за бързи въпроси и отговори, за тези, които нещо ги вълнува, но не искат тема 2

  • 36 811
  • 975
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Да ви питам и аз нещо за захранването Grinning
Онзи ден захраних с пюре на ХИпп картоф+морков /4-5 лъжички/ вчера пак същото меню по същото време!Днес не съм му давала,защото не бях в състояние /дълга история Tired/ Сега 2 дни ще му давам картоф+тиква,а после с какво да продължаваме?Кога да вкарам и плодови пюрета в 18 часа?Каша няма да давам  PeaceСокове,чайове и подобни не пие..само на кърма е Peace
Тъй Simple Smile))
Първо дава се по 1 нов продукт, не така с по 2-3-5 нови съставки, защото ако направи някоя реакция няма да знаеш от какво е точно.
Второ първите продукти се въвеждат бавно - поне по 5 дни за всяка, по-добре 7, колкото и да е еднообразно и скучно...но реакцията може да дойде при натрупване, а ако вече си дала и още нещо - пак няма да знаеш от какво е....
После можеш - месо да въведеш....или тиквички, Пъщарнак, спанак, карфиол, Броколи....

За плодовите или каши - поизчакай да въведеш малко зеленчуци, че да можеш спокойно да предлагаш разнообразни неща на обяд.

А новите продукти е по-добре да се предлагат сутрин, ако прояви алергична някоя реакция да не е по нощите.
И ако даваш сутрин/ следобед плод или каша - нова, т.е. въвеждаш ядене или продукт, на обяд трябва да даваш само познати неща...

Принципно когато зависи главно от това, колко бързо искаш да заместваш хранене....


Писах,писах...и хоп - старата тема заключена в това време Simple Smile))

# 2
  • Мнения: 4 433
записче Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 895
Каква е средната стойност на хемоглобина в кръвната картина на едногодишно момченце?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
съгласна съм с Angel Dust Peace
аз изчаквах в началото по 5, после по 7 и накрая по 3 дни на нова храна.
първите зеленчуци на коки бяха катроф, морков, тиква, пащърнак, тиквички и спанак. след което започнах с плодовете Peace


Каква е средната стойност на хемоглобина в кръвната картина на едногодишно момченце?

Kally May референтните стойности са от 108 до 128- точно са ми пред очите на коки изследванията за ясла. неговият хемоглобин е 119, той е на 1 г. и 2 м. Peace

# 5
  • Мнения: 319
запис Peace
Тенкю на тези които ми отговориха....ще чакам обаче и други отговори Wink

# 6
  • Мнения: 6 713
Сисе, след картофа и моркова, аз дадох тиква, после и едно пюре на Хипп - картоф с тиквичка (хич не беше вкусно Sick)
Когато се дават пюрета, трябва и вода да предлагаш! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Каква е средната стойност на хемоглобина в кръвната картина на едногодишно момченце?
Преди време някой беше пуснал линк към пдф с всички стойности
6 месеца - 2 години - HGB 106 - 145 g/L

Намерих линка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329572.msg8559276#msg8559276

# 8
  • Мнения: 674
Сисе казали са ти вече,ако въвеждаш нов зеленчук,нека да е по 1 на ден.Аз направих така -
картоф (на Семпер),морков (на Хипп),тиква (на Хипп),после започнах картоф+морков,тиква+морков,
тиквичка+картоф като кън това пюре винаги добавям и морков,става доста по-вкусно,пъщарнак,спанак със сметана,
броколи с ориз,след това давах и от различни комбинаций.Плодово пюре давах в 10:30ч  и в 16:30,между храненията по половин бурканче.Когато започнахме кашите,следобедната порцийка пюре взех да я смесвам с кашата.

# 9
  • Мнения: 9 973
Каква е средната стойност на хемоглобина в кръвната картина на едногодишно момченце?
113-казаха,че е нисък и да приема повече месо

# 10
  • Мнения: 236
Деси, от 6 месеца до 4 години под 108 g/l хемоглобин може да се говори за анемия.

# 11
  • Мнения: 9 973
Деси, от 6 месеца до 4 години под 108 g/l хемоглобин може да се говори за анемия.
  bouquet
 #2gunfire тъпото педи

# 12
  • Мнения: 1 745
Аз вместо запис да питам за тая ваксина на 1,1 г. -за какво беше и имали ли са дечицата ви странични ефекти от нея?
Сега в сряда ще ходим да я слагаме и се притеснявам! Rolling EyesЕдна майка ми каза,че на нейното дете му се подули лимфни възли и не знам си какво,и то 1 седмица след ваксината!Казали й,че това е странична реакция... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Тая ваксина на 1,1 би трябвало да е морбили, паротит,рубеола...
И да, моето имаше странични реакции - 39 и - температура, разболя се, обрина се.... Красота Simple Smile та....казаха, че е премесено вирус с реакция от ваксината едни лекари, други пък бяха на мнение, че изцяло си е реакция...общо взето беше най-тежката ваксина при нас....

И да тази ваксина дава реакция точно 1 седмица - 10 дни след поставянето й, не веднага.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 895
Пебс, ваксината е "Заушка, рубеола и морбили". По-другата седмица и ние ще ходим да я слагат на Тони. Педката изрично ни предупреди, че не само Тони, а и всички в семейството трябва да сме здрави, преди да се постави ваксината; явно ще очакваме неприятни реакции  Confused .
Гуш на Лизи  Hug !

Общи условия

Активация на акаунт