Отзиви за пвц дограма от фирма Алу пласт....

  • 45 286
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Решихме да слагаме пвц дограма Шуко...от фирма Алу пласт...Какво ви мнението за фирмата можем ли да и се доверим..

# 1
  • Мнения: 294
Здравей Simple Smile
Ще се радвам, ако моето мнение ти помогне.
Ние сме от Варна. Един познат на мъжа ми, който се занимава с дограма ни препоръча качеството на Шуко, а ние от форумите в нета се ориентирахме към фирма Алупласт. Миналия месец си сложихме на цялата къща дограма Шуко от Алу пласт. Избрахме си по-скъпия вариант Алу пласт плюс с по- заоблените линии и вградените дъждобрани отвън ( мисля, че така се казваха Simple Smile) Лятото имаха доста големи отстъпки и ни направиха наистина добра оферта. Използвахме кредит енергийна ефективност. Момичето в офиса е страхотно и много мило - обяснява всички много внимателно и подробно. Спазиха си всички срокове изключително точно - на изработка и на монтажа на дограмата. Много сме доволни и от самата дограма- като качество е супер. Монтажниците можеха да се постараят малко повече, според мен- това е единственото, което не ни хареса в работата на тази фирма. Не знам при другите фирми как се демонтира дограмата, но на места можеха малко " по-нежно" да махат старите дървени дограми, за да не къртят много. Може би всички монтажници са така- не знам... Аз и за Ролпласт съм чувала доста недоволни от монтажниците...  На следващия ден след монтажа, мъжа ми забеляза, че липсват няколко от тапите, които се слагат отвън на щорите ( ние си поръчахме и външни щори за 3 от източните прозорци на къщата) и няколко от тези за външните каналчета за въздухообмена и звънкахме, за да ни ги донесат.
Като цяло сме доволни- най-вече, че си спазиха много точно всички срокове и ни звъняха винаги точно както се бяхме разбрали. Ако се сещаш друго, питай Simple Smile Ще се радвам да помогна  Hug

# 2
  • Мнения: 1 409
Сложихме си такава преди няколко месеца.Изключително сме доволни както от качеството,така и от точността и професионализма на служителите във фирмата.Дадоха ни добри съвети и монтираха на датата и в часа,който ни бяха казали
Мисля,че можете да им се доверите и няма да съжалявате.
Усех

# 3
  • Мнения: 534
Ние също сложихме дограма "Шуко" и сме много доволни...фирмата, която ни я сложи също направи страхотна оферта и спази всички срокове. Горещо я препоръчвам...дограмата де Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Сложихме си дограма Шуко Алу пласт плюс от Алу пласт през август. За самата дограма не мога да дам отзиви, освен че изглежда много добре - все още не сме се нанесли в апартамента. Фирмата беше изключително коректна по отношение на сроковете Peace Монтажа също мина ОК въпреки ужасно кривите и усукани стени - просто  свекър ми стоя цял ден при тях докато я монтират за да им казва кое къде и как точно иска да е.

# 5
  • Мнения: 68
Благодаря ви за отговорите..Монтажа ни е насрочен за 16октомври...Надявам се всичко да е о.к...

# 6
  • Мнения: 4
Много съм недоволна от тази фирма! Миналата година си поръчахме от тях пвц дограма с петкамерен профил Шуко. Изчакването на поръчката беше един месец. Когато дойдоха монтажниците бяха достатъчно нагли да ни кажат, че понеже фирмата е спечелила конкурс за доставка и монтаж на дограма в едно или няколко училища (не си спомням точно колко), са сглобявали нашата дограма точно един час преди да дойдат да ни я монтират. Определено си личеше колко са бързали. Тук-там беше олющена. Гумените уплътнения бяха залепени доста грубовато. Да не говорим, че самите монтажници работят много агресивно. Щяха да ни съборят стената с техните куки, с които изкъртват старата дограма. Най-лошото от всичко обаче е, че самите крила не са нивелирани добре. Когато прозорецът се отвори и го пуснеш, ако е добре нивелиран би трябвало крилото да остане на място, а нашите веднага се затварят. Измерихме го и се видя, че едното крило е посукано и единия от горните ьгли на крилото на прозореца стърчи с около един сантиметър нагоре. Не знам дали го обяснявам разбираемо, но ъгълът на прозореца не е прав, както би трябвало да бъде, а остър. При другото крило няма такъв пролем. Когато извикахме монтажниците и ги попитахме кое от двете е нормално, те казаха че и стърчащото, и нестърчащото крило са нормални. Това, което не стърчало нагоре, щяло да увисне. Когато го попитахме, защо не го е направил и него да стърчи, той каза, че ако пак го извикаме без реална причина щял да ни свали гаранцията. Уверявам ви, че изобщо не беше безпричинно. Дори с просто око се виждаше, че крилото на прозореца е криво. Много се ядосвахме, но се примирихме. Една година по-късно обаче балконската врата увисна толкова, че се наложи отново да ги извикаме. Мъжът ми не искаше повече да се занимава с тях и искаше сам да я оправи, но аз настоях да не я пипа, защото така би ни отпаднала гаранцията веднага. Подадохме молба за гаранционно обслужване и когато служителката ми се обади да се уговорим за ден и час мепредупреди, че понеже предния път сме ги викали без вината да е тяхна, ако се окаже така и сега, трябвало да им платим 15 лв. транспортни разходи. Предстои да видим какво ще стане, но като знам колко елементарен и прост човек беше монажиста, когото ни пратиха предния път, подозирам че нещата няма да се развият добре. Знам, че много хора са доволни от Алупласт. Нали по тази причина избрахме тази фирма и ние. Доколкото знам докато немците са им дали лиценза са им правили проверки доста често и тогава явно всичко е било ок. Българската работа, обаче си я знаем. Лицензът вече им е даден и не ги гледат под лупа и определено е налице влошаване на качеството. Цените има са доста по-високи отколкото на Ролпласт например. Аз очаквах, че това също ще бъде някаква гаранция за качество, а то какво излезе...

# 7
  • София
  • Мнения: 820
Ние също имаме дограма Шуко на Алупласт от около година. Монтажа мина добре като изключим само двете дупки, които ни пробиха в новия паркет при пробиването на дограмата.  Close
Но не сме доволни от дограмата, защото има много конденз зимата и даже течове и мухъл по стените. Казаха ни, че като проветряваме повече няма да имаме този проблем и ние така и правим, но ефект никакъв. Едната стая е спалня, а другата хол и в двете имаме този ужасен проблем.   Close

# 8
  • Мнения: 68
Момичета наплашихте ме...В четвъртък,ще ни монтират дограмата...дано всичко е о.к....

# 9
  • Мнения: 581
Ние сме с такава дограма от почти две години. Доволна съм от качеството и от хората, които я монтираха. Конденз естествено имахме в кухнята преди да купим електрически влагоуловител, но много се съмнявам да има ПВЦ дограма , при която да няма никакъв конденз!

# 10
  • София
  • Мнения: 930
Kapolina, какво стана с дограмата? Монтираха ли я? Доволни ли сте? Ходих на Стройкото и мнението ми клонеше към Алу пласт, но много се колебая. Чета из форумите, водя си записки като ученичка и пак не мога да реша.

# 11
  • Мнения: 1 561
Преди време, година например, проучвах тази фирма и лошите отзиви бяха доста, час страшни, има стари теми.Аз лично се отказах да ползвам техните услуги, още повече, че цените им не бяха на ниво.


Дано да са се променили нещата и да нямате проблеми!

# 12
  • Мнения: 68
Монтираха ни дограмата....монтажа мина о.к....изглежда добре...за сега всичко е добре..Ние сложихме шуко с профил шуко...Незнам ,ако има нещо по ,което се разбира..как е монтирана дограмата кажете...  newsm78З За сега съм доволна...

# 13
  • Мнения: 1
Наскоро ходих във офисът им на бул."Христо Ботев" и там попаднах на ужасно нелюбезна служителка на име Анна Първанова , не знам точно какъв пост заема тази дама , но за човек който трябва да работи с клиенти е изключително нелюбезна , некоректна и немърлива. Пожелах оферта за двата профила с който работят и да ми бъде изготвена и оферта за бяло и кастъкло както и за две обикновенни стъкла , Горе спомената дама им направи гримаса и ми каза"Ма тя разликата е много малка" , но въпреки това азиказах да ми ги сметни във вариантите които аз искам , след което отново последва гримаса. В този момент ми позвъня телефона вдигнах го и през това време след 30 минути чакане тя вече беше готова. Аз затворих през това време на нея й званна служебния започна да разговаря остави моята оферта на бюрото и покани господина след мен да заповяда затвори и започна да разговаря с него. Аз грабнах нервно моята оферта и я попетах "Това ли е всичко за мен" тя без да се обърне към мен каза " да това е" излезнах от офисът им и когато се прибрах погледнах офертата и какво сметнати двата профила но като крайна цена дадена само крайна цена с отстъпки за профил Алупласт. Другото всичко се сещате как сама съм си разбивала и смятала и в единят ъгъл написано колко е оскъпяването с ка-стъкло на кв.м. Е С ТАКИВА СЛУЖИТЕЛИ ФИРМАТА МОЖЕ САМО ДА ЗАГУБИ ЗАЩОТО КОЛКОТО И ДА Е ГРАДЕНО ИМЕТО НАФИРМАТА ТАКИВА КАТО  А.ПЪРВАНОВА МОГАТ ДА ГО СРИНАТ ЗА БРОЕНИ СЕКУНДИ. И ПОВЯРВАЙТЕ МИ САМО ЗАРАДИ ТОВА ОТНОШЕНИЕ НА ГОСПОЖАТА ОТ ОФИСА НЯМА ДА СИ ПОРЪЧАМ ОТ ТАМ.

П.П. А отностно конденза имала съм го същият проблем приди години с друга фирма , бих ви препоръчала да отдетеи да ги попитате дали предлагат микровентилационни клапи с които като ги поставите се предотвратява това нещо. Иначе съм пробвала по начина на проветряването всеки ден но трябва поне по 4 пъти на ден и то по 10-15 минути ако имате за да го премахнете , затова разпитвайте за теи клапи може и да ги предлагат само където излизат малко по - скъпи

# 14
  • Мнения: 78
Интересно кой ще поеме гаранционното обслужване на дограмата и кой ще отговаря за рекламациите!!!

Ако някой все още не е разбрал Алу пласт фалираха. Служителите във фирмата не са получавали заплати от месец септември 2009 г.

http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/03/04/868171_sobstvenikut_na_a … e_podal_molba_za/

http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/03/11/871368_sudut_naznachi_si … telia_na_dograma/

Общи условия

Активация на акаунт