Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мили мами, моля помогнете! Имам следния въпрос: Преди употребата им задължителна ли е стерилизацията на помпата за изцеждане на кърма, шишетата и бибероните или е възможно само старателното им измиване? newsm78  Бебето е на 4-ри месеца, изключително кърмено е и досега не е яло от шише.
« Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 23:21 от miyata »
Цитирай

Разград

Аз помпата не съм я стерилизирала, обаче не съм давала от тази кърма.
Цитирай

София

В началото изцеждах кърма за запаси, които замразявах, и процедирах по следния начин - от вечерта си стерилизирах помпата и контейнерите на Авент, в които съхранявах кърмата, на другия ден след всяко цедене слагах помпата в хладилника, като преди това пресипвах изцеденото в контейнер. Така не се налага да я миеш и стерилизираш в рамките на деня, а само вечерта. Но ако бебето не пие от шише, ти защо цедиш? Не прекалявай със запасите, аз още имам във фризера кърма, която трябва вече да изхвърля, така и не успях да я дам всичката, не съм отсъствала толкова често, а и бебето ми в един момент спря да пие от шише, чакаше ме да се прибера, за да суче.
Цитирай

София

В началото изцеждах кърма за запаси, които замразявах, и процедирах по следния начин - от вечерта си стерилизирах помпата и контейнерите на Авент, в които съхранявах кърмата, на другия ден след всяко цедене слагах помпата в хладилника, като преди това пресипвах изцеденото в контейнер. Така не се налага да я миеш и стерилизираш в рамките на деня, а само вечерта. Но ако бебето не пие от шише, ти защо цедиш? Не прекалявай със запасите, аз още имам във фризера кърма, която трябва вече да изхвърля, така и не успях да я дам всичката, не съм отсъствала толкова често, а и бебето ми в един момент спря да пие от шише, чакаше ме да се прибера, за да суче.

Благодаря за отговора. И аз така правех с голямата ми дъщеря, която храних с кърма в шишета 8 месеца. Но тогава имах стерилизатор и пр.  А сега става дума за инцидентно даване от бабите- ще излизам вечерта. Впрочем не правя никакви запаси, надявам се да нямам нужда. Smile
« Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 11:39 от miyata »
Цитирай

Стара Загора

Аз ги стерилизирах след всяко хранене
Цитирай

Пловдив

А до кога се прави тази стерилизация?
Аз мисля да правя кашичките на детето с кърма и за целта ще изцеждам колкото ми трябва и се чудя нужно ли е да стерилизирам постоянно помпата?
Цитирай

Аз, докато стерилизирах, го правех само непосредствено след използването на шишетата. Преди употребата им не съм стерилизирала отново, независимо кога ще ги ползвам, въпреки че си ги използвах честичко Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.