Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Във връзка с чл. 2 от Наредба за изискванията към състава, характеристиките и наименованията на храните за кърмачета и преходните храни:
Чл. 2. (1) Наименованията, под които се продават храните, предназначени за кърмачета, са: "храни за кърмачета" и "преходни храни".
(2) Когато храните са произведени изцяло на базата на белтък от краве мляко, наименованията, под които се продават, са съответно "млека за кърмачета" и "преходни млека",

името на този подфорум е променено на
"Хранене с млека за кърмачета и преходни млека, захранване"
Цитирай

там където не искам

Няма значение че ще се промени името на подфорума важното е че винаги получавам информацията която ми е необходима  Peace
Цитирай

Всички знаеме какво се обсъжда в подфорума и че информацията е полезна.Така че как ще се казва се едно.
Цитирай

София

Да, така е. Името на подфорума не е най-важното нещо.
Но, все пак.... все повече млека вече ще се продават не под името "адаптирано мляко", а "мляко за кърмачета" или "преходно мляко". Всъщност, би трябвало всички млека да се продават под новите имена.
Може би е добре да обърнем внимание на това, преди някои майки да се объркат и да възвикнат въпроси за това каква е разликата между адаптирано мляко и мляко за кърмачета.
Казано с думи прости-предишните адаптирани млека вече се наричат млека за кърмачета. Предишните частично адаптирани млека или последващи формули вече се наричат преходни млека.
Което означава и, че, вероятно, любимото съкращение АМ вече ще подменим с МК (мляко за кърмачета).   Very Happy
« Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 12:52 от Vivi »
Цитирай

Пловдив

Забелязах промяната в името на подфорума.
 Наистина сега много хора ще се объркат и ще се чудят каква е разликата между адаптирано мляко и мляко за кърмачета.
 Vivi изведе едно ново равенство : АМ=МК  Smile
Цитирай

Казано с думи прости-предишните адаптирани млека вече се наричат млека за кърмачета. Предишните частично адаптирани млека или последващи формули вече се наричат преходни млека.

Виви, мерси за обяснението, че не ми беше много ясно! Laughing
Цитирай

Vivi изведе едно ново равенство : АМ=МК  Smile
Ми аз толкова четох , писах и брисах за АМ-то, че ще ми е трудно с новата терминология МК-то.
В крайна сметка то си е едно и също нещо. Като "турското робство" и "османско присъствие" в бг историята, примерно.
Цитирай

Стара Загора

Няма значение как ще се казва подфорума-важното е,че има много полезна информация в него Peace
Цитирай

Няма значение как ще се казва подфорума-важното е,че има много полезна информация в него Peace

И аз съм на това мнение Peace
Цитирай

София

Което означава и, че, вероятно, любимото съкращение АМ вече ще подменим с МК (мляко за кърмачета).   Very Happy

И май с това ще свикнем най-трудно.  Very Happy
Цитирай

По важно е тази промяна да е отразена на етикетите на бившите АМ, както и новото изискване за етикиране на пюретата-"..за хранене на бебета СЛЕД 6мес"! Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.