Oт кога слагате детето си в паяка

  • 6 792
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте мами искам да попитам от кога слагате децата си на паяка?Знам че при момченцата трябва да е по късно но аз вече го слагам на паяка . Моят син е много енергичен и не се спира на едно място все иска да е прав и да се движи ,а се чувства много добре в паяка като фурия е.Моля споделете дали не правя голяма грешка  newsm78

# 1
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Рано е, много е рано според мен. Костната му система още не е укрепнала. На тази възраст дори и седнал не дрябва да стои. Дали има значение полът- според мен не и за момиче, и за момче е рано.
За протокола моят син го сложихме някъде около 8 месеца, +/- седмица.

# 2
  • Мнения: 2 956
Около 7-ми месец го сложих за пръв път.Веднага щом се изправи сам в кошарата си.

# 3
  • Мнения: 194
и аз доста мислих по този въпрос и изчетах де що има статии за проходилките и повечето казват,че може да се слагат най-рано 7 мес и то ако може да сяда стабилно и не повече от 30 мин по 2/3 пъти на ден.Моят син утре става на 7 мес,но отдавна пълзи и се изправя в кошарата така че започнах да го слагам от 1 седмица.Предполагам,че идеята е първо да заякне кръстчето на детето,за да не се набият прешлените,а от там и крачетата,но при всяко дете е строго индивидуално и всяка майка сама си преценява кога да го сложи. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо не съм ползвала такова нещо. Научих го да пълзи.

ПП Не твърдя, че е опасно. Само че заема излишно място, детето се добира до неща, които би следвало да са му високи и... абе, много е сладко бебче, пълзящо като хлебарка.

# 5
  • Мнения: 705
А знаете ли че:

-според Американската академия по педиатрия проходилките водят до неправилно двигателно развитие у децата;

-проходилките са забранени в Канада;

-развиват долната част на краката за сметка на кръстчето и бедрата, които ни помагат да стоим изправени;

-проходилките са причина за инциденти

*източник: "Близо до бебето" В. Доткова

# 6
  • Мнения: 9 973
по-добре без проходилка,а и ви е рано още

# 7
  • Мнения: 4 335
Ще следя темата с интерес PeaceСлед дьлго 4удене и аз купих проходилка,незнам изобщо колко ще я ползваме,ама както и да е...Та все още не сьм го слагала(на 6.5месеца е)От няколко дена стои,но ще из4акам да навьрши 7 месеца Peace

# 8
  • Мнения: 4 784
На 5 месеца, не бих си и помислила да го сложа в проходилка. Друг е въпроса, че такова нещо не ползвахме, въпреки че синът ми е доста енергично дете.

# 9
  • Мнения: 1 672
на 5 месеца я сложих в паяка

# 10
  • Мнения: 374
Дъщеря ми я сложихме на 8 месеца в проходилка по съвет на ортопед, защото имахме проблем с бедрената става на едното краче. Докторът беше казал, че колкото и енергично да е детето и дори да се изправя само на крака, костите и ставите му не са толкова укрепнали. По-ранното поставяне в проходилка и "насилването" на детето да проходи по-рано могат да доведат до проблеми у вече възрастен човек.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз се присъединявам към общото мнение, че е много рано Naughty
Изчакай още някой друг месец.

# 12
  • Мнения: 137
За първи път го сложих в паяка на 7месеца

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Сложих дъщеря ми чак когато стана на 9 месеца.

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Рано ви е. Изчакай поне още 1-2 месеца  Peace

# 15
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не съм ползвала. Детето си пълзеше, след това ходеше по мебелите и накрая си проходи - на 9м и половина

# 16
  • Мнения: 5 183
И внимавай, защото е доста опасно.
Моят син използва проходилка за кратко.
Имаше ужасно падане с нея, и то в присъствието на 3-ма възрастни.

# 17
  • Мнения: 1 006
След 7-мия месец започнах да го слагам в проходилка.

# 18
  • Мнения: 423
Сложих го някъде към седмия, много бързо разбра за какво става въпрос, препускаше из целия хол с огромна скорост. Използвахме проходилката 2 месеца и половина, след което  я прибрах. Така и не се научи да пълзи, и все с нещо трябваше да започне да се придвижва.

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
От два дни съм я сложила в паяка.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми го сложих на 6м,а дъщеря ми на 8м

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Най-добре е детето да проходи само, без никакви помощни средства. Когато е готово за ходене, ще проходи.
Ранното поставяне на проходилка крие много рискове.
Днес говорих с нашия ортопед. Той не препоръчва нито проходилката, нито уолкъра.

# 22
  • Мнения: 5 026
След 8 месец.

# 23
  • Мнения: 105
В средата на 8-я мес. т.е. преди около седмица Wink

# 24
  • Мнения: 1 546
Средата на 7ми месец, за не повече от 5 мин. Wink

# 25
  • Мнения: 1 674
имам,но никога не съм ползвала паяк/мисля,че е излишна вещ/

# 26
  • Мнения: 4 433
На 7 месеца го сложих в проходилката

# 27
  • Мнения: 1 919
6 месеца

# 28
  • Мнения: 274
От 8 месец Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 262
По-добре въобще не го слагай в паяк.... особено пък толкова рано  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 4 585
Чак след 10-я месец, но не сме я ползвали много, защото той бързо проходи.

# 31
# 32
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Аз не разбрах колко е голям синът ти  newsm78.
По темата, сложих сина ми в проходилка, когато навърши седем месеца. Много бързо се придвижва с паяка, но не му е много интересно и не се задържа дълго.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 524
коки го сложих на 6,5 месеца някъде и беше като фурия. позлва проходилката около 2, 5 месеца след което я скрих и го оставих да си лази и да се изправя и да се оправя сам с 2 думи. можеше и по-рано да го махна между другото Peace

# 34
  • Мнения: 1 586
И аз не разбрах колко е голямо детенцето, Хриси сложих на 6месеца, беше адски доволен и се придвижваше с кеф! Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На 5 месеца - наистина май си подранила. Моя ортопед препоръча на 6 - навършени, незнам дали е взел под внимание пола - имам дъщеря  Heart Eyes Най добре се консултирай с ортопед  Peace

# 36
  • Мнения: 27 524
От 7-ми месец го слагах.  Peace

Знам че при момченцата трябва да е по късно

Тая пък измислица каква е?  newsm78 Joy

# 37
  • Мнения: 2 111
От 8 месец.

# 38
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
В средата на 8-я мес. т.е. преди около седмица Wink
Е как става този номер? Преди седмица детето ти е било на 7м и 13 дни (според лентичката), ти пишеш, че в средата на 8мия месец сте го сложили? Аз под "средата на 8мия месец" разбирам 8м и половина, не половин месец преди да навърши 8. Съвсем се обърках вече. Кажете грешката в моя телевизор ли е и ми обяснете, моля, това странно броене.  newsm78

# 39
  • Мнения: 105
Ами 7м. и 13дни не е ли средата на 8-я(текущ, разбира се) Какво толкова има за разбиране....И как средата на 8-я може да е 8м и половина...каква среда тогава, та той е навършен месец, че и половина отгоре.

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
След 7-мия месец започнах да го слагам в проходилка.
И аз така!

# 41
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Ами 7м. и 13дни не е ли средата на 8-я(текущ, разбира се) Какво толкова има за разбиране....И как средата на 8-я може да е 8м и половина...каква среда тогава, та той е навършен месец, че и половина отгоре.
ooooh! Значи детето ти сега е на годинка,когато я навърши ще е в началото на 2, а когато е на 18 месеца ще е в средата на 2те годинки, желязна логика  hahaha
А и са го изписали от Родилния дом в средата на първия месец  Joy

# 42
  • Мнения: 451
Края на 6м го сложих Peace

# 43
  • Мнения: 257
И двамата ги сложих в началото на 6 месец имам позната която си сложи детето още в 5 месец

# 44
  • Мнения: 3 356
Сложих го на 5 месеца,започнах по мъничко,на 6 месеца търчеше като луд с проходилката.  Crazy

# 45
  • Мнения: 781
Ами 7м. и 13дни не е ли средата на 8-я(текущ, разбира се) Какво толкова има за разбиране....И как средата на 8-я може да е 8м и половина...каква среда тогава, та той е навършен месец, че и половина отгоре.
ooooh! Значи детето ти сега е на годинка,когато я навърши ще е в началото на 2, а когато е на 18 месеца ще е в средата на 2те годинки, желязна логика  hahaha
А и са го изписали от Родилния дом в средата на първия месец  Joy
Добре де, ти влизаш за да отговориш на авторката на темата предполагам (или се бъркам), защо започвате да четете лентички и мненията до такава степен, че да се заядете нещо, ами и това не го разбирам, но като и да е...
За протокола сложих сина си на 7 месеца в проходилка.
Вижте лентичката, сина ми е на 8 месеца и 3 дни smile3532

# 46
  • Мнения: 2 132
Аз се зачудих какво пък е сега това паяк...а то проходилка  Grinning

# 47
  • Мнения: 2 334
На 7 месеца и половина Peace

# 48
  • Мнения: 4 335
Аз в4ера го сложих за 5 минути EmbarassedНе се стьрпях,но все пак мисля да поиз4акам Wink

# 49
  • Мнения: 371
И аз купих паяк още преди да навърши 4 месеца от мерак ама ме е страх да го слагам, пък и лекарката ми каза да изчкам да навърши 6 месеца и мисля да я послушам, няма смисъл да рискувам и след време детето да страда заради мен Peace

# 50
  • Мнения: 3 695
При рисковете, които носи проходилката- изкривяване на крачетата, приучаване към ходене на пръсти и др. изкривявания, срещу ползата - свободни 5 мин. за майката и научаване на бебето да си вози дупето насам-натам, все още се чудя, че има майки, които се навиват да ползват този "уред" за най-обичаните си същества.  #Crazy

# 51
  • Мнения: 71
след консултация  с ортопед( за протокола - беше здрав) на 5 месеца и половина.проходи на 10 месеца.лекаря каза каквото му се прави на детето ,това да прави.ако иска да пълзи. не се изказа лошо за проходилката.

# 52
  • Мнения: 252
Беше на 6 месеца когато го сложих. Ползва го до към 11 месец, тогава проходи.  Няма ли сме никакви проблеми.

# 53
  • Мнения: 3 929
Оставих го да се движи с проходилка, когато беше готов да го прави. Веднъж го сложих в нея и той тръгна без препятствия и затова го оставих. Беше на 6 месеца. Преди това също го бяхме слагали да го видим как ще реагира, но още не можеше да се движи.

# 54
  • Мнения: 805
И аз като много други майки съм против проходилките!
Изобщо не ми е яснo какъв е смисъла от тях. Пари хвърлени на вятъра!

# 55
# 56
  • Мнения: 502
Като направи 6 месеца.

# 57
  • Мнения: 194
При рисковете, които носи проходилката- изкривяване на крачетата, приучаване към ходене на пръсти и др. изкривявания, срещу ползата - свободни 5 мин. за майката и научаване на бебето да си вози дупето насам-натам, все още се чудя, че има майки, които се навиват да ползват този "уред" за най-обичаните си същества.  #Crazy

Всеки си има собствено мнение и всяка майка сама си решава как да си гледа детето.Това,че ги слагаме в проходилки не ни прави лоши майки.моят син е ужасно доволен когато е вътре,не стъпва на пръсти,пък и в крайна сметка и ние трябва да ходим до тоалетната/за свободните 5 мин иде реч/

# 58
  • Мнения: 384
Слагам сина си отскоро в "уреда за инквизиция". Много се забавлява Peace

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 19:28 от Puhka

# 59
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Ами 7м. и 13дни не е ли средата на 8-я(текущ, разбира се) Какво толкова има за разбиране....И как средата на 8-я може да е 8м и половина...каква среда тогава, та той е навършен месец, че и половина отгоре.
ooooh! Значи детето ти сега е на годинка,когато я навърши ще е в началото на 2, а когато е на 18 месеца ще е в средата на 2те годинки, желязна логика  hahaha
А и са го изписали от Родилния дом в средата на първия месец  Joy
Добре де, ти влизаш за да отговориш на авторката на темата предполагам (или се бъркам), защо започвате да четете лентички и мненията до такава степен, че да се заядете нещо, ами и това не го разбирам, но като и да е...
За протокола сложих сина си на 7 месеца в проходилка.
Вижте лентичката, сина ми е на 8 месеца и 3 дни smile3532
Гледам лентичките, чета и подписите, снимки ако има също гледам. Когато има несъответствие- питам. Защото ако в случая не бях права щях да имам да връщам пари на НОИ или ако съм права Сенди може да се прецака и да си прекъсне майчинството преждевременно или да сложи ваксина по-рано. Това е по принцип- хипотетично.
По темата: Въпрос към тини-мини- С какво ходенето на пръсти уврежда детето или какви рискове крие? Защото синът ми ходи на пръсти откакто е проходил, аз самата до 3 годишна възраст така съм ходила, но нищо ми няма,.......  Mr. Green май
Въпросът ми не е с цел заяждане, просто любопитство.

# 60
  • Мнения: 3 695
При рисковете, които носи проходилката- изкривяване на крачетата, приучаване към ходене на пръсти и др. изкривявания, срещу ползата - свободни 5 мин. за майката и научаване на бебето да си вози дупето насам-натам, все още се чудя, че има майки, които се навиват да ползват този "уред" за най-обичаните си същества.  #Crazy

Всеки си има собствено мнение и всяка майка сама си решава как да си гледа детето.Това,че ги слагаме в проходилки не ни прави лоши майки.моят син е ужасно доволен когато е вътре,не стъпва на пръсти,пък и в крайна сметка и ние трябва да ходим до тоалетната/за свободните 5 мин иде реч/

Никога не съм си позволявала да нарека някого "лоша майка" и съм далеч от тази мисъл.  Stop Все пак и тези, които не сме ползвали проходилки, не сме пишкали в гащите.  Mr. Green
Не раздавам съвети, не съдя, изказвам лично мнение, както всички останали.  Peace

...По темата: Въпрос към тини-мини- С какво ходенето на пръсти уврежда детето или какви рискове крие? Защото синът ми ходи на пръсти откакто е проходил, аз самата до 3 годишна възраст така съм ходила, но нищо ми няма,.......  Mr. Green май
Въпросът ми не е с цел заяждане, просто любопитство.

Menina, не съм ортопед, не мога да ти отговоря изчерпателно на въпроса, но аз лично бих се притеснила, ако ходенето на пръсти не отминава  и бих завела детето на ортопед, най-малкото заради това:

"В периода на прохождащото дете - от 10 месеца до 1 година и 4 месеца, ако детето ходи на пръсти, потърсете консултация
Следващ период е този на прохождащото дете. Това се случва между 10 месеца и 1 година и 4 месеца. Понякога се случва детето да проходи на пръсти. Ако не отзвучи спонтанно, потърсете консултация. Често проблем няма, но може да е белег на лекостепенна церебрална (мозъчна) парализа."
От тук.

Дано всички дечица са здрави!!! А това е най-важното! Peace

# 61
  • Мнения: 259
сложих я в проходилка, когато навърши 8 м. иначе си беше много мързелива, не се обръщаше по корем, не пълзеше, дори не искаше да я "дондуркаме", искаше само да е седнала или да я носим. в проходилката й беше интересно и веднага тръгна назад и настрани. иначе и аз съм чела, че в много страни ги отричат.

# 62
  • Мнения: 559
Бреййй от кога на проходилката се вика паяк?  Joy Изобщо пък не ми прилича на паяк. Както и да е. Аз ви чета, но не мога да взема решение за себе си. Има време. Като поотрасне още малко ще реша.

# 63
  • Мнения: 388
Сложих я на 9 месеца. Ползвах проходилката по два-три пъти дневно за по 30-тина минути - колкото да си свърша някоя работа. Има много противоречиви мнения дали да се ползва или не..., но според мен когато е умерено е само в помощ за мама.

# 64
  • Мнения: 411
Бреййй от кога на проходилката се вика паяк?  Joy Изобщо пък не ми прилича на паяк. Както и да е. Аз ви чета, но не мога да взема решение за себе си. Има време. Като поотрасне още малко ще реша.
Аз пък сефте от този форум чух за "проходилка",инач си го знам като паяк.
Слагам го от малко преди да навърши 6 месеца.По два,три пъти на ден за по 10 мин.

# 65
  • Мнения: 371
И аз си го знам като паяк Peace

# 66
  • Мнения: 559
Хм, сигурно в различните краища на БГ е по различен начин...  newsm78

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Тини-Мини, мерси   bouquet

# 68
  • Мнения: X
Menina, преди да се присмиваш седни и помисли пет минутки за да не се окаже, че ти грешиш.
Когато детето навърши една година, казваме, че е на една навършена и кара втората си година. При изписването си бебето кара първия месец и да, сложила го е в средата на осмия, защото седем месеца са били вече навършени. Ако я питаш на колко месеца е било детето - отговорът  на седем и половина, но ако питаш в кой месец, то действително е в осмия.

По темата - с голямата не съм ползвала проходилка, малката не съм слагала до този момент.

# 69
  • Мнения: 2 100
Не е ползвал проходилка. Не виждам никаква полза от тях, по скоро вредят. Мое мнение  Peace

# 70
Рано ви е. Изчакай поне още 1месец,аз сложих сина си след като навърши 6 месеца+седмица  bouquet

# 71
  • Мнения: 2 376
На нас ни подариха проходилка с обяснението много е скъпа, много е хубава. Аз лично искам детето естествено да си проходи и сега събирам сили да се обадя да я заменим с нещо, което няма да събира прах ...

# 72
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Към седмия месец го сложих, но след две обръщания и падане лошо прибрах проходилката и повече не я извадих. Не му е липсвала.

# 73
  • Мнения: 514
Не съм използвала проходилка и въпреки ,че ни подариха си седи така!Смятам че не са много полезни! Peace Peace

# 74
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Menina, преди да се присмиваш седни и помисли пет минутки за да не се окаже, че ти грешиш.
Когато детето навърши една година, казваме, че е на една навършена и кара втората си година. При изписването си бебето кара първия месец и да, сложила го е в средата на осмия, защото седем месеца са били вече навършени. Ако я питаш на колко месеца е било детето - отговорът  на седем и половина, но ако питаш в кой месец, то действително е в осмия.

По темата - с голямата не съм ползвала проходилка, малката не съм слагала до този момент.
Ще пусна тема за броенето на месеците, за да не разводняваме тази. Не мисля, че греша.

# 75
  • София
  • Мнения: 721
Никога не към слагала сина си в проходилка  Stop

# 76
  • Мнения: 1 763
Аз се чудя, наистина ли може да се сложи детето в проходилка и да отидеш например в кухнята да си вършиш някаква работа? Не правя никакъв опит да се заяждам, наистина ми е интересно. Аз съм решила, че проходилка няма да ползвам, оставям сина ми да лази на пода, а аз си лежа на спалнята и си чета книга или гледам телевизия. Но някак си не мога да си представя да отида в другата стая да готвя примерно. Наистина ли с проходилка е възможно?

# 77
  • Мнения: 668
Детето се слага в проходилка когато вече се изправя само и прави стъпки като се подпира.

Аз се чудя, наистина ли може да се сложи детето в проходилка и да отидеш например в кухнята да си вършиш някаква работа? Не правя никакъв опит да се заяждам, наистина ми е интересно. Аз съм решила, че проходилка няма да ползвам, оставям сина ми да лази на пода, а аз си лежа на спалнята и си чета книга или гледам телевизия. Но някак си не мога да си представя да отида в другата стая да готвя примерно. Наистина ли с проходилка е възможно?

Да наистина може да се сложи за да измиеш някоя чиния,особедно ако нямаш друг вариант като някои друг да ги измие вместо теб.Само гледай да няма праг ,че става страшно

# 78
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Аз се чудя, наистина ли може да се сложи детето в проходилка и да отидеш например в кухнята да си вършиш някаква работа? Не правя никакъв опит да се заяждам, наистина ми е интересно. Аз съм решила, че проходилка няма да ползвам, оставям сина ми да лази на пода, а аз си лежа на спалнята и си чета книга или гледам телевизия. Но някак си не мога да си представя да отида в другата стая да готвя примерно. Наистина ли с проходилка е възможно?
Не е възможно, но детето ще дойде след теб с проходилката, а и не трябва да се ставя в проходилка за повече от 60 мин. за 24, но аз го слагах за по 20-30 минути максимум, за това време не мога нищо да свърша в кухнята.

# 79
  • Мнения: 668
Аз лично съм пробвала,защо да не може.Просто трябва да няма килим за да не се обърне и да е затворена вратата.Говоря не да готвиш а да измиеш.Готвенето е просто невъзможно

# 80
  • Мнения: 304
дъщеря ми проходи на 9 месеца не съм я слагала в проходилка Thinking

# 81
  • Мнения: 502
слагах дъщеря ми на проходилка от 6 месец за по няколко минути. след това максимума който е стояла е по 10,15 минути. много бързо й омръзаше всчико и не се застояваше в проходилката. не мисля че е проходила благодарение на проходилката- тя беше за нея като забавление- имаше музика, играчи и ставаше на люлка. проходи в края на 10 месец, но по скоро от желание да се докопа до нещо далечно.

# 82
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ползва проходилка между седмия и деветия месец

# 83
  • Мнения: 4 000
Няма да използвам паяк/проходилка

Общи условия

Активация на акаунт