Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Враца

Много ми се насъбраха питанките за един ден Embarassed
но преди малко събличайки детето видях, че има обрив и се чудя дали може да е шарка или нещо друго.
Започнахме преди няколко дни цитросепт, друга промяна в храненето няма
ето снимка/давам като линк, че е много голяма/
http://prikachi.com/images.php?files/372687f.jpg
« Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 13:06 от wa_wa »
Цитирай

Разград

При варицелата пъпките са с мехурче с течност,много ми прилича на това,но пък те са съпроводени с температура.
Цитирай

София

И на мен ми приличат на варицела. не винаги вдигат Т. Моите и двете не са вдигали.
Цитирай

На мен ми прилича на нахапано. Дано да е такова
Цитирай

София

Не съм го видяла правилно обрива. Дано е нещо полазено или нахапано. Но май не е варицела.
Цитирай

София

Нахапано ми се струва.
Не мога да видя добре, но пъпчиците изглеждат ли жълтеникави в средата?
Лятото имах обрив, който много приличаше на този. Оказаха се бълхи.
Цитирай

Враца

Варицела е.
Сега ива педиатърката, според нея 100% е варицела.
Добре било по-рано да я изкараме.
Благодаря много за отговорите  bouquet
Цитирай

София

Наистина по-леко се кара!  Hug
Цитирай

Враца

Ох нашата епопея с този обрив продължава.
Днес посетихме друг педиатър, защото някак си вътрешно исках второ мнение.
Според този педиатър 150% това не е шарка. Каза, че е ухапване от някакво насекомо. Даде ни бележка за контакт и е написал неговото становище.
Сега съм в пълен шах какво да правя.
Все пак ми се иска да знам какво и има. Някакви изследвания, които да потвърждават шарка има ли? Или какъв друг лекар да посетя?
Личната педиатърка утре следобед ща подаде документ, че имаме варицела, съответно цялата група в градината ще бъде сложена под карантина.
Цитирай

Моят син често получава подобен обрив. Първият път и нашата педиатърка се усъмни за варицела, но след няма и две седмици обрива се повтори. Получава го на различни места, понякога 2-3 пъпки, понякога много.
Посетила съм и кожни лекари, и алерголози.
Първоначално казаха, че е ухапване, но в последствие се оказа от храна.
Алергологът искаше да го тества, но аз не се реших.
Мажа с адвантан и ако обрива е голям давам противоалергично лекарство - кларитин.
Опитвала съм да изключа някои храни, засега знам, че от някои сладки неща и някои видове колбаси се получава.
Но пак от време на време, през месец,два получаваме такова нещо и постоянно внимавам какво яде, за да изключа възможните причинители.
Цитирай

Враца

Здравей! Доста ми приличат пъпчиците на Варицела, а пред обрива дечицата кашлят и им ткат сополки. Ако вдига температура и след нея има нови пъпки си е чиста шарка. Незнам в коя градина ходите, но има Варицела в града. Ако е така , ментолово спиртче и детска пудричка и успех да мине леко Hug
Цитирай

А със самия обрив какво става? Ако е шарка, би трябвало да има нови пъпки. В устичката, по слабинките, къде има и изобщо има ли нови пъпки?
Цитирай

София

Доста често сме минавали през подобни обриви и диагнози с големият ми син. При варицелата има общо неразположение на детето, преди да се появят пъпките. Пъпки има в косата, и по слабините гънки. Възможно е да има или няма температура, хрема или кашлица. При ухапването от насекоми и последваща алергична реакция към въпросното животинче пъпчиците са подобни като при варицелата / пълни с течност/. При нас се получава такава реакция при ухапване от бълхи или паяци. Ухапването от комар примерно се понася много по умерено. Peace
Цитирай

В тъмната гора.

Само под мишничката ли е обринат. При варицелата пъпките са по цялото тяло.  Ако до 24 часа не се обрине цялото пробвай с противоалергично мазило, пъпките би трябвало да завехнат и изчезнат ако е на алергична основа или полазено от несекомо. Аз мажа сина ми с алергозан.
Цитирай

Враца

Няма нови пъпки от петък, когато ги забелязахме. Не са като мехурчета, няма температура, не я сърбят, защото не ги чеше.
Има две на бузката, малко по гърдичките, на гръбчето, няма по слабините и по краката. Няма в устата и няма по окосмената част на главата.
Точно поради тези причини потърсих второ мнение. Утре мисля да отидем на кожен лекар да видим той какво ще каже
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора