Щом сме вече трети клас,Обществото и Природата ще учим в час!

  • 33 047
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
  Нова тема,момичета! Hug
С пожелание за успешна учебна година
     2008г.-2009г.  bouquet

   Архива също е важен! Peace
Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни
Първолачето на мама, втора седмица подхвана!
Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.
Буквички и цифри смело пишат вече малките ръчички
Плюс и минус, А, Б, В, учи нашето дете
Първолаче смело крачи напред към трудните задачи
Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак
Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи
Празникът на буквите отмина, свършва скоро първата година
Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

Начало на втората учебна година:
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2
Хич не е проблем за нас този Втори клас!Голям проблем за нас e т … и 1Второкласници2
"Второкласници"3
Второлачето на мама буквички яде!То е мойто миличко дете!
Второкласник,вече съм голям!Таблицата смятам,за да знам!
Ние сме голям втори клас.Заповядайте при нас!
Ех,ваканция голяма как те чака.....мама2!

   Ваканции за цялата учебна година!
      Коледна ваканциа-от 24.12.2008г.до 04.01.2009г.
Срочна ваканция-от29.01.2009г.до 01.02.2009г.
Пролетна ваканция-от 01.04.2009г.до 12.04.2009г.


      Предметите по,които ще учат нашите Третокласници! Wink
   1.БЕЛ
    2.Английски език.
    3.Математика.
    4.Човекът и Обществото.
     5.Човекът и Природата.
     6.Музика.
     7.Изобразително Изкуство.
     8.Домашен Бит и Техника.
     9.Физическо Възпитание и Спорт.
    10.ЗИП-БЕЛ.
    11.ЗИП-Математика.


    Началото на Третата година,събрани в теми! Hug
Септември на вратите чука!Третокласници,желаем,Ви сполука3!

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 16:03 от ptica

# 1
  • Мнения: 1 030
Пускав Новата Тема,ако има забележки от редакторите,приемам критика! Embarassed

# 2
  • Мнения: 11 607
Птица  bouquet Hug

Аз да се възмутя отново от нашата госпожа.....Видяла,че Рая ни звъни по мобилния телефон и и казала - Не им се обаждай на вашите. Защо да ги притесняваш излишно?
Коя е тя,че да казва на детето ми да не ни се обажда и как може детето ни да ни притеснява? #Cussing out

Само нашата госпожа ли е кофти?

# 3
  • Мнения: 826
Благодаря на всички за честитките и пожеланията за юнака  Hug
Аз за мой срам си признавам, че не приготвям закуска в къщи  Embarassed Той е фен на тестените такива. Вчера беше първият ден с безплатна закуска от училище. Била е някакъв садвич със символични размери  Sick Така или иначе си е купил и още една.
Нашият юнак е височък, и порядъчно слаб. Новозакупеният му анцуг му пада преспокойно от кръста. Май имаме проблем с апетита, да взема да се разровя за нещо разяждащо ли ? newsm78
Вчера покрай залисията за РД проконтролирах само съдържимото на раницата за днес. Дано не е забравил някое домашно, че още сериозно се впряга като го критикуват. Вече не реве по всякакви поводи /както беше в първи клас/.
Започнал е да лежи на ухото, че така или иначе като знае отговорите на почти всички въпроси ще може да минава метър- вчера заявил, че е чел Български народни приказки /дето може и да е споменала госпожата, че трябва да се чете, ама му е минало покрай ушите  newsm78/ Наистина е чел много такива, когато госпожата го вдигнала да разкаже останала предоволна  Whistling И заявила, че едни и същи деца четат, разказват и прочие...
Много ми напомня на мен на неговата възраст- всичко знаеща, много разбираща...
Моли, явно е подобно на вашето положение...
Радвам се, че при вас се е разминало без сериозни последици. Аз, дето уж много внимавам бях изненадана от № 2 в събота, който ми донесе в стаята шише с белина  ooooh!  Явно не съм я прибрала след като я  използвах в банята. Детето дойде съвестно да ми каже "ПАНА-А-А", т.е. съборих го, виж там дали нещо има да се оправя.
Белите наистина стават бързо...

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Здравейте момичета! Hug
Рядко пиша, но чета с удоволствие темите, още от първи клас...
Имам едно въпросче - решила съм да запиша девойката на плуване в 33-то в Люлин. Притеснява ме  единствено , че понякога ще й се налага да си тръгва сама от там . Пътят до нас е около 10 мин. пеша и не знам дали е добра идея , да не би да ми боледува много през зимата /иначе по принцип не е от бързо разболяващите се/ newsm78... През лятото ходи на свободен прием там, беше много доволна , учителката също...Моля майките с опит да споделят... Praynig

# 5
  • Мнения: 24 467
Ели, не съм се класирала за вчера, но честит рожден ден на адаша Жоро и от мен, неговият адаш и голям Коко!
Желая спокойствие, крепко самочувствие и лятно настроение, независимо от сезона и пагодата навън.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
При нас има ЗИП Изящни изкуства, същия СИП, и ЗИП Информационни технологии. Освен това продължаваме с туризма, имат по един свободен час всяка седмица, и веднъж месечно ходят някъде на екскурзия.

