Заек?

  • 8 046
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Рюцептата на Медунчо ще изпълня тия дни. Точно така си представях сготвения от мен заяц.
Sick Бедно животно!

# 16
Хипопотамус, искам да отбележа ,че дозата на маринатата е за 6кг. заек. За нормален заек делиш дозата на половина. Да ви е сладко !!!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Тоно днес готвя заек. В момента се пече. Аз готвя заек почти всяка седмица, защото свекърът ми ги отглежда в голямо количество. Готвя го по няколко начина , но за гости ти  предлагам следната рецепта /лесно се приготвя и  е много вкусна/: Заекът се на рязва на порции и се оставя на страни .В една дълбока купа слагаш следните неща / дозата ти я давам като за твоя заек /: 2бр. бира, 1/2 ч.чаша олио, 4 с. лъжици соев сос, 5-6 бр. дафинови листа, 2 с. лъжици чубрица, 1с. лъжица червен пипер, 15зърна черен пипер, 1 с. лъжица смлян черен пипер, сол на вкус. Объркваш добре всичко и всяка порция я потапяш в маринтата и нареждаш в дълбока тава. Накрая изливаш остатъка от маринатата върху порциите. Захлупваш с фолио и го мушкаш във задължително НЕпредварително загрята фурна. След 2 часа открехваш фолиото и буташ месото с вилица дали се отделя от коста. Ако да - махаш фолиото и оставяш месото във фурната за още 10мин. да получи загар , ако не - захлупваш на ново фолиото и проверяваш след малко. Това е! Гарнитурата е каквато ти предпочиташ.
Това е моят заек newsm44!Много ти благодаря,никога не съм яла заек,но така както го описваш и като знам вкуса на госпожицата-това ще го ядем всички newsm10!Благодаря на теб и всички момичета които се отзоваха така бързо и с прекрасни рецепти! newsm51 newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт