Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 137 отговора
Живота ми е страшно объркан. Много ми е трудно и съм като в задънена улица.
Ще ви разкажа за какво иде реч, искам да споделя с някого и по възможност да получа съвет.
На 19г. съм тази година завърших училище. Родителите ми са разведени от около 10години. Баща ми за тези 10г. не ми е дал нищо - нито пари, нито внимание нито каквото и да било!Когато се разведоха с майка ми отидохме да живеем в нейния роден град. Преди 5г. тя започна работа, която е обвързана с постоянни командировки и патувания или иначе казано през последните 5г. живеех сама. Немога да се оплача майка ми не ме е лишавала от нищо и може да се каже, че е работила като луда само заради мен. През последната 1г. и се появиха здравословни проблеми и други такива неща обвързани с голям разход.
И тъй като тя вече няма чак такава възможност да ми дава пари и т.н. след като завърхиш училище заминах по морето в един курорт и си намерих работа. Обаче сезона свърши и така да се нямам никаква идея какво да правя. След като завърших училище не кандидатствах поради простата причина, че ако бях записала нямаше как да се издържам.
Сега лошото е другото прибрах се в града в които учех и тъй като е страшно малак и стандарта е много нисък и работа няма. А най-лошото е майка ми..изведнъж все едно изпитва злоба към мен, държи се отвратително. Каза ми, че вече съм пълнолетна и трябва да разчитам само и единствено на себе си,преди няколко дни ми каза, че ако искам да уча висше трябва трябва сама да си плащам семестриалните такси, квартири и т.н.  Аз имам огромно желание да ида в някои голям град и ако трябва да работя и на 2 работи и знам, че ще мога да се справя, но и казах, че ми трябват пари за "нисък старт" т.е. пари за квартира и т.н. получих отказ...
Страшно ми е трудно, не съм спирала да плача и незнам какво да правя!Нямам си приятел, а и приятелките ми се изгубиха вече и немога да разчитам на абсолютно никой!!
Адски тежко ми е!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
п.п. извинявам се за дългия пост!
Цитирай

Варна

Много гадно наистина,но майка ти е права в някой отношения за издържането.Няма ли вариант да почнеш в малкия град някъде работа тази година и да си събереш пари за този малък старт който ти трябва и догодина ще кандидатстваш.
Цитирай

на 6 ет..под звездите

Нещата от живота..
Гадно е..НО..на 19 вече би трябвало отдавна да се оправяш сама..
Учиш задочно и работиш - това е формулата..
Само трябва да се нахъсаш малко!
Цитирай

Пловдив

Опитай се да намериш работа, за да можеш да си събереш малко пари и след това да мислиш за местене в друг град. За да ти каже такива неща майка ти, сигурно й е непосилно вече да те издържа. Аз работя от 18 годишна по същата причина като твоята. Завърших колеж по икономика, след това завърших и висше образование и през цялото време аз сама съм се издържала и съм си плащала таксите. Нямах разходи за квартира, защото си учех в родния Пловдив. Много е трудно да учиш и да работиш, но ако много силно искаш не е невъзможно. Не се тревожи, не плачи, винаги се намира решение за всичко. Само трябва да вярваме в себе си и да сме сигурни, че ще успеем! Успех ти желая от все сърце!
Цитирай

Цитат
Живота ми е страшно объркан. Много ми е трудно и съм като в задънена улица.
Ще ви разкажа за какво иде реч, искам да споделя с някого и по възможност да получа съвет.
На 19г. съм тази година завърших училище. Родителите ми са разведени от около 10години. Баща ми за тези 10г. не ми е дал нищо - нито пари, нито внимание нито каквото и да било!Когато се разведоха с майка ми отидохме да живеем в нейния роден град. Преди 5г. тя започна работа, която е обвързана с постоянни командировки и патувания или иначе казано през последните 5г. живеех сама. Немога да се оплача майка ми не ме е лишавала от нищо и може да се каже, че е работила като луда само заради мен. През последната 1г. и се появиха здравословни проблеми и други такива неща обвързани с голям разход.
И тъй като тя вече няма чак такава възможност да ми дава пари и т.н. след като завърхиш училище заминах по морето в един курорт и си намерих работа. Обаче сезона свърши и така да се нямам никаква идея какво да правя. След като завърших училище не кандидатствах поради простата причина, че ако бях записала нямаше как да се издържам.
Сега лошото е другото прибрах се в града в които учех и тъй като е страшно малак и стандарта е много нисък и работа няма. А най-лошото е майка ми..изведнъж все едно изпитва злоба към мен, държи се отвратително. Каза ми, че вече съм пълнолетна и трябва да разчитам само и единствено на себе си,преди няколко дни ми каза, че ако искам да уча висше трябва трябва сама да си плащам семестриалните такси, квартири и т.н.  Аз имам огромно желание да ида в някои голям град и ако трябва да работя и на 2 работи и знам, че ще мога да се справя, но и казах, че ми трябват пари за "нисък старт" т.е. пари за квартира и т.н. получих отказ...
Страшно ми е трудно, не съм спирала да плача и незнам какво да правя!Нямам си приятел, а и приятелките ми се изгубиха вече и немога да разчитам на абсолютно никой!!
Адски тежко ми е!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
п.п. извинявам се за дългия пост!
Миличка, в живота по някога не всичко е розово. А ние сме длъжни да оцеляваме. Що се отнася за майка ти и това което казваш
Цитат
изведнъж все едно изпитва злоба към мен, държи се отвратително
, не го вярвам, само при факта че тя те е отгледала. Много е трудно да се отглежда едно дете , камо ли сама ако няма подкрепата на никой или най-малко ако самият баща не дава и пет пари за детето си. Бъди благодарна че имаш и майка и то така грижовна и добра. Що се отнася за обучението ти - би трябвало да се замислиш че вече не си малкото момиченце което очаква някои постоянно да му помага, а на против би трябвало да потърсиш вариантите с които да постигнеш и платиш своето обучение. Ти си жена и ти ще станеш майка, постави се в нейна ситуация. Най вероятно също и на нея ни най малко и е приятно че не може да ти плати обучението, пък и в крайна сметка тя не е единственият ти родител. Това , че родителите ти са разведени от 10 г, не означава че баща ти се освобождава от отговорността да ти помогне в тази ситуация.
Цитирай

София

Първо - честито завършване. Щом си взела и матурата - браво. И дъщеря ми завърши тази година, но не пожела да кадидатства. Започна веднага работа.При нас ситуацията е обратна - мога да платя за учене, но тя не иска. Как да я насилвам и после да не е щастлива? Не съм я карала аз, просто не и се учи - предполагам засега.  
Няма нищо лошо, че не си кандидатствала тази година.То няма и гаранция, че ще те приемат от първия път. Майката я разбирам и аз дълги год. съм била сама с дете. Предлагам тази зима да си работиш в града и да живееш у вас. Събери си пари, подготви се за изпити и кандидатствай. Има предварителни изпити в повечето университети, така че може да си направиш график и да не се струпват всички изпити другото лято. Избери си специалност  и започни да учиш след работа. Чувала съм от приятели на дъщеря ми, че предварителните изпити са по-лесни. Не знам дали. Така няма да чакаш за пари на мама. След като те приемат/дай боже/ може да се запишеш задочно.
Не се сърди и не я обвинявай - все пак имаме само 1 живот и трябва да помислим и за себе си. Вие вече пораснахте, нали? Единственото от което искам да се пазиш - да не вземеш да се зажениш за някой ПИЧ от малкия град,  тогава отиват на кино всички мечти за учене.  Има време за всичко, едно по едно ще се наредят нещата.
И друго - бих те посъветвала да не търсиш баща си и да не му искаш пари. Той се е отказал от тебе и сам е избрал да загуби дъщеря си. От тук нататък само той губи.
Цитирай
Благодаря на всички.
Аз съм свикнала да се оправям сама и да се организирам т.е. през последните 5г. майка ми ми е пращала пари 1 път в месеца и е трябвало така да ги разпределя и да ги харча, че да ми стигат до другия месец.
Във въпросния малък град ако се хвана на работа трябва да е за минималната заплата, мислила съм за този варянт..обаче с парите които изкарвам ще мога да си покривам разходите.
Коллкото до майка ми..проблема е, че сега все едно тя е започнала да мисли само и единствено за себе си. Както споменах лятото работих на един курорт и съответно не съм я виждала 3 месеца и половина. Сега когато я видях се е променила коренно...накупила си е много бижута, маркова козметика, дрехи абе страшно много неща. Нещото което ме нарани най-много бяха думите й "през тези месеци като не съм ти пращала пари се видях в живот" така го каза все едно винаги съм и била в тежест.
Цитирай

Благодаря на всички.
Аз съм свикнала да се оправям сама и да се организирам т.е. през последните 5г. майка ми ми е пращала пари 1 път в месеца и е трябвало така да ги разпределя и да ги харча, че да ми стигат до другия месец.
Във въпросния малък град ако се хвана на работа трябва да е за минималната заплата, мислила съм за този варянт..обаче с парите които изкарвам ще мога да си покривам разходите.
Цитат
Коллкото до майка ми..проблема е, че сега все едно тя е започнала да мисли само и единствено за себе си. Както споменах лятото работих на един курорт и съответно не съм я виждала 3 месеца и половина. Сега когато я видях се е променила коренно...накупила си е много бижута, маркова козметика, дрехи абе страшно много неща. Нещото което ме нарани най-много бяха думите й "през тези месеци като не съм ти пращала пари се видях в живот" така го каза все едно винаги съм и била в тежест.
Не го приемай толкова на вътре. Може би тя е преценила в теб вече личността на възрастен и зрял човек който сама казваш, че се грижиш сама за себе си, и е решила че до някъде нейната  финансова функция спрямо теб намаля. Това не е тежест за една майка - напротив тя е радостна че те е направила човек и те е въвела в правилният път на развитие. Винаги идва даден момент в който птичката излита от гнездото, т.е ти си вече пълнолетна и поемаш по своя път който не винаги ще бъде осеян с цветя.
Цитирай

Пловдив

Трябвало е да кандидатстваш все пак има и общежития които са на символичен наем -20-50лв на месец към повечето вузове. Започвай да се подготвяш за догодина и междувременно си търси работа . А майка ти не и е било леко да се грижи сама за теб така че и тя има право на малки глезотии
Цитирай

София

Разбирам майката. Все пак и ние имаме 1 живот и  искаме да си купим нещо, а и вече  децата са големи и си поемат живота. Защо и ние да не се огледаме, облечем и поживеем? Ще има ли за майка ти втори живот с козветика и бижута? Аз поне в прераждане не вярвам. И дъщеря ми се опули оня ден - как така ще си купиш лаптоп за 1000 лв, а няма да ми платиш за шофьорски курс? Ами така ....
Заплатата в твоя град е около минималната, ясно. Мислиш ли ако от сега дойдеш в София, че тук със заплатата ще трябва да плащаш  и наем и разходи за квартирата. Прецени нещата - все пак като поработиш и заплатата ще се увеличи, няма да е все минимална.
Цитирай
Много ме изненадва поведението на майката ти след като си се върнала от морето, но..............хората са различни. Naughty
На твое място ще се ориентирам към задочно обучение и работа през другото време, защото май трябва да разчиташ сама на себе си. Кураж  и успех.
Цитирай

Аз пък изобщо не я разбирам, нито пък одобрявам поведението и спрямо дъщеря и. Баси и тъпотията.
Пълнолетна била и кво? Ами айде да я захвърли като куче тогава (макар че като чета баш си е така) ooooh!
Аз съм на 21 и наште поемат всички разноски в университета. Това значи такси, пътни, храна, абе всичко.
Все пак като ги нямам аз да плащам откъде аджеба да ги изкарам.

Цитирай

Много ме изненадва поведението на майката ти след като си се върнала от морето, но..............хората са различни. Naughty
На твое място ще се ориентирам към задочно обучение и работа през другото време, защото май трябва да разчиташ сама на себе си. Кураж  и успех.
Цитат
Много ме изненадва поведението на майката ти
- не нахъсвай и не обърквай детет.
Цитирай

Разбирам майката.
Цитат
Аз пък изобщо не я разбирам, нито пък одобрявам поведението и спрямо дъщеря и. Баси и тъпотията.
Пълнолетна била и кво? Ами айде да я захвърли като куче тогава (макар че като чета баш си е така) ooooh!
Аз съм на 21 и наште поемат всички разноски в университета. Това значи такси, пътни, храна, абе всичко.
Все пак като ги нямам аз да плащам откъде аджеба да ги изкарам.

1.Я си представи да ги няма. От сега те виждам, и най-малкият проблем ще ти дойде в трудност ако няма кой вместо тебе да го реши. Ами мама и тати ако нямат пари, тогава с какво ще си платиш обучението? Хубаво и лесно е да чакаш на готово, а ма още по сладко е когато постигнеш сама успехи базирани на труда и работата си. Тогава плодовете който получаваш са много по сладки и вкусни.

Цитирай

Поведението на майка ти наистина е малко странно.
Смятам, че като за начало трябва да седнете и да поговорите и да си изясните отношенията. Не може до един момент всичко да е било ок, и след 3месеца коренно различно поведение, това си има някаква причина според мен.

По повод твоето кандидатстване - варианти няколко.
Започваш от сега да се готвиш за кандидатстудентски изпити. Намираш си някаква работа и събираш парите, за да можеш да платиш таксите при кандидатстване и евентуално първият семестър в университета. Ако отидеш в голям град също има възможност за работа. При разведени родители имаш голям шанс да те приемат на общежития, а там наемът е доста нисък. Така парите ще ти стигат.
Вариант 2 - пак същият, но записваш задочно. За мен честно казано парите не са по-малко, отколкото си редовно. Ще ти се налага да ходиш на очни, а тогава задължително ще трябва да си на квартира, или хотел. Най-добрият вариант е отново общежития с по-ниски цени, но не всички университети предлагат места за задочници. После се явяваш на изпити, което пак е свързано с пари. Но имаш възможност за по-постоянна работа и по-високи доходи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 137 отговора