9 месец и подготвяне за раждане

  • 6 108
  • 29
  •   1
Отговори
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Здравейте всички мами.Аз след няколко дни влизам в 9 месец.За втори път ще ставам мама.От време на време ме прихваща паниката за предстоящото,но като цяло се чувствам добре.Тежичко е вече,но няма как.По принцип всяка втора тема е за някакъв проблем на който всички бързо се отзовават за това реших да пусна нещо по-различно.Нека всяка бъдеща или настояща мама се включи с препоръка или някакъв съвет относно предсоящото раждане и въобще с напрежението през този месец.Как сте в 9 месец?Подготвихте ли багажа за родилното?В коя клиника сте се насочили?Ка се справяте със съня и тежестта на корема?Понякога мисълта че моментът наближава ме побърква,изпадам в страх и отчаяние-друг път съм по-спокойна и уверена и искам по-бързо да приключи това дълго чакане.Нека поговорим за това ,дано не ви е скучно.





Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 14:59 от desata

# 1
  • Мнения: 4 784
Определено със съня ми беше трудничко - тежест, киселини, гадене, повръщане до последно. Но Слава Богу, други притеснения нямах, въпреки че мястото, където избрах да раждам се намираше на 80км от града, в който живея. Бях в пълно спокойствие. Нито за миг не ме е обземала паника, страх или отчаяние. Разбира се, решаваща роля за това имат семейството ми и лекаря, който следеше бременността ми и ми водеше раждането. Също така, условията в клиниката - перфектни, багаж за където не съм приготвяла. Въобще постарахме се и си осигурихме спокойствие!

# 2
  • Мнения: 4 111
И аз изпитвах противоречиви чувства - исках да се свършва по-бързо, едва спах последните дни, от друга страна не исках да се разделя с коремчето, с чувството, че нося детенцето си, с ритането. За багажа - не беше необходим много багаж, защото раждах в частна клиника, а за там не искаха почти нищо. Препоръка - търпение и се радвай на последните дни, в които сте 2 в 1, разбирам, че много ти тежи вече, скоро ще се видите, почти не остана!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 763
Аз бях много дебела, обливаха ме горещи вълни, явно организмът ми не можеше да се справи с многото качени кг. Нощем не можех да спя, висях във форума, за сметка на това по цял ден спях. Иначе нагласях някои неща за бебето, приготвях си багажа за родилното, реших най-накрая в коя болница и при кой лекар ще раждам, ходих всяка седмица лекарят да ме преглежда, отделно лекарката, която ми следеше бремнността, държеше всяка седмица да ходя и при нея да слуша тоновете на бебето със слушалка. Но общо взето всичко това ми беше много досадно, чувствах се зле, нямах търпение бебето да се роди. Не ме беше страх от раждането. Преносих 6 дена, в които бях много изнервена и депресирана. Когато отидох в болницата със силни болки и се оказа, че съм с 5см разкритие и наистина раждам, ми идваше да викам "Ура!".

# 4
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Моя близка е дни преди раждането си и в тази връзка ви подсещам-направете една микробиология 10-тина дни преди раждането, за да имате време да изчистите родовия път при нужда! Леко и лесно раждане!

# 5
  • Мнения: 2 310
9-ия месец не можах да го усетя-съвсем в началото му родих.

ПОжелавам ти леко и безпроблемно раждане и здраво и спокойно бебенце Hug

# 6
  • Мнения: 386
Бих те посъветвала да събереш в себе си възможно най-много положителна нагласа! На скоро четох че процент от болката при раждане идва от самия страх- като те е страх напрягаш родилните мускули които е много важно да са отпуснати за да излезне лесно и безболезнено бебо. Мисли с усмивка как скоро ще вземеш малкото създанийце в ръце, как ще се обичате и ще се радвате един на друг.
   Надявам се да съм била поне малко полезна и скоро да се похвалиш с леко раждане и със здраво бебе! Успех!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гледай положително на нещата, които ти предстоят и мисли само за срещата с малкото съкровище.
Леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 8
  • Мнения: 817
Хубава темичка   bouquet И на мен ми остава още малко и честно казано ми се иска бебчо вече да излиза. Не бих казала, че няма никакво притеснение, но гледам да го подтискам.
Като цяло съм добре, но преди 1-2 седмици получих ужасен обрив, който не ми дава мира нощно време и си лягам към 4ч. сутринта  Crazy Този обрив никой не може да ми каже от какво е, но все повече си мисля, че е от бременността.
Иначе аз съм много припряна и отдавна съм приготвила всичко за бебето и сакчето за болницата съм си стегнала и сега съм в очакване. Лекарят и болницата също са избрани.
По този повод да ви питам - на вас да са ви отказвали упойка без каквато и да било причина? Моят доктор не ми е отказал категорично, ама нещо няма никакво желание за упойки. То, ясно че някои случаи не позволяват употребата на упойка, ама това се разбира в процеса на раждане.

 Леко раждане пожелавам на всички, на които им предстои   bouquet

# 9
  • Мнения: 49
Ако ти се случи да преносиш като мен, най-вероятно няма да му мислиш много. Аз толкова искам вече да раждам, че само при най-малката болка започвам да се радвам и надявам, че скоро вече ще го гушкам!  Heart Eyes Изобщо не ме е страх, чувствам се подготвена, информирана и нетърпелива. Смятам, че 9 месеца са си достатъчно "бреме". Въобще няма да ми липсва коремът. Искам вече отново да си лежа в/у него, да пробвам нормални дрехи (макар и с някое килце отгоре, сигурно) и изобщо си чакам промяна! Simple Smile Насладих се напълно на бременността си (във всичките й аспекти) и вече искам да свършвааааа  smile3521

# 10
  • Мнения: 1 086
Чаках с огромно нетърпение да влезна в 9-я месец и се молех да не родя по-рано, защото съпругът ми отсъстваше от страната за 4 месеца и трябваше да се върне, когато бях в 37-38 г.с. Дочаках го и това бяха прекрасни 2 седмици с него и дъщеря ни. Всички неразположения, тежест, болки и т.н. останаха на заден план. А багажа си го бях приготвила още от 7-я месец, тъй като се наложи да влизам три пъти в болница, заради високо кръвно. Така само взимах чантата и после отново я подготвях.
Желая ти леко и безболезнено раждане!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз първият път преносих 7 дни и ако не ми бяха предизвикали раждането незнам кога щеше да се роди бебо.
Не получих нито една болка-нищо.Багажът беше приготвен от 8-я месец.
Вторият път бях секцио-2 седмици преди термина.

# 12
  • Мнения: 4 292
Аз като че ли се притеснявам малко повече от първия път, но факторите за това са по-скоро странични. Старая се да мисля позитивно, помагам си като си представям бебчето. Аз също хем искам всичко да свърши по-бързо, хем като се сетя какво ме чака и...  Rolling Eyes
В последно време ме е хванала треска за пазарене, в резултат на което имам доста излишни неща, особено дрешки. Но пък така разпускам. Не спирам и да се движа, въпреки, че ми става все по-трудно.
Багажа ми е приготвен, както и този на детето. Не ми искат почти нищо, но аз и тук се попрестарах и съм си сложила неща за собственото ми удобство.

# 13
  • Мнения: 3 929
Спрях работа около 1 месец преди термина. Приготвих си едно сакче с багажа за родилното. Изпрах, изгладих и подредих бебешките дрешки и спалното бельо. Изчистих из основи апартамента. Излизах на разходки, ходех на консултации.
Емоционално се чувствах чудесно. Е, последните дни вече нямах търпение да идва моментът да раждам, не защото ми тежеше коремът, а защото жадувах за промяната, която ще внесе бебето у дома и в живота ни изобщо. Нямах търпение да се грижа за него и да го изкарвам на разходки, бутайки количката.
Тъй като преносих 9 дни, търпението ми буквално се беше изчерпало накрая. Отидох да раждам, изпитвайки неописуем страх от неизвестното, което ми предстои. Дланите ми бяха мокри, когато слязох от колата, за да вляза в болницата - нещо, които не ми се беше случвало.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 751
Да те успокоя,че второто се ражда по-бързо от първото.Леко раждане! newsm30

Общи условия

Активация на акаунт