Ако дам от шише дали ще се отбие?

  • 722
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Кърмещи мамчета,студентка съм задочно 3ти курс и след месец ми предстоят изпити,малката се кърми на поискване и сме изцяло на кърма,без вода,без нищо,нямаме никакъв установен режим,та въпросът ми е:ако изцедя кърма в шише-дали ще се отбие.става въпрос за 1ин път на ден и то ако не се накърми преди да отида за изпита.Тогава тя ще е почти на 5 месеца и много се притеснявам...какво е вашето мнение,благодаря предварително,пропуснах да кажа че та суче мн бавно,в смисъл че суче 5 минути и почива 10 и храненето ни отнема доста време,или си хпва муничко и после поспива и така.Ако някой знае трик за по ефективно сучене също може да сподели

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 15:01 от mani4ko

# 1
  • Мнения: 37
Здрасти, аз имам две дъщерички - едната е на 2,5 г. и е кърмена на поискване до 1,9 г. и то си мисля, защото забременях (сама се отказа, за мое съжаление), а другата е на 4 месеца и тя е изключително  кърмена на поискване. Но все пак си мисля, че щом става въпрос само за един път на ден и то за кратко време - става въпрос за няколко изпита, нали така, едва ли това би се отразило на беба и едва ли ще се отбие. Аз познавам доста луди майки, които кърмят и дохранват, щото така са им казали докторите и въпреки това, бебета си сучат. А за бавното кърмене си мисля, че беба определя - голямата ми беше така в началото - дори не забелязах как стана и кога стана, но просто от само себе си почна да си суче по-бързо и да се нахранва за около 10 мин. Май просто порасна повечко и стана по-силна да дърпа и така Simple Smile Дано съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 428
Здравей, нямам много опит, но искам да те окуража - едва ли ще се отбие от толкова рядко и инцидентно хранене с шише, даже според мен е по-вероятно да не иска да шишето. Бебето ми беше сукало един единствен път след което се наложи да я храня с шише 2 седмици, бях убедена че се е отбила, но в момента в който я сложих на гърдата засука все едно че само това е правила. Така че си е до дете, но твойто вече 5 месечно кърмаче едва ли ще се откаже толкова лесно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 691
Вече е на почти 4 месеца - шансът да се отбие е много-много малък, на практика не вярвам да се случи от няколко инцидентни хранения. Спокойно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 089
Хмм, незнам, аз на тази възраст дохранвах само вечер с кърма и малкия човек усети леснината, та се наложи да спра всякакви шишета... незнам, опитай, но не го превръщай в теденция.

# 5
  • Мнения: 4 242
Има риск да се отбие. Защо не опиташ други алтернативи на храненето, с обикновена чашка, с неразливащо се шише със сламка, или с гумен накрайник.
За по бързо нахранване би могла да приложиш компресия на гърдата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не мисля,че от няколко хранения с шише ще се отбие Peace

# 7
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Няма да се отбие. Ние още се кърмим, като до 6-тият месец изключително. Аз излизам по работа още от вторият месец. Едното му хранене винаги беше от шише. Никога не съм имала проблем  Hug

# 8
  • Мнения: 422
благодаря ви за отдоворите наистина много ме притеснява това,като цяло мен ме съмнява че е по вероятно да откаже шишето,защото в началото като ми бяха препълнени гърдите и цедях,като я пробвах после да и я дам затоплена не искаше и да я близне,но пък веднъж за да видя колко сучи(това още 1вия месец)цедих и я дадох веднага нямаше проблем,а не искам още да я захранвам,при положение че става въпрос за няколко изпита октомври и ноември.Благодаря ви наистина  bouquet

# 9
  • Мнения: 405
Намери си биберон с малка дупка, та да се налага да дърпа, за да пие. Стига да иска да пие от биберон. Аз така се спасих от отбиване, за цяла една седмица се наложи да давам от шише и после бебчо без проблем си засука, сякаш нищо не се е случило. Пробвах тогава с лъжичка, със спринцовка бяха мъки  и за двамата.Това е моя съвет от личен опит, но всички деца са различни! Пожелавам ти успех и за двете ( изпити  и хранене)! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 967
До 5-тия месец дохранвах веднъж или два пъти дневно, вечер. Не сме имали проблеми. Вода не е пила до 6-тия месец. Беше около 10-месечна, когато една вечер отказа шише с АМ. Бяхме я оставили на баба ми.  Все още се кърмим!

Общи условия

Активация на акаунт