Яде само на реклами

  • 2 130
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте,
Много се надявам да ме посъветвате или да ми кажете дали имате такъв проблем.
Синът ми скоро ще стане на година и 10 месеца. Никога не е бил злояд. Но яде само, когато има реклами и пред телевизора. Съзнавам, че грешката е в мен, защото, когато беше малък не съм изключвала телевизора докато яде и, признавам си, умишлено търсех реклами. И той си изяжда всичко и винаги. Но това не е единственият проблем. Когато беше малък не му давах солети или парченце хляб, както ме посъветваха например в детската консултация в Холандия /бяхме 6 месца в Хага/ и сега той не иска да яде нищо сам, а при всеки мой опит да му сложа храна в устата започват невероятни крясъци, пищене  и въртене на главата. С други думи - той яде абсолютно всичко, ужасно много плодове, но намачкани, цялата храна от детската кухня, на закуска попара с 5 сухарчета... Но само на столчето за хранене и пред телевизора на реклами. Понякога и на анимационни филмчета и Сънчо. Съветват ме да го оставя гладен, защото той не знае какво е глад и сам щял да прояде. Истината е, че по този начин не яде никакви боклуци, всъщност не си слага нищо в устата, което много деца правят... Смятате ли, че това може да се превърне в пробле за в бъдеще?

# 1
  • Мнения: 9 814
Вече наистина му е време да държи нещо в ръка и да дъвче сам.
А храненето, придружено с гледане на тв и/или книжки не е особено препоръчително.
Вниманието на детето трябва да е насочено към храната.
А проблем за в бъдеще разбира се няма да има.
След още някой и друг месец ще започне да проявява интерес сам да се храни и нещата постепенно ще се променят.

# 2
  • Мнения: 193
Да, наистина му е време и в опитите са включени всички баби, баща му и аз, но всеки опит да му покажем колко е вкусно нещо и после да му го дадем или сложим в устата е съпроводен с  ooooh!

# 3
  • Мнения: 25 441
Според мен вече имате проблем - успешно си превръщате детето в злоядо.
Първо решете кое е по-важно - вашето (на възрастните) спокойствие и удобство или здравето на детето ви. После действайте или не, според целта, която гоните.

# 4
  • Мнения: 22 343
Според мен също подобно хранене, съпроводено с гледане на ТВ и др. подобни е крайно лошо. С продължаването на подобен тип хранене могат да се създадат трайни навици у детето. Вече не е малко и доста добре разбира за какво става въпрос.
От 8-9месеца давах на дъщеря ми да държи парче ябълка, морков или нещо подобно, за да свиква, че това, което и давам в ръката става за ядене. Първоначално само държеше храната, а после започваше и да я опитва.
Мисля си, че първо трябва да спрете телевизора и да опитате така да нахраните детето. Със сигурност първите няколко пъти няма да се получи. Нищо няма да му стане ако постои известно време гладен. След като започне да се храни без телевизор може да пробвате и да му давате нещо дребно, което сам да си слага в устата. Едва ли имате желание да го храните до 3-4-5години.  Сестра ми беше с такъв проблем и майка ми или баба ми я храниха до 3-4клас.

# 5
  • Мнения: 773
И моето дете на този възраст ядеше най-вече на реклами. важното за мен беше, че яде. сега зорлям му задържам вниманието върху телевизора или книжката, за да се залъже да хапне малко повече. В противен случай хапва няколко хапки и казва стига толкова. както казах по важното за мен е да яде.

# 6
  • София
  • Мнения: 411
И ние имахме подобен проблем.Стоях с чинийката и лъжичката и чаках да започнат рекламите за да си нахраня детето.След това обаче имаше един период в който и рекламите не ми помагаха и в крайна сметка я оставих да се храни с каквото иска и сама, докато накрая всичко се оправи и започна да си хапва нормалните неща,на масата за ядене и при всички.

# 7
  • Мнения: 3 715
Аз пък мисля, че сама зорлем си създаваш проблем. Не разбирам какъв е проблемът, след като детето яде. И моето яде пред телевизора, аз го храня. Преди да дойде в нас преди пет месеца, в дома се хранеше сам и беше вечно ненахранен, защото половината съдържание от лъжицата отиваше на земята, така че предпочитам сега да го нахраня аз пред телевизора и да си е изял всичко, пред това да се мъча и да го гоня с лъжицата и да търпя едно кисело гладно дете в нас.
А и това, че детето си яде в столчето, на мястото на хранене е много хубаво нещо, има си място за хранене и детето го използва.

# 8
  • Мнения: 473
моята дъщеря е на 1 г. и 8 мес. и яде на столчето /защото там е нейното място,а не да разнася храна из къщата и да я гоня/ и гледа телевизия или играе на пъзел докато я храня, понякога яде и сама, но хвърчи храна. няма проблем  - държи си  с ръка всичко, което иска и стига да и се яде си го хапва. така че радвай се че яде, постепенно всичко ще си дойде на мястото.

# 9
  • Мнения: 193
Първо решете кое е по-важно - вашето (на възрастните) спокойствие и удобство или здравето на детето ви. После действайте или не, според целта, която гоните.
Естествено, че здравето на детето е на първо място. Значи излиза, че решението е да го оставя гладен, за да яде... скоро родителите на съпруга ми го бяха взели за цял ден и той въобще не е искал да яде у тях. Рев, сълзи, сополи... Върнаха го притеснени, а вкъщи изяжда всичко.. Вече незнам какво да правя.

# 10
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И моя син се храни пред телевизора.По-точно аз го храня.Може и сам,но му омръзва много бързо.Още със сядането на масата,той казва кой филм ще гледа(Шрек,Ледена епоха,Колите и т.н.) и така яде.Но понякога се отплесва в гледането и забравя да дъвче.Тогава спирам филма и докато не си изяде яденето не го пускам.Мисля,че това е временно и скоро ще се промени.За мен е по-важно да е нахранен. Peace

# 11
  • Мнения: 3 322
За съжаление и ние сме от ядящите пред телевизора (компютъра в нашия случай), но отидохме на почивка 1 седмица и там в ресторанта нямаше ТВ или РС... първия ден прави́ фасони, ама после започна да яде - нямаше накъде... (на същата възраст е магарето). Връщайки се установих, че на вечеря (когато е събрано цялото семейство) яде, проблема е през деня, когато сме само двете.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И синът ми мина през този период-ядеше в столчето и гледаше телевизия...израстна го Peace

# 13
  • Мнения: 25 441
Значи излиза, че решението е да го оставя гладен, за да яде...

Ако се наложи - и това. Но първо изясни за себе си защо се вманиачваш на темата "ядене"? Не искам да те обидя, просто питам от любопитство, като бивше злоядо дете, направено такова от вманиачената ми баба, според която здраво дете е само дебелото дете и глупавата ми майка, която ѝ се водеше по акъла...  Close За последиците от манията им няма да разказвам, че ще задръстя темата. Само бегло ще спомена колко много храни все още не ям, в резултат на насилието им над мен в детските ми години ...  Sick
Човек яде, за да живее, а не живее, за да яде. По-важното за едно дете е да е здраво, да е играло достатъчно, да е научило нещо ново през деня, а не колко и какво е яло. Толкова ли е трудно да се проумее това? Изграждането на хранителните навици на човека е в ръцете на родителите му и създаването на лоши такива не може да бъде оправдано с нищо, според мен. Оставете децата сами да покажат от какви храни и в какви количества се нуждаят, за да бъдат здрави. Предлагайте им полезни храни, крийте вредните и ги оставете да си изградят собственият ритъм на хранене. Щом лекарят твърди, че детето е здраво, вие защо се притеснявате колко и кога яде? Къде пише точното количество, което задължително трябва да се поеме на всяко ядене? Вие самите така ли се храните?
Извинявам се, но срещна ли някъде термина "злоядо дете" и веднага яхвам метлата. Вече обясних защо.

# 14
  • Мнения: 193
Как Сийке,
В нашия случай детето не е злоядо, съвсем не е дебело и ядо само и изключителнополезни храни. Никога не е насилвн да яде, ако не иска. Проблемът е, че не взима в ръка нищо сам, тост не яде и сладки, солети и прочие... освен десерта от детската кухня, който му давам с лъжица.
За мен е просто свикване с определено място и по определен начин.

Общи условия

Активация на акаунт