Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 септ. 2008, 16:21 ч.

Да си смуче ръцете или да й дам залъгалка

• 2 074
  • 63
  •   1
Отговори
Моля за съвет, бебето ми е на 3 месеца и за малко да се отбие от сученето.Полагам все още големи усилия за да я накарам да суче от мен, а не от шише-последната седмица много протестира. Чета из форумите , че трябва да престана да й давам всякакви залъгалки и биберони, за да не се отбие-добре ама ръцете са й все в устата.Става адски неспокойна,плаче,понякога се и дере-ужасно е, ако няма нищо в устата.Кое е по-добро или кое е по- лошо от двете- залъгалка и ръцете?
Как да постъпя?

# 1
Незнам дали е по - добро, но в такъв случай, аз бих дала на детето си залъгалка, ако то я иска и се успокоява чрез нея.

# 2
  • Страната на чудесата
Залъгалка Peace

# 3
  • Sofia
Не травмирай детето, не го лишавай от бибичката му, понеже си прочела някаква глупост. Това е мъчение и за двете ви - за нищо.

# 4
  • Blagoevgrad
залъгалка ако я смуче, че моята не я иска като и я дам тя повръща

# 5
И ние сме с такъв проблем.Ръцете и са постоянно в устата.Спасението е залагалка.Според мен няма да се отбие,но аз не кьрмя  Cry

# 6
Давам й залъгалката- и за няма и минута заспива.След това й я извеждам от устата. В повечето случаи не се усеща.[quote author=muki01

# 7
  • Страната на чудесата
Това, което бебето ти прави, е кърмаческа стачка. Моята дъщеря се наложи да я кърмя през 1 час, за да стимулирам лактацията в този период, и я носех на ръце, докато суче(добре, че имам бюст Д Mr. Green Twisted Evil)
Но, въпреки това, се преодоля и сука до 10 месец, когато я отбих доброволно. Помогна ми много и поемането на много течности, защото тя нямаше сила да засмуче тази мазна-гъста кърма, после също много ме стимулираше и суров бадем-от Била си купувах и след като го консумирах, имах значително повече кърма. Успех и не се предавай с кърменето  bouquet

# 8
  • София
Ако залъгалката я успокоява и не злоупотребявате с нея, не виждам защо да не и я даваш.
Синът ми ползваше и тя не ни е пречила да се кърмим дълго...
А защо като е нервна и си лапа ръцете, не я сложиш на гърда  Wink?
Това също може да е признак, че е гладна...

# 9
Макар че, съм против залъгалките, в случая по-добре залъгалка.

# 10
И ние сме с такъв проблем.Ръцете и са постоянно в устата.Спасението е залагалка.Според мен няма да се отбие,но аз не кьрмя  Cry
Много е трудно да си гледаш детето сам-особено когато ти е първо.Имам предвид ,че няма кой да ми дава никакви съвети. И в такъв момент разчитам само на интернет и каквото прочета от там-това е.Та някаолко пъти срещнах че и с биба пак може да се отбие детето. Tired, а а кърма имам колкото си ще.

# 11
Попитай в кърмаческия форум, тук само ще те объркат!
Олчето и Мартини вече са те насочили Simple Smile

# 12
Тя е по-малкото зло.

# 13
# 14
И на мен ми се струва, че преминавате кърмаческа стачка. И ние имахме такъв период и се ми се налагаше да приспивам малкия и докато е унесен да го слагам на гърдата, за да мога да го нахраня. Но не съм го лишавала от "биби". Успех, дано се справите.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт