личен лекар по време на бременност

  • 7 495
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Моля, ако някой знае да сподели:
По време на бременността ми може ли да не съм си избрала АГ специалист, който да ме следи? и от тук:
По време на бременността ми, може ли GP-то да ми изписва изследванията по здравна каса?
По време на бременността ми, може ли GP-то да ми издава болничните листи?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 735
АГ изследванията по ЗК ти ги назначава АГ специалист.Като отидеш да раждаш ти трябват документи от АГ специалистта следил бременността ти.Обърни се към GP той ще ти обясни или се обади в ЗК.И защо да нямаш АГ спец.?GP може да дава само до 7 дни болничен и не съм чула да дава болничен от 45 дни преди раждането.Пък и ехографиите защо да си ги губиш?Аз си имах и лекарка в женската консултация и ходих  и при лекаря, при който раждах.Никога не вреди още едно мнение.

# 2
  • Мнения: 248
АГ изследванията по ЗК ти ги назначава АГ специалист.Като отидеш да раждаш ти трябват документи от АГ специалистта следил бременността ти.Обърни се към GP той ще ти обясни или се обади в ЗК.И защо да нямаш АГ спец.?GP може да дава само до 7 дни болничен и не съм чула да дава болничен от 45 дни преди раждането.Пък и ехографиите защо да си ги губиш?Аз си имах и лекарка в женската консултация и ходих  и при лекаря, при който раждах.Никога не вреди още едно мнение.
Благодаря за отговора. Така и предполагах.
В главоблъсканица съм и затова зададох по-горните въпроси. Лекарят, при който искам да си родя бебето не работи с касата. Ходя веднъж месечно при него да ме гледа на УЗ и естествено си плащам за това.
Във Варна не попаднах на АГ-специалист, който да ми води ЖК по здравна каса, без да иска допълнително да се абонирам за още 200-300-400 лева, с/у които "ще направи всичко, което е нужно, а касата не предвижда". Не приемат и се дразнят като им кажа, че от тях искам единствено и само това, което касата  предвижда и поема.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
В кварталното ДКЦ т.е. бившите поликлиники не би трябвало да ти откажат женска консултация,в противен случай се оплачи в Здравната каса и на момента ще си решиш проблема.Според мен нямат никакво  основание да ти отказват. newsm78За женската консултация не ти трябва кой знае какво АГ светило/тези си искат само парички/.Там само те мерят и гледат на 2-3 ехографа и оформят документацията,което е важното.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отиди в някоя поликлиника на ЖК Peace

# 5
  • Мнения: 248
Simple Smile не търся светило.
Искам някой да ме мери, тегли и най-важно - да ме заведе някъде официално, че съм бременна, за да може да ми изготви документи и болничен, когато му дойде времето.
Издевателстват и манипулират с "дете чакаш, нима не си готова на всичко????"
Навсякъде разговорът е един и същ:
"не бих искала да се абонирам. бих искала да ме следите само според това, което предвижда касата"
"то, касата предвижда твърде малко"
"зная, но това е моето желание"
"после, ако стане нещо кой ще е виновен?"
"аз се следя редовно и обстойно при колегата Ви, който съм планирала да ме ражда"
"аааааа, значи тук ще идваш само за кантара и изследванията. ами ... не съм склонна"
Веднъж пробвах да обясня, че са длъжни.
Веднъж излицемерих и пропуснах момента с другия доктор и казах, че това са ми финансовите възможности и ще разчитам само на касата и че щом държавата е преценила, че това е достатъчно съм склонна да вярвам, че е така.
Не - няма такъв филм.
Вече съм преполовила седмиците, а още никой никъде не ме води     #Cussing out

# 6
  • Мнения: 3 621
След като не си си избрала АГ с направление с т.9 всички необходими изследвания и болнични може да ти бъдат издадени от личния ти лекар

# 7
  • Мнения: 248
След като не си си избрала АГ с направление с т.9 всички необходими изследвания и болнични може да ти бъдат издадени от личния ти лекар

а личният ми лекар ли ще ми определи термина, за да ми издаде болничния 45 дена преди него.
благодаря за всички отговори.

# 8
  • Мнения: 645
Вземи си направление от личния и отиди се регистрирай в някоя поликлиника ,нямат никакво право да ти откажат регистрацията Peace,и аз ходя на часно при гинеколожка от 2години и тя ми препоръча да отида при нейна колежка за регистрация в ж.к към здравната каса за да ползвам всичко безплатно като изследвания ,ехографи ,болнични и пр.,трябвало е по рано да се осведомиш за тия неща а не сега да се вайкаш ,но явно са гледали да ти вземат парите

# 9
  • Мнения: 872
Друг вариант е да се регистрираш на ЖК при лекар от съседен малък град,където няма толкова бременни жени и ще ти водят консултациите без проблем.

# 10
  • Мнения: 297
Според мен никой лекар няма право да ти отказва,според мен не е кой знае ква философия да те заведе,независимо в коя гестационна седмица си.Отиди при личния лекар да ти даде направление и тя ще те насочи при кой да се запишеш и така...нещата ще се наредят,не се притеснявай  HugЛеко бременеене и успех  bouquet

# 11
  • Мнения: 462
Здравейте Simple Smile

Аз съм нова във форума, а и в бременеенето ... Simple Smile Бях в чужбина в последните девет месеца на специализация и за последен път ходих на лекар през февруари. Върнах се по-рано, защото след четири теста, се установи, че съм май съм бременна ... Не ме питайте защо 4 - явно съм карък от класа. Simple Smile Тук ходих на преглед при Д-р. Динчо Георгиев, който ми препоръча да отида в най-близката болница и да се регистрирам за ЖК. Добрата новина е, че със сигурност съм осигурена здравно, защото фирмата, в която работя не е спирала осигуровките ми, макар и на минимална заплата. Лошата, че личният ми лекар е в град, различен от София, в резултат на което ми е доста сложно да си взема направление за АГ от него, както трябва да се случи. Искам да ви попитам дали е възможно просто да отида в избраната от мен болница, в случая - Шейново и там да заплатя всички необходими такси за ЖК, раждане и др. или трябва да се съобразя с "нормативната уредба", т.е. - да проследя естествения ход на нещата: ЛЛ - АГ и т.н.?

Благодаря предварително за вниманието и помощта. Доста съм объркана, а за мое огромно съжаление няма и кой да ми обясни Sad
 Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Да-не-не.

А ти защо не искаш АГ?

Частният ти лекар също може да ти издаде болничните.

# 13
  • Мнения: 4 017
Моля, ако някой знае да сподели:
По време на бременността ми може ли да не съм си избрала АГ специалист, който да ме следи? и от тук:
По време на бременността ми, може ли GP-то да ми изписва изследванията по здравна каса?
По време на бременността ми, може ли GP-то да ми издава болничните листи?

Ако не греша, може, но това означава, че GP-то да ти води ЖК. Ако това те устройва, действай!

# 14
  • Мнения: 543
suncholina, мисля ,че няма проблем личният ти лекар да ти следи бременността, поне от административна гледна точка. Бях на една лекция на сп. "9 месеца", на която една служителка от ЗК обясни, че това е напълно възможно. На графика на моя личен лекар също съм виждала часове за женска консултация, не знам дали някой ги посещава, но са предвидени. Така че просто иди при твоя лекар и му кажи, че искаш при него да си водиш консултациите.

Триша, със сигурност можеш да се запишеш в "Шейново" на консултации и няма да имаш нужда отнаправления и т.н. Там посещаването на ЖК струва общо триста и кусур лева. Ще чуеш различни мнения по въпроса от мамите, в смисъл дали са доволни. Аз лично съм ходила там на консултации и в една поликлиника в квартала и съм много по-доволна от "Шейново". Не съм чакала повече от половин час, винаги са ме преглеждали на ехограф, правили са ми всички необходими изследвания.

Леко бременеене, момичета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт