С какво заменихте кърмата

  • 1 152
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Кърмата ми доста е намаляла и на Мартин определено не му стига, а определено все още предпочита мляко пред твърда храна. Напоследък все по-често си отваря хладилника и вади кутията с прясно мляко от там, но се замислям дали то или адаптирано мляко за голямо дете е по-добрият заместител. Как мислите?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На тази възраст просто си давай най-обикновено прясно мляко, щом го харесва - няма смисъл от тройките на формулите. По принцип колкото е по-близо до оригиналното си състояние даден хранителен продукт, толкова по-полезен и лесно усвоим за организма е (в тази връзка домашното мляко, само възварено, ще е по-полезно от хомогенизираното мляко от кутия, ама не всеки има достъп до такова).

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Минавай направо на прясно мляко Peace

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние още се кърмим, но вече сме направили годинка и ако реши изведнъж утре да се отбие няма да давам формула. Мисля, че е достатъчно голям и за кисело и за прясно мляко.

# 4
  • Мнения: 1 081
Иве, а айрян(или айрАн newsm78)? В тази връзка преди да отбия Мартин, ходих при една видна варненска алерголожка, и за деца с предразположеност към алергии и дерматити-кисело мляко е в пъти по-добре от прясно.

# 5
  • София
  • Мнения: 604
аз с аерян Peace Разказвала съм в други темички-как вечер зареждам 3-4 шишета с аерян, пълни по 3 пръста(защото докато не изпие до дъно не оставя бутилката). Адаптирано никога не е пил, а прясно не съм му давала, само в кремчета и мляко с ориз

# 6
  • Мнения: 8 242
Тони чисто мляко никакво не иска да пие.
Само понякога яде "мляко от кравичка" (кисело мляко) с лъжицата от кофичката направо..
Яде много сирене и кашкавал (по 1 бучка омита на седмица).. и му правя разни манджи и закуски с прясно или кисело мляко.. Та достатъчно си хапва де Simple Smile
То и аз мисля, все че ми е намаляла кърмата.. Ама само си го мисля Simple Smile
2-3 пъти се случва да повърне след като се е насукал току що - като голям (много лесно го прави, добре че се оправя с времето..) - и като ме окъпе с 1 кофа мляко се успокоявам  Crazy

# 7
  • Мнения: 1 449

Не е необходимо специално мляко, ако:
- детето има здравословен и балансиран хранителен режим
- детето се храни нормално и няма проблеми с апетита
- детето е здраво и без алергии

Най-добрата опция е да се набавят нужните витамини и минерали от добре балансирано хранене. На възраст над 1.5 год. детето вече приема достатъчно разнообразна и обемна храна.

Дори педиатричните организации, които препоръчват детски млека след 1 год. заедно с нормалните млечни продукти, винаги отбелязват, че обикновеното мляко е достатъчно, стига да се поддържа адекватно за възрастта хранене.

Относно аргументите за и против - зависи много от източника на информация. В американските схеми на хранене за деца над 1 год. тройките не се препоръчват и няма кой знае какъв избор. Според някои европейски схеми на хранене детските млека са добър вариант до възраст 3 год., но пък самите педиатри често съветват да не се използват. Няма сериозни препоръки на педиатри да се дава АМ 2 след 1 год. на едно кърмено дете.

Освен това, детските млека са сравнително нов продукт т.е. няма реални изследвания за по-продължителен период какви точно са ползите и пропуските при (не)консумация. И още един аргумент – детските млека насърчават ненужно т.нар. "индустриално хранене" т.е. консумацията на продукти, които са все по-далеч от естествения си състав. Това е и официално мнение на педиатрични организации.

# 8
  • Мнения: 1 547
Моето мнение напълно припокрива горното. Адаптираните млека възприемам като краен вариант, приложим едва когато няма никаква друга алтернатива. Не съм и не бих давала на кърмено дете.

# 9
  • Мнения: 2 616
На тази възраст просто си давай най-обикновено прясно мляко, щом го харесва - няма смисъл от тройките на формулите. По принцип колкото е по-близо до оригиналното си състояние даден хранителен продукт, толкова по-полезен и лесно усвоим за организма е (в тази връзка домашното мляко, само възварено, ще е по-полезно от хомогенизираното мляко от кутия, ама не всеки има достъп до такова).

Тц, ние няма да пием от крава мляко- каквото са ни сложили в кутиите това - нашата "селска" баба е на 88г и за жалост само куче има Simple Smile

Иве, а айрян(или айрАн newsm78)? В тази връзка преди да отбия Мартин, ходих при една видна варненска алерголожка, и за деца с предразположеност към алергии и дерматити-кисело мляко е в пъти по-добре от прясно.

Деси, пробвахме с айрАн, ама тц - не ще. Предпочита прясно мляко човеченцето. Киселите само на плодови с лъжичка ги консумира. Именно защото ми е малко "свито" от алергична реакция я пуснах темата, ама ще стискам палци всичко да е наред и да разчитам , че "организмът му си знае".

Тони чисто мляко никакво не иска да пие.
Само понякога яде "мляко от кравичка" (кисело мляко) с лъжицата от кофичката направо..
Яде много сирене и кашкавал (по 1 бучка омита на седмица).. и му правя разни манджи и закуски с прясно или кисело мляко.. Та достатъчно си хапва де Simple Smile
То и аз мисля, все че ми е намаляла кърмата.. Ама само си го мисля Simple Smile
2-3 пъти се случва да повърне след като се е насукал току що - като голям (много лесно го прави, добре че се оправя с времето..) - и като ме окъпе с 1 кофа мляко се успокоявам  Crazy

И ние мелим яко сирене напоследък, направо не мога да го позная това моето дете - явно трябва да очаквам "бум" в растежа на височина и яко натрупва калции човека. Така че може и да не е недостиг на кърма проблемът.

Моите основни притеснения да пусна темата бяха, освен алергични реакции, че съм чела, основно в застъпващи вегетарианството източници, май, че консумацията на прясно мляко и негови производни води до натрупването на слуз в организма,която се проявява като хрема или като отхрачваща кашлица и понеже Мартин се разболя и имаме хрема и "психясах" и реших да питам дали не вредя евентуално?

# 10
  • Мнения: 8 242
Моите основни притеснения да пусна темата бяха, освен алергични реакции, че съм чела, основно в застъпващи вегетарианството източници, май, че консумацията на прясно мляко и негови производни води до натрупването на слуз в организма,която се проявява като хрема или като отхрачваща кашлица и понеже Мартин се разболя и имаме хрема и "психясах" и реших да питам дали не вредя евентуално?

Стига бе човек  #Crazy прекаляваш с форумите  Mr. Green
Ако поровиш за "причини за хрема" косата ти може да настръхне  ooooh! Да не вземеш да му препишеш някой мозъчен тумор на детето от много любознателност  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 616
 Laughing

Не е от форум някакви книги бях чела по повод "милите ми" да минавам на разделно хранене Simple Smile
Да кажа, че със Стеримар-а хремата мина, въпреки млякото Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 242
 Heart Eyes
Нормално е - смяна на сезоните, ала бала.. Не се шашкай така за едни сополи де  Hug

Общи условия

Активация на акаунт