Необходими документи за немска детска градина

  • 11 112
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 803
а в нашата детска градина НЕ мият зъби  #2gunfire много деца били и за компенсация се хранят здравословно  Rolling Eyes  за мен това е подразбиращо се, а не компесационно нещо

# 46
  • Мнения: 2 761
При нас минава една леля от здравната служба, показва на децата как се мият зъбките и зарежда градините с четки и пасти. Продуктите са съответно дарени от търговските представители (при нас в момента Елмекс е взел надмощие) и се ползва бебешката паста.

В миналата градина минава6е съ6то една леля,сега не знам как е,но май по съ6тия на4ин.Видях само,4е на мивките бяха наредени много 4а6ки с 4етки и една голяма Елмекс,най-вероятно дaрена 6тедро от здравната служба.Аз ли4но  не искам изоб6то да си мие зъбите там,ама след като го правят другите, искам да е с Веледа.
Ина4е тук можете да проверите съставките(на англ.) на Елмекса:
http://mbm.net.au/health/guide.htm

Inhaltsstoffe von Elmex Kinder-Zahnpasta

Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Titanium Dioxide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Olaflur, Aroma, Methylparaben, Saccharin, Polyaminopropyl Biguanide, Olaflur (Aminfluorid), Fluoriggehalt 0,05%

# 47
  • Мнения: 2 761
И друго да питам.На вас налага ли ви се по4ти всеки ден да се разправяте с управата?Миналата седмица мъжа ми бе6е,тази седмица аз.Днес им казвам,4е 6те си го вземам в 12 4аса,докато му осиурят храна,онази ми вика в 12.30 отклю4вали градината.Накрая ми каза 12 аб???Какво е това аб?Много 6ироко понятие?

Отивам в4ера в 12.30,навсякъде мири6е на манджа,другите седнали на масата,вклю4ително и даскалиците и ядат,а моят с о6те 2 деца стои отстрани и си играе на една маса.После като тръгнахме запо4на да рони крокодилски сълзи,4е не са му дали да яде.Много мъ4но ми стана,4е се е по4увствал изолиран,затова искам да го вземам преди да са седнали другите.

# 48
  • Мнения: 11 314
Омега, в коя провинция се развива действието?
То бива цигания, ама чак пък толкова!
Нашата градина е нонстоп отворена. Можеш да заведеш детето, когато поискаш и да го вземеш когато поискаш.
В столовата се хранят с ресторантска храна само децата от целодневната група, а останалите си вадят бротдозите и си хапват заедно по групите, което каквото си е донесло. Ако някое няма донесено, учителките вадят от запасите за общите закуски и дават най-малкото плод или филийка със саламче. Не е било да оставят дете гладно.

# 49
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Брех, много странни порядки има тази градина, как така ще ми задържат вътре детето насила newsm78 Тук и старата и новата се заключват по време на обедния сън, за да не се пречи на децата. Ако искаш да влезе, звъниш на вратата и тогава те пускат. Но по всяко останало време можеш да влезеш и излезеш.

# 50
  • Мнения: 7 803
Брех, много странни порядки има тази градина, как така ще ми задържат вътре детето насила newsm78 Тук и старата и новата се заключват по време на обедния сън, за да не се пречи на децата. Ако искаш да влезе, звъниш на вратата и тогава те пускат. Но по всяко останало време можеш да влезеш и излезеш.
и в нашата е така  Peace а децата, докато не обядваха с другите, ги изкарваха навън да играят, да не се дразнят

# 51
  • Мнения: 3 521
Отивам в4ера в 12.30,навсякъде мири6е на манджа,другите седнали на масата,вклю4ително и даскалиците и ядат,а моят с о6те 2 деца стои отстрани и си играе на една маса.После като тръгнахме запо4на да рони крокодилски сълзи,4е не са му дали да яде.Много мъ4но ми стана,4е се е по4увствал изолиран,затова искам да го вземам преди да са седнали другите.

И на мен ми стана мъчно Embarassed.
И при нас е отворено непрекъснато. Единствено между 9 и 11 ч., ако имат някакви занимания обесват едни табелки "Bitte Nicht Stören " по вратите, след това ги свалят. ако се наложи да си прибираш детето през това време, естествено, никой няма да те изгони, ако ги обезпокоиш Rolling Eyes.
Закуската си я носят от къщи, обядът им е от кантината. Децата, които не са записани за храна ги прибират в 11.30 - ако закъснееш ги слагат да седнат с другите или ги изкарват навън/в другата стая при лошо време.
Първият ден моята не я оставиха да обядва(позвъниха ми да я взема), но когато отидох да си я взема беше седнала с другите деца на масата и чоплеше някакво грозде.
Омега, извинявай, но малко идиотско ми звучи това всичкото във вашата градина.

# 52
  • Мнения: 3 880
Омега, бих им скръцнала със зъби, че ако трябва специално за мен ще отключат (то пък голямото усилие), но ще си взема детето преди да са седнали да ядат. Хем не му дават да яде, хем пък и не го пускат да си ходи... що за идиотска измишльотина е това?
И при нас е непрекъснато отключено (даже се учудих в началато, защото в БГ нали градините са с 3 катинара подключени Simple Smile)и можеш да си вземеш детето по всяко време, ако се наложи. Иначе, за нормалното, ежедневно прибиране в къщи си имат 2 термина и според зависи на кой час си си сложил кръстчето, тогава ти извеждат детето навън, няма точене на родители един по един, но инцидентно никога не са отказвали, особено пък като си ги предупредил. Само държат сутрин децата да са там до най-късно 9:30, за да могат после да си провеждат заниманията на спокойствие.

