Поредната лекарска грешка! Или...

  • 13 538
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Стана ми мъчно като гледах репортажа по ТВ Европа.
Едно малко 950 грамово бебе се е родило и починало в Пловдивската болница, а вече четвърти ден родителите му не могат да приберат телцето му и не знаят къде е то.
Според главният лекар на отделението по акушерство и гинекология проф. Никола Милчев, майката и бащата на детето не са родители и нямат право да изискват нищо от лекарите.
Дори въпросният "лекар" каза, че щом бащата няма брак с майката е "господин никой".
Просто нямам думи #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Родители от Пловдив сезираха прокуратурата за изчезналото им новородено дете
Весела Грамовска и Данаил Георгиев от Пловдив живеят в стрес от 22 септември, когато става и нещастието с тяхното новородено дете.
27-годишната Весела е приета още преди месец в патологична бременност, към Университетска болница Пловдив с опасност да загуби детето си. На 21 септември младата жена прокървява, започва и раждане по спешност. На бял свят се появява 950 грамово момиченце. Което е поставено в кувьоз. Весела вижда бебето. Оттози момент нататък започва и кошмара за младите родители. Родителите настояват да видят трупа на детето, да получат информация кога и от какво е починало. Това до ден днешен не се е случило. Укриването на информация ги кара да правят различни хипотези. Ръководителят на клиниката по акушерство и гинекология проф. Никола Милчев заяви за Тв Европа че в смъртта на детето не може да става въпрос за лекарска грешка. Според всички стандарти това е абортен плод. Към днешна дата родителите са сезирали прокуратурата и ще търсят отговорност за случилото. За Весела и Данаил това е първо дете. По случая тече и вътрешна проверка в болницата.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
 Thinking, какво означава, че не са му родители. Тия хора откачиха, как няма да дадат трупчето на бебето на родителите, ако ще и само, за да го погребат. Това си е бебе, за мен не е "абортен плод", а сигурна съм и за майката също!  Cry

# 2
  • Мнения: 2 310
И аз гледах репортажа преди малко....
Този лекар  #Cussing out,не били семейство,нямали брак,а бащата -господин никой #Crazy
Тонът му беше повече от агресивен,направо циничен!
Може да е главен лекар и голям специалист,но няма грам уважение към хората,тактичност и съпричастност към болката им.
Такива хора просто срамят професията!

# 3
  • Мнения: 112
Не престявям да си повтарям заветните Йовкови думи:"Боже, колко много мъка има на този свят, Боже!"

Но тук явно мога да ги перефразирам и така-"Боже, колко глупак на квадрат има, Боже!" Sick

Ледени хора, просто гротеско-какво значение има кой има или няма брак, това е рожба, душичка, сърчице мамино, татково момиченце Cry

# 4
  • Мнения: 321
Нямам думи ...   Cry

Какво значи "абортирал плод" та детенцето се е родило живо !!!

Глупак, кретен, бездушен ... беден ми е речника за този "доктор"...
срам и позор за човешкия род...

Ако няма сериозни санкции това за съжаление сигурно пак и пак ще се случва.

Не разбирам как могат да не предадат телцето на милото... и какво ще го правят???
ще го изхвърлят на боклука ли? 

# 5
  • Мнения: 953
А по чисто човешки критерии този идиот не се ли замисля че родителите имат право да се сбогуват с бебето си.
Медицината може да има терминология, даже и акт за раждане не издават преди определен срок, но това отношение е отвратително в такъв тежък момент за тези хора. В други държави има специалист психолог който говори с родителите.

Ужасно.

# 6
  • Мнения: 6 604
За съжаление според тъпото ни законодателство това наистина се води аборт ,а не раждане #2gunfire #2gunfire. А знам,защото преди почти година и аз преживях нещо подобно,но ,СЛАВА БОГУ Praynig, при мен резултата го виждате в подписа ми Heart Eyes. И аз не можех да си обясня как на детенце,което диша и мърда казват аборт #Cussing out #2gunfire. Но такива били законите,предствяте ли си #Crazy? Дори чакат  7 дни преди да го запишат.И ако не оцелее-какво-значи изобщо не е съществувало. Но стига вече ,че пак се връщам към спомени,които предпочитам да забравя.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако бебето се води аборт, то трябва да е при патоанатом и да има черно на бяло имало ли му е нещо и тн.
На мен ми прилича на престъпно укриване на трупа от аутопсия.
Представям си какъв шок е за родителите!
Би трябвало да се проведе разследване и виновните да се отстранят.
Това не е лекарска грешка, лекарска грешка е да обърка аналгин с аспирин... това е престъпна небрежност и безхаберие!

# 8
  • Мнения: 384
Да му се връща на "доктора"  Sick.....нещастник

Е, хайде по-кротко. Naughty
Такива са ни законите и това е.Докторите не са ги измислили.Ако беше в петия  месец,пак ли ще трябва да се погребва...
Замислете се за причините това бебе да се роди толкова рано-най-често това е инфекция на майката-довеле до по-рано пукане на мехура-раждане.НО! и до вече настъпили увреждания на детето от тази инфекция.Т.е. -детето вече е било болно, заразено.Старая се да обяснявам простичко.Затова не са помогнали старанията да остане живо.
Помислете и от друга гледна точка-остане живо, стои месеци в кувиоз, на кислород-това уврежда дечицата много повече, често пъти.По-добре ли би било за родителите да гледат цял живот увредено дете...И пак ли докторите щяха да са виновни, че са го спасили.
Не знам, много е сложно.На никого не го пожелавам.
Но в такива моменти трябва да се разсъждава,а не да се сипят хули, просто така.Трупчето заминава в патоанатомията в понеделник сутрин.Защо го търсят в АГ-то.
Кой ще продава загинало бебе или органите му.............пази, Боже.

# 9
  • Мнения: 1 900
Мъчно ми е, че законите в държавата ни са такива. Мъчно ми е, че хората на запад имат условията и знанията как да спасят бебета родени по 600гр. Мъчно ми е, че на някой деца просто не им е писано,  въпреки положените грижи и усилия. Мъчно ми е за родителите, за майчицата която девет месеца е носила това дете, живяла е с него и се е надявала това да е прекрасното събитие в живота й. Мъчно ми е когато лекар се изразява толкова грубо и арогантно, дори да няма лекарска грешка. До някъде разбирам, че за тези хора това е рутина, но все пак едно малко по-човешко отношение, едно разбиране и съпричастност лично на мен щяха да ми дойдат по намясто.
А за случай най-различни и в почти всички болници всички сме наясно, че ги има.

# 10
  • Мнения: 6 604
Да му се връща на "доктора"  Sick.....нещастник

Е, хайде по-кротко. Naughty
Такива са ни законите и това е.Докторите не са ги измислили.Ако беше в петия  месец,пак ли ще трябва да се погребва...
Замислете се за причините това бебе да се роди толкова рано-най-често това е инфекция на майката-довеле до по-рано пукане на мехура-раждане.НО! и до вече настъпили увреждания на детето от тази инфекция.Т.е. -детето вече е било болно, заразено.Старая се да обяснявам простичко.Затова не са помогнали старанията да остане живо.
Помислете и от друга гледна точка-остане живо, стои месеци в кувиоз, на кислород-това уврежда дечицата много повече, често пъти.По-добре ли би било за родителите да гледат цял живот увредено дете...И пак ли докторите щяха да са виновни, че са го спасили.
Не знам, много е сложно.На никого не го пожелавам.
Но в такива моменти трябва да се разсъждава,а не да се сипят хули, просто така.Трупчето заминава в патоанатомията в понеделник сутрин.Защо го търсят в АГ-то.
Кой ще продава загинало бебе или органите му.............пази, Боже.
ДАли случайно не си лекар newsm78? Да,наистина ,сигурно са направили всичко възможно да го спасят,за съжаление не са успели Sad. Но крайно време е да се "научат" на малко човечност тези доктори #Cussing out. Какъв е проблема да обяснят на родителите какво е станало и защо не могат да сесбогуватс детенцето? А това ,че после може да получи евентуално усложнения,ако беше оживяло,е Божа работа. Защото ,покрай нашите проблеми с малката ,се запознах с мами,които са родили деца по 3 кг и на термин и пак са с увреждания. Моля те ,съобразявай се малко . И без това не им е лесно на хората.

# 11
  • Мнения: 1
Пострадалите са ми близки приятели, а наскоро се и сродихме с бащата!
Нямам думи да опиша колко щастливи бяха... Този път объркаха човека просто, истината трябва да излезе наяве!
Дидо и Веси, борете се докрай!
С вас сме 

# 12
molq gledaite utre BTV v 7,15 h 6te spomena izvadki ot zakonite i naredbite, koito dokazvat neinformiranosta na Mil4ev

# 13
  • Мнения: 1 251
ЕЕЕ,  нямам думи, ще изчакам да качат предаването на сайта на БТВ или другаде, да за ви го покажа, ако не сте гледали-то бива наглост от страна на Милчев, ама това на нищо не приличаше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Между другото, не го познавам лично, но преди месец позната беше и при него за второ мнение, само дето не я е разревала в 9-тия месец, тя искаше да роди в частна клиника, където доктора беше категоричен за секцио,а въпросният ``специалист`` я разубеждаваше, щели там да и вземат само парите, а не е видял на прегледа, че детето е с увита пъпна връв на две места-около крачето и вратлето, добре, че е отишла да роди в частната клиника, иначе края щеше да е подобен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Докога некадърнищи ще се наричат доктори и ще оставят майката да научава за починалото си дете, което според тях не е дете, щом е било родено под 1 кг, а в цял свят има слчаи и за спасени доста по-малки бебенца, от коридора на болницата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Просто не трябва да се оставят така!!! Нека им се потърси отговорност!!!

# 14
  • Мнения: 674
Съболезнования на родителите  Cry Много е тежко и гадно.
Гледах репортажа по тв Европа и съм много възмутена от изказването на проф.Милчев.Прекалено грубо беше,възможно ли е да е сглобено от журналистите по някакъв начин.Професора винаги си е бил малко по груб  и понякога циничен,но в работата си е голям специалист.Той помогна много моята дъщеричка да дойде на бял свят и винаги съм го уважавала за помощта която ми оказваше през цялата ми трудна бременност.Естествено,няма право да обижда и прави такива остри изказвания по отношение на РОДИТЕЛИТЕ,защото те са си наистина родители,с или без граждански брак.А колкото до закона - бебе родено преди 9 мес. и тежащо под 1000 гр не се записва като родено 7 дни,ако то оцелее през тези 7 дни,тогава го записват.Ако почине - се води като аборт  Confused без значение че се е родило живичко и е живяло часове или дни....Ужасно е но така са го измислили  Confused Причината за преждевременно раждане,наистина може да е инфекция на майката,мами го е обяснила много добре.Трудно се преборват доносените дечица,а недоносините още по-малко!Знам че е невъзможно,но от сърце си пожелавам да не чета повече за случай на детска смърт  Cry или поне по-рядко...

Общи условия

Активация на акаунт