Искате да помагате на други майки да кърмят? Мислите за ЛЛЛ лидерство? - FAQ

  • 11 101
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809

Моя позната в момента е в чужбина, но след няколко месеца се връща в Търговище. Може ли, докато е там да започне да се обучава и после да продължи тук?

Смин, да, напълно е възможно и даже е много хубаво, защото ще има възможност да попие повече опит и знания Grinning
Даже вече го имаме изпробвано като практика с една мама от друг град Grinning

# 61
  • Мнения: 6 441
И аз да се цопна тук.
Като прочета обстойно всичко ще задавам и въпроси.
А,не,имам един преди да съм прочела.
Има ли група в Плевен или В.Търново?

# 62
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Здравей, Пате Grinning Добре си дошла! Няма група - но като гледам, май-май ще се сформира и то не малка, скоро Laughing

# 63
  • Мнения: 6 441
Бу,аз гледах поръчките за тениски и артикули и от Плевен има само 2 такива.
За Търново ми се струва,че пак са малко.
Къде ги гледаш тези неща,кажи аз да да погледна. Laughing

# 64
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Бу,аз гледах поръчките за тениски и артикули и от Плевен има само 2 такива.
За Търново ми се струва,че пак са малко.
Къде ги гледаш тези неща,кажи аз да да погледна. Laughing
В личните си съобщения и мейла си, хихих Laughing

# 65
  • Мнения: 6 441
Бу,аз гледах поръчките за тениски и артикули и от Плевен има само 2 такива.
За Търново ми се струва,че пак са малко.
Къде ги гледаш тези неща,кажи аз да да погледна. Laughing
В личните си съобщения и мейла си, хихих Laughing
Laughing
Бу,а къде ще ми е най-близко за посещение на ЛЛЛ среща?

# 66
  • Мнения: 207
Записвам се! Laughing Hug

Пате, аз съм едната желаеща за Плевен!

# 67
  • Мнения: 6 441
Записвам се! Laughing Hug

Пате, аз съм едната желаеща за Плевен!
Уеs!И тебе чаках!
Други желаещи?

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Бу,а къде ще ми е най-близко за посещение на ЛЛЛ среща?
Официални - в Пловдив; неформални - София, Пазарджик, Карлово, Варна, Габрово, Русе, Разлог... кое ти е най-близо, щях да мога да ти кажа, ако първата оценка в живота ми не беше тройка по география (ясно защо Mr. Green)

# 69
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Пате, аз ще идвам във ВТ около 22.08. Може да си спретнем една срещичка с някои мами  Peace

# 70
  • Мнения: 6 441
Пате, аз ще идвам във ВТ около 22.08. Може да си спретнем една срещичка с някои мами  Peace
Навита  Peace (без да искаш ми постави срок да си напиша дипломната работа)

# 71
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мили, момичета,
И тук публикувам моите мили спомени от Ла Лече Лига Германия:

Аз искам да споделя опита си от Берлин по отношение структурата на групата.
Берлин е с население 3, 5 милиона души. На територията му функционират 2 ЛЛЛ групи. Едната се води международна- нея не съм я посещавала, защото не ми беше удобна.

Ходила съм на 2 сбирки на другата ЛЛЛ група. Темите се водеха от Улрике, но обучени бяха още 2 майки. Поради големия интерес те бяха разделили темите и групите на Майки с деца до 1 година и майки с деца над 1 година. Разбира се, ако се появи мама с бебе на срещата за деца над 1 година,тя не се връща.
Поради това, че имаше още обучени лидери, когато Улрике трябваше да накърми 3-тото си дете или имаше някакъв дребен проблем със средното, нещата продължаваха да се водят от друг лидер. В минутите след официалната част , към края на срещата, всички лидери се стараеха да обхванат присъстващите майки в отделни разговори.

Тази група предлага вече и сбирки следобед- тук е редно да спомена, че всички сбирки са в работни дини сутрин. Така за групата се събира 3 срещи за месец.

На срещите се предлагаше чай- може билков и/или чай за кърмачки.

На срещите в Дрезден се предлагаха също и здравословна почерпка- банани, краставици, сусамени сладки / то не беше точно сладки.../.

Срещите се провеждаха в специални помещения- в Дрезден- в специален център за деца, в Берлин - в сградата към енорията на една църква. И в двете помещения имаше много играчки за деца, много съоръжения и т.н.

# 72
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Дени, благодаря ти за разказа Grinning Много е хубаво да се прочете как е по света.

Не за всички е удобно като място, но публикувам за тези, които биха имали интерес и възможност:

14.08, гр.Варна – ЛЛЛ обучение-семинар “Практическа помощ при пр … то” за лактивисти

Отворен за всички.

Заповядайте!  Grinning

# 73
  • Мнения: 91
искам и аз да се включа в тази темичка, още с първото си дете имах голямо желание да кърмя но не успях, с второто резултатите бяха по-добри, но с изцеждане, а засега с близнаците се справяме и то благодарение на микки, ще ми се обаче и аз да помагам на други майки, защото видях как в Троян няма кой да ти обясни елементарни неща за кърменето и още в родилния дом ти предлагат добавката, с английския се справям доста добре, засега само това което ме спира да се включа доколкото разбрах е че трябва да кърмя поне до годинката и тогава мога да мисля за лидерство и консултант

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Dany, поздравления за теб и дечицата Simple Smile Никак не е лесно с близнаци, а като има и по-големи деца, задачата се усложнява... Simple Smile
Много е хубаво, че искаш да помагаш на други майки - без съмнение опитът ти би им бил от голяма полза!
Поне 9м 'стаж' се иска преди кандидатстване за лидерство, за да може майката да премине през различните етапи в развитието на бебето, съответно да има опит. Но до това време - което ще мине бързо - можеш например да четеш разни заглавия, така че хем ще увеличаваш знанията и уменията си, хем ще ти е интересно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт