Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, заради микоза на главата на сина ми ( петно с диаметър около 3-4 см.) лекарката изписа Орунгал. Но понеже сина ми е на 3 год и половина, а дозата е по 100 мг. тя го раздели и сметна че му се пада за килограмите по 80-85 мг., и понеже няма такива капсули, да пие по 1 от 100 мг но през ден. Така изкарахме един курс от 8 капсули, за 16 дена. След изследванията отново беще положителен на нишки и спори. Сменихме мазилото и към него започнахме да мажем и фуксин, и сега следва 2-ри прием на Орунгал, но не са минали 3 а 2 седмици от първия път, и понеже микозата е доста дълбока казаха, да не давам през ден, а по 1 капсула 5 поредни дни.  Снощи обаче сина ми имаше изхождане на слуз. Само слуз без ако. Не беше много голямо количество но ме притесни. Обадих се на педи и тя каза да не се тревожа, да следя днес и утре как ще е и ме накара да видя в листовката на орунгала дали пише нещо такова. Е както при всяко лекарство така и при това чета ужасни неща, че и по-ужасни от другите. Немога обаче на своя глава да го спра....а немога и на пръв поглед да преценя дали Кпсулите са причина за тази слуз. Не е имал разстройство преди това. Просто изведнъж дойде и каза :"наакан съм" и аз му свалих гащичките и видях слузта, която дори не мирише на ако а на нещо гадно....абе кат след продължително разстройство , само че той е нямал. После обаче се изходи по-рядко. Днес не е акал още. От няколко дни се оплаква от коремче и все се дъжи за дясната страна ( преди време бях писала дълга и притеснителна тема за това, и как мислехме че е бъбрек дори....след всякакви изследвания се оказа че има вероятно възпалени мезентериални лимфни възли, които са точно там и болят точно така). Давах скоро и прясно мляко, а хирурга който ни  беше прегледал тогава каза да го изключа особено прясното, защото още повече ще го боли от него. Точно прясно давам от 2 дни насам...Тази слуз незнам какво може да знам, защо така еднократно и без да е имал разстройство, дали ще се появи пак, дали не е нещо свързано с орунгала....Незнам какво да мисля вече, писна ми от обикаляне по доктори и изследвания. Все нещо трябва да има!  Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Явно никои не е давал орунгал или пък  при никое дете не е имало изхождане на слуз никога, така ли да го приемам?

Confused
Цитирай

Бургас

Здравей
и моя син пи Орунгал ,заради котешки лишей..имаше пърео по тчлото после  му излезе на главата и му опада косичка в размер около 50 ст Sad Sad..и след мазане с разникремчета , започнахме Орунгал,наистина е много силен  Sad..Синът ми е на 3г 10 мес. ,пихме хапчета всеки ден по едно...направихме почивка и сега от вторник почваме втори курс ooooh!...предния път повърна наколко пъти...ама като чета какви са страничкните ефекти лошо ми става........
Дано се оправят по бързо дечицата  Praynig Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.