Новобранец на работа

  • 2 454
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Та значи.. започнах работа на ново място и буквално работя от 5 дена, през които се уча на стандартните неща. Работата е отговорна и не съм съвсем в час с нещата, пък да не казвам, че и колежки работещи там от половин година са толкова в час, колкото и мен. А освен това, е нужно и да се върши и част от работата на управителката, въпреки че нямаме нужната квалификация.

 Договор пуснат нямам, вероятно през следващата седмица ще ми направят  Whistling.
Харесва ми това, което ще работя.. да не ме разберете погрешно,  но днес бях особено озадачена..  Обясниха ми, че поради недостиг на персонала ( 10 човека  Shocked) няма кой да отвори обекта, предадоха ми ключ, парола за СОД и да се оправям в неделя  Crossing Arms

Е, верно, няма да съм абсолютно сама, има една жена с мен, която работи на половин ден и не е много добре...


Та въпросът ми е : Не е ли това прекалено голяма отговорност, за човек, който е от толкова кратко време на работа? И безотговорно ли постъпват шефовете ?
Хм.. дали пък не е някакъв тест  Embarassed.. Вие как мислите ?

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 18:47 от pisti4ka

# 1
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Определено доста рано са ти дали ключа, а за паролата да не говорим. А и договор нямаш.... Леле мале. Аз бих се постреснала...  Confused

# 2
  • Мнения: 2 401
Шефовете ти със сигурност не са вчерашни и умеят да преценяват хората и опасностите.
Не е тест,  някой просто трябва да свърши тая работа.

# 3
  • Мнения: 2 593
И аз мисля,че не е тест.Просто шефовете ти имат спешна нужда от хора.

# 4
  • Мнения: 4
Честно казано - притеснено ми е. Работата е наистина специфична ! Нямам право на грешка, а истината е, че не съм достатъчно подготвена.
Разбирам липсата на персонал, но колкото и да е мисля, че е рано шефовете да прехвърлят топката в мои ръце  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 15 913
Явно не им се става рано в неделя. Все пак имай 1 на ум. Търново е малък град, ако споделиш на ЛС кои са тези до утре вечер мога и да ти дам инфо за тях.

# 6
  • Мнения: 575
Ти никаква информация не казваш...каква е тая голяма отговорност дето ти прехвърлят шефовете..и то пък в неделя, какво има толквоа за вършене. Нямам представа от естеството на работата, но ако те притеснява единтвено ключа и паролата на сота, значи нямаш повод за притеснение. И аз съм изпадала в подобни ситуации, не виждам нищо странно.

# 7
  • Мнения: 1 413
На мен на първата ми работа също много рано ми връчиха ключа и сот-а и аз се притеснявах, но си казвах, че като съм обещавала колко съм добра и като са ми дали такава добра заплата като за първа работа - бях на 23 г. тогава, значи трябва да нося отговорностите си, които очакват от мен. Новобранец или не, трябва просто бързо да се стегнеш и да се докажеш, така мисля.

# 8
  • Мнения: 606
Скачай смело в дълбокото. Така се прави, ако искаш да напредваш.

# 9
  • Мнения: 1 992
Гласуват ти доверие. От теб зависи дали ще го оправдаеш или не.

# 10
  • Мнения: 1 731
Че защо да е рано?Нормално.Пък и явно наистина няма кой да я свърши.Не се панирвай ами се стегни и ще се справиш.В момента са ти гласували доверие и трябва да го оправдаеш. Peace
И на мен са ми давали на 5-я ден ключа и паролата за СОТ-а.И съм била материално отговорно лице,но всичко беше наред ,а и да имах проблеми,звъня на някой шеф и питам.В края на краищата по-добре да питам ,отколкото да ги забъркам едни от които после да се срамувам.Така че все има на кой да се обадиш. Peace
Успех и спокойно,ще се справиш!  bouquet

# 11
  • Мнения: 824
Радвай се,че са ти гласували доверие и го оправдай.

# 12
  • Мнения: 147
спокойно, и аз мисля че ще се оправиш, на мен са ми давали ключ за ресторант на втория ден и то в чужда държава, просто понякога наистина няма кой да свърши работата, пък и това е един от най-сигурните начини че ще се научиш Simple Smile

# 13
  • Мнения: 13
Само на мен ли ми се струва комична ситуацията?
Зор от първия ден, бачкане в неделя и насреща какво - без договор.
Не е луд този, който яде баницата!

# 14
  • Мнения: 12 648
Чак пък толкоз. Доколкото разбирам, не зависи човешки живот от твоята грешка. Ще се справиш.

Общи условия

Активация на акаунт