# 53
  • Мнения: 2 761
Вечерница,в Баерн е тази работа.
Отидох днес в 12.05,о6те не бяха сложили да ядат.Дойде възпитателкта и ми казва колко добре се адаптирал,колко бил усмихнат,не бил плакал  и т.н.,но трябвало да седи до 12.30.Казвам и,4е 6те стои до 12 до края на този месец(не знам каква е тази 6туротия да 4акам цял месец за храна?),а тя пак запо4ва с вратата.6тото и другите родители идвали в 12.30 и тогава отваряли.Абе не искат да си мърдат задниците явно,ама нали като свиква и стои до 10.30,11 и т.н. пак отклю4ват като звънна.Много се ядосах и казах,4е 6те говоря с диреторката във вторник(тогава е шпрехстундето),а онази ми вика,4е ве4е била говорила.Остава и да и повярвам.
Казвам и 4е е много неприятно докато другите ядат,той с о6те 3 деца да е отстрани,а тя ме поправя,4е не били 3,ами 7.
Идиотска работа е за сега с градината,но като има проблем с местата,нямам много голям избор.Пък и не се знае къде на друго място 6те кацна.Миналата година имахме съвсем други проблеми-около свикването.За сега тия поне имат разбиране и свикна много бързо.Но именно за това не искам да му създавам неприятни емоции около храната.

Цитат
Омега, извинявай, но малко идиотско ми звучи това всичкото във вашата градина.
Ами май отна4алото така тръгна,о6те като казахме,4е нямат право да ни искат инфото с ваксините-4 дни ни преследваха,докато казахме,4е сме говорили с адвокат.Изведнъж загубиха интерес,сега оба4е продължават да си следват техния ОРДНУНГ.

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Омега, при записването дали ли са ви Хаусорднунг, поне да го прочетеш? 

# 55
  • Мнения: 2 761
Мерси за идеята,намерих Орднунга,трябва да го из4ета внимателно,да знам за какво да се заям. GrinningМай има за какво-пи6е,4е най-малко 4 4аса на ден и 20 на седмица е минимума.Така 4е не мога да разбера какъв им е проблема,условието им е изпълнено.При това нямам претенции,4е ходи 4 4аса,а реално пла6таме 6.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 16:46 от Omega

# 56
  • Мнения: 2 761
Да ви кажа за последните новини около нас.Сутринта водя малкия и им казвам,4е 6те го взема в 12.10.А възпитателката ми казва,4е това било шлехт и да го взема в 13!!!После ми напонми за Елтернабенда днес и каза,4е 6те говори с мъжа ми за това.Т.е. негласно нареждане да не ходя аз.Казах на мъжа ми  да звънне в градината о6те сега и да им каже,4е 6те го вземам на обяд,а онази пак казала,4е вратата се отклю4вала в 12.30 и не можело по-рано.Можело единствено ако било инцидентно,но тя  или някой от колегите и не можели да гарантират,4е 6те 4уят  позвъняването,освен това имали "работа" и носели отговорност за останалите деца.Абе аз ли съм малоумна,или ме правят на идиот?!
Дове4ера мисим да поискаме в писмен вид да ни дадат обяснение за6то не можем да си вземаме по-рано детето.
Егати хората!Ина4е навсякъде тръбят,4е възпитавали заедно с родителите.Аз ли4но не виждам ни6то възпитателно детето ми да гледа отстрани как другите гребат с лъжицата.

# 57
  • Мнения: 3 521
После ми напонми за Елтернабенда днес и каза,4е 6те говори с мъжа ми за това.

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Тя да не му е любовница? Или майка? Извинявай, но ми стана смешно - все едно ти не си майка на това дете и бедният му баща е в пълно неведение за това, което се случва Rolling Eyes.

Защо не говориш, когато другите деца се хранят твоето да му правиш кутия с храна и също да седне с тях на масата?

# 58
  • Мнения: 3 880
Ех, ама и тая се е закучила като костилка на г*з.....
Ами идеално щом ще има елтернабенд днес, предлагам ти непременно да повдигнеш този въпрос пред всички родители на всеослушание и без никакви притеснения. Просто попитай със спокоен тон дали измежду останалите родители има поне един, на който ще му хареса и ще му е приятно детето му да точи лиги от съседната маса и след това да плаче тъжно, още повече, когато това недаване на храна не зависи от теб, а е по вина на градината . Сигурна съм, че повечето ще те подкрепят. Да я видим после тази отворка дали ще продължава да си държи така на думата.
Много е просто- щом не дават ядене ще си мърдат задниците да отключват врата. И какво значи, че нямало да чуе- като знае, че ще минеш в 12: 10 ще се ослушва, за да чуе ...

# 59
  • Мнения: 2 761
Защо не говориш, когато другите деца се хранят твоето да му правиш кутия с храна и също да седне с тях на масата?

Не става дума за това дали аз 6те му нося.Против съм детето ми да набива сандви4 на обяд,докато другите ядат супа примерно,вклю4ително и даскалиците.Самата ситуация е неприятна,поне да отделяаха в друга стая или навън децата,които не се хранят,а те са в об6та стая.Ето това е не6тото,което ме дразни.Пък и недоумявам така ли им се изпълняват "целите на възпитанието"?
Ако повдигна въпроса на всеослу6ние 6те си навлека о6те 4ерни то4ки..
Не можем ве4е да се оправим с този немски манталитет.Това,което те смятат за нормално,за мен е недопустимо и обратно.
4удя се да ли да ръсна малко пари за адвокат.О4евидно трябва да си говорим с документи,по немски.

Общи условия

Активация на акаунт