Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Здравейте момичета! От 1 седмица прия противозачатъчни Lindynette 20.Имам леко зацапване ,освен това снощи получих силна болка в стомаха,гадеше ми се,пребледях,цялата се разтреперих.Мисля ,че това може да е от хапчетата ,та се чудя дали може да ги спра просто ей така,или трябва да изчакам да свъши блистера.Мерси предварително
Цитирай

София

Мнения: 1 950
Моят съвет е да се консултираш с лекаря, който ти ги е  изписал. Иначе е напълно възможно този дискомфорт да е от тях.
За спирането по средата на приема нищо не мога да ти кажа, зависи с каква цел ги пиеш.

Успех Hug
Цитирай

B HONDA CIVIC

Мнения: 2 423
По  принцип може да ги спреш , но консултадия с доктора ти ще е най добре.
Цитирай

София

Мнения: 1 334
Извънменструалното кървене, съпроводено с гадене (и повръщане), световъртеж, слабост, общо неразположение и пр. са страничен ефект на препарата. НЕ се спира приема до края на блистера. Страничнте ефекти би трябвало да намаляват, но ако продължат повече от 3 месеца (!!!), се налага консултация с лекуващия и евентуална смяна на препарата.
Цитирай

B HONDA CIVIC

Мнения: 2 423
Всичко хубаво ама ако ги имам всичките тия симптоми извънменструалното кървене, съпроводено с гадене и повръщане, световъртеж, слабост, общо неразположение  ги спирам като нищо, е гати хаповете. Mad
Има и други противозачатъчни и може да се сменят дори и по средата пише го в листовките НО след консултация с лекър.
Цитирай

София

Мнения: 1 334
Мммдаммм, голяма гадост могат да са  Sick Имала съм такъв коктейл от странични ефекти от хапчета, които просто не бяха за мен. Направих консултация, контролно изследване на хормони (бяха ми се отразили зле и на хормоните) и смених препарата.
Цитирай


Мнения: 1 182
Направих консултация, контролно изследване на хормони (бяха ми се отразили зле и на хормоните) и смених препарата.
Това е истината при предписване на такъв вид лекарства. За съжаление не всеки лекар ги прави.
Цитирай

Бургас

Мнения: 738
Преди няколко дни бях пуснала подобна тема, при мен беше само зацапването, без болки. Вчера бях на консултация, каза, че всичко е ОК, но ми ги смени с Ясмина. Та като ми изтече почивката ги почвам. Моят съвет е да си изпиеш блистера и иди на лекар да ти предпише други, защото явно тези не ти понасят.
Цитирай
zdraveite mami! az sega se registrirah za6toto mn mi haresva saita Smile dnes hodih na ginekolok i tq mi kaza 4e mimam nqkakvi kisti na qi4nicite i mi kaza 4e  e dobre da piq protivoza4ata4ni. i az se pritesnqvam ot strani4nite efekti i neznam da li da se saglasq da piq newsm78 ako nqkoi moje da mi dade saved..6te vi bada blagodarna
Цитирай

Бургас

Мнения: 738
zdraveite mami! az sega se registrirah za6toto mn mi haresva saita Smile dnes hodih na ginekolok i tq mi kaza 4e mimam nqkakvi kisti na qi4nicite i mi kaza 4e  e dobre da piq protivoza4ata4ni. i az se pritesnqvam ot strani4nite efekti i neznam da li da se saglasq da piq newsm78 ako nqkoi moje da mi dade saved..6te vi bada blagodarna

Първо те моля да пишеш грамотно и на кирилица.
После ще ти кажа да не бързаш, да изчакаш да ти дойде менструацията, тогава да потърсиш второ мнение от друг гинеколоГ, защото може да са се пукнали без помощта на противозачатъчни. Ако все пак не са изчезнали, тогава все пак си пий противозачатъчните, които ще ти изпишат. Не са страшни. Успех!
Цитирай
извинете ме за правописа-като пиша на латиница понякога допускам грешки Embarassed .иначе благодаря за съвета, свързан с въопроса ми Wink thumbsup
Цитирай

София

Мнения: 1 334
ivka@555, ако кистата е повече от една, то много вероятно е да се наложи лечение. Противозачатъчни хубаво, но е добре преди това да направиш изследване на репродуктивните хормони, за да:
1. установите на какво се дължат кистите и евентуално от какъв вид са;
2. намалиш вероятността да се проявят страничните ефекти на неподходящ препарат.
Противозачатъчните са хормонален препарат. По мое мнение, а и не само, да се изписват ей така такива препарати е най-малкото непрофесионално.
Цитирай

Sofia

Мнения: 57
Пиех същото противозачатъчно и имах същите странични ефекти. Моята докторка ми каза да ги пия вечер преди лягане и така беше значително по добре.
Цитирай
от половин месец пия противозачатъчни и започна да ми се вие свят.не знам дали е от тях или от недохранване,но се притеснявам. Sad освен това приятелки ми казаха ,че мога да кача кг.някои знае ли на какво се дължи това-започваш да ядеш повече или на нещо друго? newsm78
Цитирай

София

Мнения: 1 334
Виенето на свят е е от хапчетата. Хапвай и почивай когато е възможно. Не пропускай хранене.
Да, някои момичета се оплакват от качване на килограми. Аз не съм имала този проблем ... вече 9-та година.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора