Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте. На моя близка приятелка й се роди бебенце и смята да го маже със зехтин.
Аз за моите деца не съм използвала и не знам как се прави да е "преварен".
На водна баня ли се вари?  Моля, която от вас знае, ако иска да ми отговори.

# 1
Да, на водна баня.
Аз така го ползвах за да мажа главата на моята беба, заради крустичките.
Но предполагам, че и за тялото по същия начин се прави.

# 2
  • София
Слагаш шишето,ако с стъклено в съд с вода и засичаш след като заври водата 12-15 мин.Ако е пластмасаюово го прелей в друг съд.

# 3
и едно уточнение за самия зехтин - нека да е Екстра Върджин (студено пресован) - той е с най-ниска киселинност от всички и по тази причина най-подходящ за бебешката кожа. Главата никога не мажа, както и половите органи - мажат се телцето, вратлето, ръчички, краченца, дупето.

# 4
  • Стара Загора
На водна баня Peace
Не мажи главата

# 5
  • София
 Аз мажех дъщеря ми с непреварен зехтин, при преваряване се губят много от ценните съставки.Ползвала съм само Екстра Върджин- вече са споменали, че е най-качествен и чист.Освен това гледах да е в метална опаковка.

# 6
  • BG
Да на водна баня,аз го слагах в едно бурканче и в един съд с вода да поври около 15 мин.

# 7
  • Варна
Преварява се на водна баня, както са ти казали и другите майки. Аз мажех само сгъвките - на вратлето, под мишничките. Първо масажирах с бебешко олио цялото тяло, а после с памуче намазвах леко гънчиците. Peace

# 8
  • Монтана
Да на водна баня,аз го слагах в едно бурканче и в един съд с вода да поври около 15 мин.

Peace

# 9
  • Стара Загора
Само първия път преварих зехтина, като свърши продължих да мажа с не преварен. Така и не можах да разбера, защо всъщност трябва да се преварява.

# 10
  • София
Аз също мазах сина си, докато навърши 1 месец, с преварен на водна баня зехтин по препоръка на педиатърката. Не помня каква марка беше обаче.

# 11
  • ...
аз до 3 месец мазах малката с преварен на водна баня зехтин  Peace  послезапочнах с купено мляко и олио

# 12
Доста време мажех бебка с преварен зехтин. Слагах го в джезве и го оставях да поври 15-20 мин.

# 13
Вече са писали, че зехтинът, както и повечето растителни мазнини, не са устойчиви на високи температури (разбирай над 100С). Затова се преварява на водна баня. Иначе и аз съм се чудила защо да го превярявам, като именно студеното му извличане запазва максимално хранителните свойства.

# 14
  • София
Мажа дупето на дъщеря си от както се е родила с преварен зехтин и до сега никога не се е подсичала. Иначе за телцето използвам тоалетно мляко сега има много подходяща козметика на пазара. Преди да го сложиш да ври, ОТВОРИ  шишето!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт