СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 94 875
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 1 740
  • София
  • Мнения: 8 932
При нас една майка с погрешно натиснат бутон предимство си записа детето в градината. Ама като я питахме как ще стане и тя си каза: аз да стигна до директорката, пък с нея ще се оправим. Е оправиха се.

# 1 741
  • София
  • Мнения: 12 554
Познавам някой мами от блока и се оказа, че както си проверявах и видях детето на една мама кандидатсващо с предимство, а знам че няма такова.Както се досещате беше прието, а моето на опашката.
Обадих се аз на директорката и после казах и на бабата на детето.
Тя заяви,че дъщеря и е юрист и била допуснала грешка като била натиснала бутона предимство и нямало нужда да раздухвам случая.
Случката Ви я споделям за да ви кажа,че можеше да се проследи поне нещо в системата от миналата година,сега не знам как ще е.


   Това просто са глупости.Не може да се натисне бутон "предимство" по грешка Който е кандидатствал миналата година много добре знае,че за брат/сестра трябва да се напише ЕГН и не става с грешно натискане на бутон.
                Писна ми да чета глупости.Или си излъгал умишлено и имаш човек,който да те покрие в ДЗ  или всичко са празни измислици.

Не са празни измислици. Мой приятел точно това направи. Понеже не беше разбрал правилно какво се иска. Естествено после анулираха приема на по-малкото му дете, понеже сестра му не ходеше в тази детска градина.
Но се случват и такива неща.

# 1 742
  • София
  • Мнения: 8 932
Познавам някой мами от блока и се оказа, че както си проверявах и видях детето на една мама кандидатсващо с предимство, а знам че няма такова.Както се досещате беше прието, а моето на опашката.
Обадих се аз на директорката и после казах и на бабата на детето.
Тя заяви,че дъщеря и е юрист и била допуснала грешка като била натиснала бутона предимство и нямало нужда да раздухвам случая.
Случката Ви я споделям за да ви кажа,че можеше да се проследи поне нещо в системата от миналата година,сега не знам как ще е.


   Това просто са глупости.Не може да се натисне бутон "предимство" по грешка Който е кандидатствал миналата година много добре знае,че за брат/сестра трябва да се напише ЕГН и не става с грешно натискане на бутон.
                Писна ми да чета глупости.Или си излъгал умишлено и имаш човек,който да те покрие в ДЗ  или всичко са празни измислици.
Дидия системата те класира, но директорката те записва. Не е задължително критерият да е брат/сестра, има някои за които не е нужно ЕГН.

# 1 743
  • Мнения: 3 993
Някой има ли информация от днешната среща в общината?

# 1 744
  • Мнения: 189
А ти ми кажи кой ще ти позволи на теб - интересуващата се майка - да се ровиш в МОИТЕ документи, за да проверяваш защо моето дете е прието, а твоето - не?

...Примерите дадени от тебе са напълно несъобразени.Всичките ти примери се отнасят до това ти как си се представил и каква информация си подал и някой които те е оценил по някакъв принцип....Кажи ми ти как ще разбереш при деца с равни точки,дали това което ти се казва е истина....

Анджък! Примерите ми са много на място. Приема на деца в ДГ ще е на същия принцип: как ти си се представила, каква информация си подала за семейството си и "някой които те е оценил по някакъв принцип" е СО с въпросния регламент с критерии, които ще ти донесат определен брой точки и съответно класиране. Почти същото е като прием във ВУЗ, само дето децата няма да полагат изпити (засега).  Sunglasses

Айде кажи ми ти сега с примерите на място как се избягва корупцията с тези изисквания.Представи си малко една корумпирана директорка взела пари от тебе и обявяваща, че ти си с по дълга да речем адресна регистрация от мене.
Мислиш че няма да има такива случай!
Как се избягва корупцията в този случай?
Мила ти живееш в България!Всяко правило изключва предишното!

