Нормално раждане след секцио? Моля споделете.

  • 27 664
  • 51
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Обръщам се към мамите, които са раждали нормално след секцио. Интересува ме колко време след секциото е било раждането. Какво е било отношението на докторите, съгласили ли са се лесно и разни такива подробности.

Навила съм си на пръста, че искам второто да го раждам нормално (секциото ми не беше планово, помедицински причини) и ми се иска да знам са какви перипетии мога да се сблъскам (основно отношението на докторите). Вярно, че ми е раничко още, но искам отсега да се подготвя.

Благодаря предварително за споделения опит!

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 00:18 от Lady Frost

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 325
Не ми се е случвало, бебчо е още малък, но и аз мисля за това за в бъдеще.
 

# 2
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
вижте какво намерих
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=8031

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=9238&sid=11dbc9553b … dd85e8a17122fdf21

дано да ви е от полза Peace

# 3
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Благодаря! Макар че като ги прегледах, почти всички отговори бяха от типа "доколкото съм чувала", "знам за случаи..."  Rolling Eyes Много ми се ще мами, които имат нормално раждане след секцио да кажат нещо по въпроса. Сигурна съм, че тук има такива. Даже ако не се лъжа преди много време имаше такъв конкурс за разказ "Моето нормално раждане след секцио", но нещо не мога да намеря темите.

# 4
  • Мнения: 405
Моето първо раждане започна нормално, но накрая се стигна до секцио. Close Аз бях много разочарована, и още тогава казах че следващия път ще раждам нормално. Тук, в Германия се ходи 6 месеца след раждането на преглед. Та така. Моят лекар изкаше да си говорим за предпазване, пък аз му казах че мисля да забременявам и да раждам нормално. Mr. Green Той ми обясни че няма никакъв проблем след секцио да се ражда нормално, само че вероятността да се стигне отново до секцио е 40%,а ако се забременее още в първата година след раждането вероятността се увеличава с още 40%. Доста висока. Каза да почакам още малко. Иначе ми обясни че винаги се пробва нормално раждане. Първо секцио не означава автоматично и второ секцио. Peace
Но не зная как е в България. Тук определено се насърчава нормалното раждане. Няма като в БГ секцио по желание. Laughing

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По принцип повечето лекари правят пак секцио.
Казват,че след 2г може да родиш нормално,но това го преценя лекаря

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
Първото ми дете се роди със секцио по спешност, оказа се едро бебе с голяма глава и два пъти усукана пъпна връв и тъй и не слезе надолу. Силно се надявах второто ми раждане да е нормално, т.к. ще са минали 3г.4 мес. и бебето не е едро като батко си.. но пак е с голяма глава  Mr. Green и категорично ми отказаха нормално раждане  Sad.

# 7
  • Мнения: X
По принцип повечето лекари правят пак секцио.

Да, защото обикновно причините, довели до първото секцио, се запазват и следващия път. При мен се запазиха, че и отгоре - несъвместимост таз - главичка, че даже второто беше 550гр. повече от първото. Обикновено при седалищно разположени бебета, вероятността следващото да е пак седалищно е доста голяма и т.н.

Но след 2г. няма проблем да се ради нормално.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Янче, ще ти кажа след 16-ти октомври-тогава ще се видя с лекаря, при който мисля да раждам. Мен страшно ме вълнува този въпрос, тъй като баткото няма да мога въобще да го гушкам Sad "Четох" обаче, че шанса и това бебе да остане седалищно, като първото е доста голям и тогава няма да мисля...Докторите се плашели от второ нормално, защото имало голяма вероятност да се получи роптура на матката( не ми стана много ясно това, въпреки многото неща, които изчетох...)
Та...ще почакам още 2-3 седмици и след срещата ще ти отговоря Wink

# 9
  • Мнения: 554
Мен майка ми преди 32 години ме е родила нормално след едно секцио(4 години преди това). Тогава са правили само по спешност цезарово сечение. Единственото по - различно било , че я приели в болница 15 дни преди термина за да е под наблюдение. Родила ме е много леко .... дай Боже всекиму Simple Smile

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Доника, ще чакам да споделиш! Дано да имаш късмет!  Praynig

При мен се се случи така, че не получаваш разкритие, защото бебо не беше слязал. Дано не се повтори това! Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето разкзаите от конкурса: http://estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&itemid=-2&cid=1602

А ето темата: Вагинално раждане след секцио

Трябва да си мотивирана и да се подготвиш.
Успех Grinning!

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
10х, Iva_D!

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Слагаш каруцата пред коня.
Остави да мине време, да забременееш, тогава виж на какъв акъл ще си - и ако все още искаш да правиш това, тогава тръгни да търсиш как и къде.

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Слагаш каруцата пред коня.
Остави да мине време, да забременееш, тогава виж на какъв акъл ще си - и ако все още искаш да правиш това, тогава тръгни да търсиш как и къде.

Хич не съм съгласна с теб! Съвсем наясно съм какво искам и как го искам! И вервай ми няма да дойда на по-друг акъл.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт