Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора

Варна

Има толкова видове на пазара! не знам кой да избера?Има ли смисъл? Върши ли работа? И кога точно след раждането се слага?
Благодаря Ви
Цитирай

Плевен

Ами аз взех не колан ами цели гащи -тип бабешки  Laughing които много ми помогнаха.Раждах със секцио и това много ми облекчаваше напрежението в разреза. Носих ги бая време Peace
Цитирай

София

Аз носих колан  след като родих.Има някакъв ефект,на мен ми се поприбра корема. Peace
Цитирай
аз си поръчах клин за след раждане от да нет струваше около 50 лева,определено имаше ефект,но номерата не отговарят,КЛИНА СЕ РАЗТЯГА СЛЕД ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ
Цитирай

Варна

и аз гледах този от Данет и мисля да взема него.А на кой ден след раждането го сложихте?
Цитирай

София

Хм, даже в момента съм с него Wink
Моят е Агата, има го в ДаНет, но най-добре е да си купиш след като си го мерила, за да си сигурна дали номерът му е подходящият за теб. Аз си го взех от аптека до болницата в която родих, обикновено в тях се предлага и бельо за бременни и родилки.
Родих секцио и ми казаха, че мога да го сложа след махането на конците, т.е. след 7мия ден.
Определено има ефект, стига да го носиш редовно.
Цитирай

Привет,

Много ще съм благодарна, ако ми помогнете с избора на клин или колан, който трябва да си купя след раждането. Погледнах нещата, които се предлагат в онлайн магазина DANET, но съм убедена, че е по-добро първо да попитам.
Въобще полезно ли е носенето, от кога трябва да се започне, има ли значение дали раждането е секцио или нормално и т.н

Предварително благодаря за помощта
 Laughing
Цитирай

Сливен

Аз нося колан,но го нося не за да прибирам корем а защото имах ужасни болки в кръста.Зависи ти за какво ще го ползваш.Ако ще го ползваш за прибиране на корема попитай личния лекар или в аптеката. Peace
Цитирай

Родих секцио,моят гинеколог ме посъветва да не ползвам ластичен колан/клин,защото коремните мускули ставали мързеливи.
Сега синът ми е на 11м. ,а от коремът ми няма и следа,сякаш не съм раждала
Цитирай

София - най-после у дома :)

Родих нормално, не съм сии помисляла да ползвам колани и клинове, корема се прибра 2 седмици след раждането. Не мога да си преставя покрай тичането и притесненията около новороденото да се чувствам не удобно от пристягането на колан иили клин  ooooh!
Цитирай

София

неудобничко е честно казано, но сега идват по-студени дни и може да е по-добре. Иначе казват, че коремните ти мускули стават лениви, ако използваш колан. Аз все пак си купих на Чико и почти не го нося.
Цитирай

...

аз ползвах и корема ми се прибра за около месец , сложих го 10-15 дни след раждането (секцио)
Цитирай

Имах колан, но не съм го ползвала. Корема ми се прибра сам, при това много бързо. Сега даже не мисля да купувам, излишно ми се струва.
Цитирай

Sofia

Родих със секцио и от обикновен магазин за бельо си купих подобен на този колан http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1818 за 21лв. Много съм доволна, защото корема почти ми се прибра, а беше ОГРОМЕН  #Crazy Преди това от аптека си купих колан за 3.50лв., но е като вълнен и много дебел и само за вкъщи го използувах, защото под дреха е грозно.
Цитирай

Според мен има полза от пристягане. Аз не съм си купувала специален колан ами нося 2 бодита, които са ми много тесни (в бюста не стягат). В началото едвам се напъхах в тях, но сега виждам че има ефект.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора