световъртеж

  • 2 378
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Искам да попитам дали някоя от мамите е имала световъртеж и как се е оправила. Преди 9 мес имах световъртежна криза, като ми е се виеше свят при лежене по гръб и обръщане на главата надясно и при навеждане надолу. Тогава ходих на невролог, изписа ми флунаризин, деанксит и бетасерк 16. Още от първите хапчета и се оправих. Сега пак ми стана така, сиптомите са абсолютно същите и невролога ми изписа освен флунаризин, деанксит и бетасерк и ноотропил. Вече 10 дни ги пия и ефект нулев. Ще се радвам да прочета вашите мнения za този неприятен световъртеж.

# 1
  • Мнения: 112
А хемоглобинът ти дали е добре, а кръвното???

# 2
  • Мнения: 1 512
Моето мнение е че трябва първо да се установи причината за този световъртеж т.е. да се направят и съответните изследвания.Невролога обясни ли ти на какво се дължи този световъртеж и прави ли ти някакви изследвания? И най-добре според мене да потърсиш и второ лекарско мнение по въпроса.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Потърси причината за този световъртеж , все пак това са сериозни неща.Какво беше заключението на лекаря преди да изпише лекарствата.Аз лично нещо подобно имах , само в първите месеци от бременността и сега , но много рядко  Peace.А при теб са при определена поза и пр.

# 4
  • Мнения: 127
За световъртежа може да има много причини,от ниско(високо) кръвно,до обезводняване.Обърни внимание дали пиеш достатъчно течности,поне 2л на ден трябва да пиеш и както са те посъветвали,консултирай се с лекар и открийте причината.Опасно е.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравей
При всеки причината за световъртеж е различна, но ето моя случай.
Започна да ми се вие свят /не постоянно, но доста често/, преди2-3 години. Притеснявах се като изляза, за да не падна някъде особено пък, когато излизах с детето. Ужасно неприятно нещо. Ходих на лекар, но вече след като родих. Било от напрежение, нерви и куп други простотии. Казвам им, че не може да е от това, защото и преди да имам бебе пак ми се е случвало, но НЕ от това било. Изписаха ми някакви хапчета като витамини и за нормализиране на кръвообращението. Бях сигурна, че ще ги пия напразно, но .. По време на бременноста и след като родих имах ужасни болки в гърба и кръста, но все пак бяха поносими. Преди 3 седмици така се сецнах , че не можах да мръдна. Отидох пак на лекар. Ще кажа само, че човека ми каза -Ако не те болеше кръста, щеше да ти се вие свят. Просто всичко било свързано.Това много ме учуди, защото нищо не бях споменавала за предишните си проблеми. Бях на инжекции и хапчета, а сега правя упражнения. Най-после се успокоих, че има някакво обяснение за това.
Стана малко дълго, но надявам се с нещо да съм помогнала.

# 6
  • Мнения: 1 103
Консултирай  се с друг доктор и си направи пълни изследвания .
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт