерпите наистина?
Пете,ти няма ли да се завръщаш скоро?
Уф,целия ми пост с въпроси ...


Мимка25,радвам се ,че си взела това решение!Съжалявам за неприятностите ,които са те сполетели.Абе я си стой у нас !Какво  те хвана сега пък на работа да заминаваш. ooooh!


Aми да ти кажа аз за това и съжелявам че не ги помолих да обсъждат на англ.,тогава щях да знам за какво става дума ама на докато бях на кораба бях малко докачлива на тема религия....А за това да работиш в друга държава незнам ама да работиш на кораб беше страхотно аз така обиколих Европа Simple Smile безплатно....Знаете ли на единия от корабите на който бях ние имахме право да ходим безплатно на екскурзии с пасажерите заедно това беше голяма екстра Simple Smile така ходих до къщата на дева Мария в Кушадъси и до манастира на Св.Йоан Златоуст в Патмос.Но това беше преди да се кача да работя на израелски кораб.Там се работеше по 30 часа на ден персонала недостига а на хората им се играеше няма време за екскурзии няма време за нищо незнам даже как си забърсах мъжо.Момчетата от охраната бяха много ерудирани и аз си ги уважавам много.По корабите също можеш да се научиш и на чужд език което на теб Мимка може да ти е от полза.Аз за парви пат се качих с елементарни познания а сега смея да твърдя говоря много добър англ. също си припомних руския а покрай откачения испано говорящ персонал даже взех да хващам думички на испански.Обожавам да пътувам ама на любофффффф мойто си ме иска вкъщи и аз слязох.Мимка ако искаш пиши ми на лична каква работа би ти харесала и аз мога да ти помогна с агенциите във Варна,но само ако е на кораб разбира се.Целувки   bouquet

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мимка, абе баш си си права за Мария Магдалена ама аз пусто едно такова докачливо сега ние си знаем ама на мен като го говорят хора от друга религия все ми се срува като казано със злоба и присмех

# 13
  • Мнения: 64
Много ти благодаря, за телефона и инфото Grinning
Ще проверя как стоят нещата и ще пиша веднага
Сега вече трябва да поработя, че много почивка си дадох Sad

# 14
  • Мнения: 323
Моми4ета тук не става въпрос само за Мария Магдалена,а изобщо за версията,която книгата предлага.

Общи условия

Активация на акаунт