Изследвания при новородено?

  • 1 727
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Какви задължителни изследвания се правят на новороденото преди изписване от болницата.. имам предвид освен мерки и теглилки..?

Имам хронично заболяване (на щитовидната жлеза), което може да се предава по наследство и по чуждите сайтове чета, че се изследва първите дни при новородените, в Б-я преди години не е било практика, а сега как е?

# 1
  • Мнения: 344
Като бяхме още в болницата му взеха кръв от пръстчето , която щели да изпратят в София за изследване , но да ти кажа честно не запомних за какво точно , само ми казаха , че това е задължително изследване и ако има нещо /да не дава Господ/ те се обаждат.Попитай педиатъра или акушерка.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами разговаряй с неонатолозите в болницата, където възнамеряваш да раждаш. Подчертай, че искаш на детето ти да се направи въпросното изследване.

# 3
  • Мнения: 1 900
katiABV ти е дала чудесен съвет.
А кръвта от пръстчето се праща за генетични изследвания в София.

# 4
  • Мнения: 769
Ще питам разбира се, исках да разбера как се процедира по принцип.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На епикризата на дъщеря ми пише, е направен скрининг за фенилкетонурия и хипотиреоза. Това са задължителни изследвания за всички новородени  Peace

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 23:01 от Empres

# 6
  • Мнения: 2 334
Ами разговаряй с неонатолозите в болницата, където възнамеряваш да раждаш. Подчертай, че искаш на детето ти да се направи въпросното изследване.

Добър съвет Peace

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
кръвна картина, TSH и скрининг за фенилкетонурия са задължителни и се правят на всяко новородено

# 8
  • Мнения: 769
кръвна картина, TSH и скрининг за фенилкетонурия са задължителни и се правят на всяко новородено
Точно TSH ме интересуваше. Доколкото разбрах до около 1993г. не е било задължително изследвание, след това е станало такова.

# 9
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
питай за резултата. за коя болница става дума? обикновено съобщават само ако има проблем. от 1993 досега са минали 15 години хе-хе... кое заболяване на щз се предава по наследство??? хашимото? смисъла на тсх  при новородените по-скоро е хипотироидната струма на майката, която може да уврежда ако не е компенсирана, но чак пък по наследство. може и да греша де, не съм педиатър...  newsm78

# 10
  • Мнения: 872
Точно TSH ме интересуваше. Доколкото разбрах до около 1993г. не е било задължително изследвание, след това е станало такова.

Винаги е било задължително това изследване,просто имаше период,през който нямаше реактиви. Сега няма такъв проблем и се прави  Peace

Общи условия

Активация на акаунт