лошо ми е....

  • 7 556
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
Момичета,имам си един малък проблем.И се чудех дали е имало и друг с моите оплаквания.Преди да започна само ще кажа,че не съм бременна/дойде ми миналия месец и т.н./Обаче вече втори месец ми е много лошо-хормони ли са,недостиг на витамини ли,не знам.Става ми лошо по няколко пъти на ден съвсем за кратко и вкусът ми се промени.Киселото има вкус на метал.Някъде бях чела,че вкус на метал се получава от натравяне с метали?Но ме болят яицници все едно ще ми идва през цялото време,та оттам идва и идеята за проблем с хормоните.Много ще съм ви благодарна,ако ми дадете идея
Писна ми да ми е лошо- тъкмо ми мине и хапна и айде наново

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ами сигурна ли си, че проблемът е в яйчниците? След като гаденето се появява след нахранване, може да имаш гастрит. Непременно отиди при личния си лекар и му кажи за оплакванията си, а той ще те насочи към необходимия специалист.

# 2
  • Мнения: 171
Здравей, ira_d ! Напълно те разбирам, защото се чувствам по почти същия начин - лошо ми е , но на мен от около 3-4 години... В началото беше по-нарядко, един път седмично, после по-често и по-често докато стигнах до състояние , в което по няколко пъти на ден ми става лошо Sick. Опитах се да търся зависимост - цикъл , овулация....ала бала...но нищо... newsm78 Няма зависимост!
И аз се чудя какво може да е Thinking.... Не е щитовидната жлеза (майка ми има проблеми с щитовидната жлеза и така й става лошо понякога), защото се прегледах ...незнам какво може да е.... Хормоните най-вероятно, трябва да си ги изследваш.... Аз го направих и се оказа, че има отклонение в 2 хормона...незнам дали те са причината, но ще продължавам да си ги контролирам и да търся . Успех  newsm10

# 3
Здравейте, момичета. Аз също имам този проблем - прилошава ми, хапна ли малко започва гадене, обща слабост и т.н. При мен е от два -три месеца. Първите два месеца се надявах, че има хубава причина за тези неща, но сега си мисля, че е или от стомаха или просто от нерви. При мен специално по-вероятно е второто. За друго обяснение не намирам основателна причина, пък и като дете имах подобни проблеми и лекарите казаха, че при нерви реагирам със стомаха.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Да не би да имате проблеми със стомаха? Аз така си открих язвата - силно прилошаване, но най-вече след ядене!

# 5
  • Мнения: 526
Ира,

Дано скоро се открие проблемът и да се оправиш бързо!

Според мен си пусни и една пълна кръвна картина, тя би трябвало да е показателна и да ориентира евентуално къде може да има проблеми.

За металния вкус - дано не бъркам, ама май при анемия се усеща такъв?

Успех!

# 6
  • Мнения: 932
Благодаря ви за отговорите,момичета!Аз четох на няколко места за прилошаването и в общи линии пише едно и също:гастрит или колит или щитовидна жлеза,но една от най-честите причини е ниската кръвна захар.Трябвало да избягваме големи порции карбохидрати.Най-вече бял хляб,сладко,бял ориз и много картофи на едно ядене.Ми то аз само това ям!Ще ме уморят от глад!Започвам да пробвам от днес-някои желаещ да започне с мен?Също така била важна леката закуска.Като за идеална се смята кисело мляко с плодове и малко пшеничен зародиш или нещо от тоя род.Да видим ще има ли ефект,защото ми писна.Freshbreeze,Права си за връзката метален вкус-анемия,аз съм имала и дано не е това

# 7
  • Мнения: 526
Ира, и аз точно за ниска кръвна захар се бях сетила. Едно лято имах кошмарни седмици - непрекъснато ми беше лошо, ама главоболие, гадене - ужас, като хапна нещо, ми е добре 10-20 мин, и пак ми става лошо - по цял ден дъвчих нещо ... после ми мина от самосебе си. Според мен направи си ПКК, ще изключиш хемоглобина (анемия) и кръвната захар като проблем.

Стискам палци скоро да се оправиш! Grinning

# 8
  • Мнения: 932
Мерси,мила,наистина ме успокои.!То може и нерви да са.Хем се притеснявам,че нищо не става с плановете за бебе,хем се местим другия месец и трябва ремонт да правим.Сега стана и този атентат в Лондон/аз съм там/ и съвсем се разтреперах.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Ира, важното е, че си добре, това в Лондон е чудовищно. Дано всички около теб са ок също.   Hug
Близо ли си до събитията?

# 10
  • Мнения: 932
за жалост-да.Наистина,Ва,това е важното.Едната експлозия е избухнала в часа и мястото където минават всяка сутрин,но днес не съм на работа.Да се молим за по-малко жертви!!!

# 11
  • Мнения: 526
Ира, и аз преди малко от форумчето, от темата на Мами разбрах за атентатите и много се ошашках, защото сестричката ми живее в Лондон. Голям зор падна, докато установя връзка с нея, че нали телефоните били претоварени и ми даваха само заето. Отговори ми на имейла, та се успокоих. Стоят в офиса, казали са им да не излизат, докато не се реши въпроса с транспорта... Можеш ли да кажеш още нещо за ситуацията? Чува ли се кога ще пуснат метрото? Има ли вече телефони? Чуда се какво ли правят хората, които са евакуирани от метрото на средата на пътя между къщи и работата...

Радвам се, че си добре!

Извинявам се, че off topic

# 12
  • Мнения: 932
А,ние темата за лошото така или иначе я приключихме.Метрото няма да го пуснат днес при всички положения.Аз ще кажа на моя мъж да си вземе хотел-невъзможно е да се прибере,въпреки че е с кола.Не знам какво да те посъветвам,зависи колко е далече от вкъщи.Важното е,че е добре.Вероятно ще пуснат извънредни автобуси.

# 13
  • Мнения: 526
Благодаря ти Ира!

Във форума на чужбинските мами някой е написал, че можело да пуснат някои линии, за да могат да се приберат хората вкъщи. Миличкият ми племенник, ще чака Мама да го вземе от градината....
Няма как, ще измислят някакъв начин за транспорт.

Истински кошмар, дано няма повече суматоха и пострадалите да са възможно най-малко!

# 14
  • Мнения: 932
сигурна съм,че ще измислят нещо.Аз сега говорих с мъжа ми той милия беше в неведение за цялата ситуация.Къде е градината на племенника ти?Ако е близо до нас мога да го взема и те да го преберат от нас

Общи условия

Активация на акаунт