# 1 745
  • София
  • Мнения: 79



Ето закона:  http://www.grao.bg/elections/docs/ZGR.pdf

В глава 4 се описва какво е постоянен адрес и какво се изисква за него. Всичко друго са свободни съчинения. Това за нот. акт, за брак и т.н. може да е било преди 20-ина години, когато имаше жителство. Отдавна вече не е така.  Peace

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2585&sectio … 31&id=0001601
http://www.econ.bg/law86432/procedures/article115286.html

Тук същото се описва, не ми се рови повече.

"Важно е да се знае, че всеки собственик или ползвател на жилище може да възрази пред кмета на общината срещу ползването на неговия адрес от трети лица. Тази норма бе вписана в закона през 2004 г. и имаше за цел да спре множеството измами с нарочното посочване на грешни адреси от хора с нечисти намерения. "
Поради тази извадка от закона може да се пусне вътрешна заповед в дадената община,с които да се променят изискванията при подаване на документи за постоянен адрес по всяко време.Това важи и за всеки излязъл нов или бъдещ закон.

# 1 746
  • София
  • Мнения: 1 555
Някой има ли информация от днешната среща в общината?

И аз чакам някаква информация по въпроса. За днешното заседание намерих това - странно защо не пише нищо за регламента.  Thinking http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=184 Заседанията могат и на живо по интернет да се гледат, но изпуснахме вече.  Laughing

# 1 747
  • Мнения: 3 993
Айде кажи ми ти сега с примерите на място как се избягва корупцията с тези изисквания.Представи си малко една корумпирана директорка взела пари от тебе и обявяваща, че ти си с по дълга да речем адресна регистрация от мене.
Мислиш че няма да има такива случай!
Как се избягва корупцията в този случай?
Мила ти живееш в България!Всяко правило изключва предишното!

Корупцията не се избягва на 100 % в никоя държава и в никоя ситуация. Само може да се редуцира. Директорката може да вземе пари по всяко време независимо от реда за прием - и преди да наложат инф. система е имало такива случаи, и сега ще има. Корупцията в случая е провокирана от дефицита на места в ДГ. Всеки дефицит създава предпоставки за корупция.

# 1 748
  • Мнения: 7 378


Айде кажи ми ти сега с примерите на място как се избягва корупцията с тези изисквания.Представи си малко една корумпирана директорка взела пари от тебе и обявяваща, че ти си с по дълга да речем адресна регистрация от мене.
Мислиш че няма да има такива случай!
Как се избягва корупцията в този случай?
Мила ти живееш в България!Всяко правило изключва предишното!


     Тоя път ще ви се наложи да минете БЕЗ "корумпираните" директорки.Те получават списъка от общината,вие сте попълнили инфото за вас  и си носите отговорност за верността и.И ако някой иска да ви проверява това е ОБЩИНАТА.Така,че сега корумпирайте общинарите.Директорките вече няма да се интересуват от факта дали лъжете или не.Те просто имат списък ,по който приемат.Не са ви чели  кой колко данъци е платил и не са участвали в жребия.Така,че контрола го давайте ОБЩИНСКИ,а не директорски.

# 1 749
  • Мнения: 189
Айде кажи ми ти сега с примерите на място как се избягва корупцията с тези изисквания.Представи си малко една корумпирана директорка взела пари от тебе и обявяваща, че ти си с по дълга да речем адресна регистрация от мене.
Мислиш че няма да има такива случай!
Как се избягва корупцията в този случай?
Мила ти живееш в България!Всяко правило изключва предишното!

Корупцията не се избягва на 100 % в никоя държава и в никоя ситуация. Само може да се редуцира. Директорката може да вземе пари по всяко време независимо от реда за прием - и преди да наложат инф. система е имало такива случаи, и сега ще има. Корупцията в случая е провокирана от дефицита на места в ДГ. Всеки дефицит създава предпоставки за корупция.

Съгласявам се напълно!

И продължавам да не съм съгласна в системата да съществуват критерии за точкуване или предимство,които не могат да се проверят от ползващите я!

# 1 750
  • София
  • Мнения: 1 541


Хайде ако може някой да намери къде в закона пише,че за да имаш постоянен адрес , трябва да имаш имот на твое име! Аз лично не мога , но  нека някой ме обори.

Всеки собственик или ползвател на жилище може да възрази пред кмета на общината срещу ползването на неговия адрес от трети лица.

Влез в Google напиши адресна регистрация,за да прочетеш. Трябва да имаш имот или съгласие от собственика(ако ти е близък)за постоянен адрес.Затова и в в някои общини го изискват,защото сигурно са се опарили с някоя жалба от гневен собственик.
Вчера по БТВ споменаха,че мислят и варианта да последват примера във Варна за ДГ.Да са с предимство деца,чийто родители са с постоянен адрес и е в близост до желаното ДЗ по район,а също и за платени данъци.На мене този вариант най ми допада,като разбира се на 1-во място са с предимство деца със социални критерии.
еййй, дъвках това цели 5 страници и слава Богу някой ме разбрал , но много ясно и точно е във Варна и най вече логично - не живееш постоянно в квартала ми дай ред на тези дето живеят  и няма как да сменят жилището си за да ходи детето им на ДГ ,  ( не искам да звуча егоистично , а логично)  ! smile3501 smile3501 smile3501

# 1 751
  • Мнения: 189


Айде кажи ми ти сега с примерите на място как се избягва корупцията с тези изисквания.Представи си малко една корумпирана директорка взела пари от тебе и обявяваща, че ти си с по дълга да речем адресна регистрация от мене.
Мислиш че няма да има такива случай!
Как се избягва корупцията в този случай?
Мила ти живееш в България!Всяко правило изключва предишното!


     Тоя път ще ви се наложи да минете БЕЗ "корумпираните" директорки.Те получават списъка от общината,вие сте попълнили инфото за вас  и си носите отговорност за верността и.И ако някой иска да ви проверява това е ОБЩИНАТА.Така,че сега корумпирайте общинарите.Директорките вече няма да се интересуват от факта дали лъжете или не.Те просто имат списък ,по който приемат.Не са ви чели  кой колко данъци е платил и не са участвали в жребия.Така,че контрола го давайте ОБЩИНСКИ,а не директорски.

Мерси за пояснението! Peace

Общински контрол ли!Преди месец ми предложиха общински апартамент за няма да обявявам каква сума!


# 1 752
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
За днешното заседание намерих това - странно защо не пише нищо за регламента.  Thinking http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=184 Заседанията могат и на живо по интернет да се гледат, но изпуснахме вече.  Laughing
Друго е.Това ще трябва да го гледаме,когато внесат регламента за обсъждане на сесия на ОС.
 За днешната среща май само Ч.шапчица може да ни каже нещо.
 Или Я. Джонев ?!

# 1 753
  • София
  • Мнения: 1 555
Ок  Peace Ще чакаме информация от нея тогава.

# 1 754
  • Мнения: 2 280
Ето малко инфо:


"Днешният Консултативен съвет изслуша забележки от няколко организации – защита на детето, синдикат ‘подкрепа’, директорите. Нямаше много сериозни забележки и бе решено регламентът да бъде приет със забележки. Имаше малко дискусия по алтернативите за избор при равен брой точки. Бе обявено, че ако СОС реши да има фактор ‘време’, най-вероятно ще се върнат старите физически опашки пред градините, но никой не изяви предпочитание към този вариант. Изредиха се другите варианти, като бе предложен нов – платени местни данъци и такси. Решенията по вариантите бяха оставени на СОС.

 

Това е вкратце.

 

Поздрави,

 

Явор Джонев "

Явно за повече и по-конкретно инфо ще трябва да изчакаме Червената шапчица..

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 18:37 от *щурчо*

Общи условия

Активация на акаунт