Напрежението ...

  • 2 235
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Появата на едно дете не прави живота по-лесен. Напротив, това също е много стресов период, особено докато е малко. Една кола можеш да я продадеш или купи, ако нещо не й е наред или просто ти писне, но с детето е съвсем различно нещо. Ако вие и сега трудно се справяте с другите проблеми, които явно са повече от материално естество, тежестта ще ви се стори още по-голяма с бебе на ръце, защото то преобръща целия живот.
Ако си решила да бременееш, няма какво да чакаш, защото винаги ще изникват някакви проблеми. Ако ви е писано да се справите - ще успеете със или без бебе.

Не,не си ме разбрала,нямаме финансови проблеми.Мъжът ми изкарва достатъчно пари, за да живеем нормално.Но аз съм си такава...все се притеснявам.Даже в момента сме по-добре с парите от когато и да било.Просто не мога да помогна и на родителите си.По-скоро се притеснявам за здравето им,защото са доста притеснени,а и както написах,те не биха взели пари от нас.
Но всичкото това не е толкова важно-в смисъл моментната ни ситуация.По-скоро аз съм си такъв човек-за всичко се шашкам,дори и ако не си платя парното например за един месец ми е напрегнато от вътре.А всичкия този стрес със сигурност не влияе добре.Хем го знам и не се успокоявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Материалните проблеми не се заключават само във финансови такива. Достатъчно е да ти е развалена колата и да не можеш да я ползваш някакво време и в спешни ситуации или нещо друго. Peace

# 17
Материалните проблеми не се заключават само във финансови такива. Достатъчно е да ти е развалена колата и да не можеш да я ползваш някакво време и в спешни ситуации или нещо друго. Peace

С тези твои думи   ще се съглася Simple SmileНо имам познати,които и колата да им се запали пак няма да им трепне-живеят си живота и не им пука,ама наистина.Имам една приятелка,нямат жилище,не се очертава и да имат скоро,финансово не са добре,тя не работи,но си е весела и щастлива винаги като я срещнеш и все едно си е най-щастливия човек на земята. А аз имам чувството,че колкото човек се опитва да пробие и да постигне нещо в живота,толкова повече препятствия среща по-пътя си и от там идва и притеснението и стреса.Вие какво мислите по този въпрос?

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би донякъде е до характер и възпитание, донякъде и от обстоятелствата в живота. 

А за твоята приятелка - познавам хора, които много успешно създават образа на щастливи пред околните и направо си вярват. Но само те си знаят какво става.

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Може би донякъде е до характер и възпитание, донякъде и от обстоятелствата в живота. 

А за твоята приятелка - познавам хора, които много успешно създават образа на щастливи пред околните и направо си вярват. Но само те си знаят какво става.

А има и хора, които не приемат ежедневието като непрекъснат проблем или драма. И не изпитват непрестанен страх от живота. Ей така, съвсем наистина си живеят с отпуснато сърце, без да се опитват да го докарват на спокойна и щастлива фасада. Понеже аз съвсем не съм от тях, дълго не вярвах и си мислех, че нещо мамят. Обаче - не. Такива са си.

Харесвам хора, които живеят смело, но не винаги съм от тях, даже често не съм, за това добре разбирам авторката на темата. За съжаление, справянето с напрежението е умение, което се развива в много ранна детска възраст. Когато, на по-късни години, се окаже, че стратегиите за управление на стреса не работят, самовнушения от рода на "има и по-зле" или "дяволът не е чак толкова черен" не помагат. По-добре май човек да открие какво наистина го успокоява и да го прилага в кризисни моменти. 

# 20
  • Мнения: 348
В една двойка винаги единият се страхува, умува и дърпа назад, а другият действа и в кризисна ситуация просто се захваща да спасява положението.

Общи условия

Активация на акаунт