За съжаление нашата хубава млада класна е била оперирана и ще отсъства още поне месец, докато се възстанови. Доволна съм от заместничката й, пенсионирана учителка от старата школа - високи изисквания, строга и много ги стяга  Laughing

# 7
  • Мнения: 673
    Снощи бях на родителска среща, както вече ви писах. Дъра-бъра два чадъра... На нашите деца ще им преподават поне пет учителки. Само класната им ще е по БЕЛ и по математика , една по изобразително изкуство и ЧП, една по музика и ЧО, една по физическо и една по английски/ която и на мен ми взе страха нищо ,че и аз съм даскалица Confused/. Пари не са ни искали освен по 3 лв. за тетрадката по безопасност на движението.
   Стоейки си на чиновете ,обаче ни направи впечатление, че от прозорците спокойно някой немирник може да полети от втория етаж / да не чуе дявола! Twisted Evil/. Нашите деца са в нова класна стая, а във старата миналата година смениха дограмата и ние родителите правихме обезопасителни решетки, защото бяха и на третия етаж, а пък няма и перваз. Та сега пак ще трябва да събираме пари за решетки. Мисля си обаче ,да не вземе на ръководството на училището да му хареса и всяка година да ни местят в нова класна стая, та да опашем цялото школо с решетки. Wink
  Моят дебеланко иска да ходи на таекуондо Tired. Снощи се оказа ,че в самото училище се организират тренировки срещу 30 лв.месечно по 3 пъти в седмицата. Ще пробваме пък да видим дали ще можем да смъкнем шкембето newsm78 Mr. Green...
Здравейте момичета! Hug
Рядко пиша, но чета с удоволствие темите, още от първи клас...
Имам едно въпросче - решила съм да запиша девойката на плуване в 33-то в Люлин. Притеснява ме  единствено , че понякога ще й се налага да си тръгва сама от там . Пътят до нас е около 10 мин. пеша и не знам дали е добра идея , да не би да ми боледува много през зимата /иначе по принцип не е от бързо разболяващите се/ newsm78... През лятото ходи на свободен прием там, беше много доволна , учителката също...Моля майките с опит да споделят... Praynig
  Моят син две години подред ходеше на плуване , но 97-мо. Искам да ти кажа ,че спря да боледува ,откакто тръгна. Сега ме е яд ,че иска да се откаже.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Elia,  ЧРД, макар със закъснение! Да си живи и здрава!
Моли Уизли! Стискаммммм!
Засега нашите извънкласни занимания се ограничават до детска йога /Дани е със сколиоза и това е супер важно/, един път седмично, занимания индивидуални по някаква китайска гимнастика, пак по същата причина ,  два пъти месечно и ходенето в събота на курсовете на СМГ.
Ако успеем да плуваме поне два пъти месечно ще е постигната мечта. Дани свършва в 16,30, карат го в офиса в 17 и просто за нищо няма време, а и живеем в село на 15 км от София, което изяжда минимум 1 час път...
Тази година наистина съм щастлива, защото най-накрая школата по йога има на разположение 2 зали и докато Дани е на детска йога, аз също ще мога да се наслаждавам на това удоволствие, само че за възрастни.

# 9
  • България, София
  • Мнения: 638
школата по йога има на разположение 2 зали и докато Дани е на детска йога, аз също ще мога да се наслаждавам на това удоволствие, само че за възрастни.


Моля, сподели къде се намира, отдавна търся такава екстра ...

# 10
  • Мнения: 6 051
ЧРД със закъснение!!!  bouquet Много здраве и успехи! Ние учим по Човек и общество-доста и е трудно на девойката.Определено има афинитет към точните науки! Mr. Green Нашите извънкласни занимания са тренировки по художествена гимнастика-всеки ден и английски в училище "Фарос "-два пъти седмично.

# 11
  • Мнения: 50
школата по йога има на разположение 2 зали и докато Дани е на детска йога, аз също ще мога да се наслаждавам на това удоволствие, само че за възрастни.


Моля, сподели къде се намира, отдавна търся такава екстра ...

И аз ще чакам за тази информация.

# 12
  • Мнения: 998
Ние миналата година ходихме на йога ето тук http://www.gayatriyogastudio.net/yoga_bg.html
Заниманията бяха общи за деца и родители от 18 ч в сряда и някъде около обяд в събота. На Борис му харесваше, но се напрягаше, защото това затрудняваше подготовката му за четвъртък за училище.
При нас в училище (понеже е руско), засега няма английски език, така че не е към задължителните учебни предмети.

Май имаме проблем с апетита, да взема да се разровя за нещо разяждащо ли ? newsm78
Елиа, те много от мултивитамините за деца имат и стимулиращ апетита ефект. Което ме подсеща да ви поканя да споделим и какви хранителни добавки и каква защита срещу вирусите сте им намислили. Аз давам на моите Бронховаксом + Марсианци на големия и Саностол на малкия. Не съм сигурна, че Марсианците са най-доброто, но миналата година открих зависимост между пиенето им и липсата на болести. Така че тази година атакувам пак с тях.
radivdani, нашите също са в нова класна стая. И ние сменяхме дограма, слагахме щори и закачалки в старата. Сега там са първокласници и това, което имаше нужда да се направи в новата ни стая го плащат техните родители, за да не го правим два пъти ние. Потърсете и такъв вариант.

# 13
  • Мнения: 4 447
Привет!
Птица,   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 492
Птичке, мерси за темата.  bouquet
Моят синковец иска да ходи на плуване, но само "смотаните" от неговия клас ходили и той неще, пораси липса на "подходящо" другарче ooooh! Иначе е 40лв. за 2 пъти седмично, включва и превоз от и до училището. Дано го придумам, че има много енергия, а никъде не иска да ходи.

Общи условия

Активация на акаунт