Каква е глобата за ненавреме регистрирано МПС?

  • 24 748
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 172
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?

# 1
  • София
  • Мнения: 591
И аз се интересувам ако някой знае моля да каже.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 901
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?


Ако питаш за записване в данъчното ти трябва, за да му плащаш данък, а бележката за платения данък, съответно, ти трябва, ако след време тръгнеш да я продаваш или прехвърляш. А не можеш да го направиш без такава бележка. Глобата е около 200 лева за една година, толкова са взели на един познат. Аз мойта също не съм я регистрирала, но трябва да го направя скоро, защото ми се трупат глоби.  Peace

# 3
  • Мнения: 172
Благодаря ти Опосумче.
Искаш да кажеш ,че  този докумант ти трябва само ако продаваш или прехвърляш???Това ми изглежда малко като историята с парното...защо да го плащаш като може и да не го плашаш / особено ако никога няма да я продаваш тази кола / . Странна държава ей... Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 5 901
Ами така е, но все някога ще ти се наложи да я продадеш, дори след 5 години, а тогава глобата ще е петорна. Имаше някакво предложение да се изисква от пътните полицаи при проверка (както изискват талон, гражданска и т.н.), защото много хора в момента не ги регистрират в данъчното и не плащат данък, но засега е така. А колкото до глобата май зависи от благоразположението на служителката в данъчното, една приятелка си я ре

# 5
  • София
  • Мнения: 5 901
регистрира с много голямо закъснение и не плати нищо.

# 6
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?




В едномесечен срок от закупуването се регистрира в общината,глобата е 200 лв.Макар,че моята я регистирирах на втория месец,не ме глобиха само ми изчислиха за двата месеца данъка,който беше смешен.Трябват ти всички документи - Договор за покупка,митническа декларация,големия талон на колата и фактура,ако имаш такава...Задължително обявяваш,че колата има катализатор тогава данъка се плаща на 50 %  Wink

# 7
  • Мнения: 172
И как го обявявам ,че го има този катализатор? Никъде не пише има ли няма ли. Аз съм 100% сугурна ,че няма  newsm78

# 8
  • Мнения: 129
ние закъсняхме с подаването на документите с около 2-3 месеца - глоба нямахме, но не знам как стои въпросът, ако закъснението е по-голямо  newsm78
относно катализатора, можеш да идеш в сервиз, където проверяват дали има или не и ти издават бележка, ако има, която се носи в данъчното, НО наличието на катализатор се отразява върху размера на данъка (намаляма го) само, ако колата е под 100 к.с.; за коли над 100 к.с. няма намаление на данъка, ако има катализатор  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 8 930
Благодаря ти Опосумче.
Искаш да кажеш ,че  този докумант ти трябва само ако продаваш или прехвърляш???Това ми изглежда малко като историята с парното...защо да го плащаш като може и да не го плашаш / особено ако никога няма да я продаваш тази кола / . Странна държава ей... Sad
Този документ не ти трябва само като продаваш колата. Като си регистрираш колата, вече почваш да си плащаш данъците по нея, няма нищо общо с парното. А без платен данък не можеш да минеш законно на технически преглед, което все пак предполагам, че ще правиш. И какви са тези изказвания "странна държава". Нищо странно не намирам в плащането на данък върху собственост.

# 10
  • Мнения: 172
 CryОх ей така колата минала през технически праглед на КАТ, от хората от автокъщата се оказа без светлини..Направо разбрях какво е техничиски преглед  #2gunfire

Много благодаря на всички, които ми отговориха. Още няма 2 мес. от покупката нядавам се да не отнеса глоба.

# 11
  • София
  • Мнения: 202
И как го обявявам ,че го има този катализатор? Никъде не пише има ли няма ли. Аз съм 100% сугурна ,че няма  newsm78

Мен ме питаха има ли катализатор и аз казах ДА,там се попълва формуляр и също го отбелязах...произведените след 95 година всички автомобили са с катализатор.Никой не ми е искал бележка за това дали има или няма  Wink
Карам Опел Корса - 98 г. и определено има катализатор  Grinning

# 12
  • Мнения: 172
Ххахаха ами значи излиза ,че  и аз имам и моята е 1998 год. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 752
Годината на колата не може да ви покаже дали има катализатор, защото много често ги махат.
Ние нашата я регистрирахме 2 месеца след покупката, без глоба.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
явно зависи от общината. аз регистрирах с 1 година закъснение и платих 70 лв глоба.

# 15
  • Мнения: 7 640
явно зависи от общината. аз регистрирах с 1 година закъснение и платих 70 лв глоба.

имаше нещо за давност Thinking- т.е.опрощават ти се греховете с времето Mr. Green

# 16
  • Мнения: 172
Благодаря ти Опосумче.
Искаш да кажеш ,че  този докумант ти трябва само ако продаваш или прехвърляш???Това ми изглежда малко като историята с парното...защо да го плащаш като може и да не го плашаш / особено ако никога няма да я продаваш тази кола / . Странна държава ей... Sad
Този документ не ти трябва само като продаваш колата. Като си регистрираш колата, вече почваш да си плащаш данъците по нея, няма нищо общо с парното. А без платен данък не можеш да минеш законно на технически преглед, което все пак предполагам, че ще правиш. И какви са тези изказвания "странна държава". Нищо странно не намирам в плащането на данък върху собственост.


Първо благодря на всички за отговорите.
Пуснах темата , защото ми се видя супер странно изказването на човек, който заяви ,че никога не е плащал такъв данък , въпреки ,че има доста коли и ги сменя често. От там в главата ми излезе въпрос - Добре де, защо едни трябва да са редовни платци за всичко, а други да се          " правят на ударени" - ей това за мен беше "странната държава".
Аз не съм закъсняла много - надявам се да мина без глоба или минимална такава.

# 17
  • Мнения: 51
А колкото до глобата май зависи от благоразположението на служителката в данъчното

Ей това е правилния отговор! Колата на девер ми не беше въобще регистрирана /купувана преди 5 год./, като опря до продажба - данъчният в прав текст каза донесе една бутилка водка и плати в банка само за последните 3 месеца. На мъж ми за два месеца закъснение, юли месец му взеха глоба около 20 лв.
Така, че това според мен също влиза в категорията "странна държава".

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
явно зависи от общината. аз регистрирах с 1 година закъснение и платих 70 лв глоба.

имаше нещо за давност Thinking- т.е.опрощават ти се греховете с времето Mr. Green

Цъ! Няма такова нещо, поне не за една, за три или пет години. Регистрацията на колата в общината трябва да се направи в срок от 1 месец след регистрацията в КАТ. Иначе глобата е 200 лв. Така е по закон.

Друг е въпросът, че винаги можеш да се разбереш със служителката в общината... но това вече е малце незаконно Simple Smile

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
не съм имала проблем до сега, бавила съм по 1 - 2 години. Правя плащането по банка, а изпращам декларацията по пощата.

# 20
  • София
  • Мнения: 625
Глобата е от 20 до 200 лв., не знам от какво зависи. Ние регистрирахме колата с 6 -7 месеца закъснение, глобиха ни 40 лв.

# 21
  • Мнения: 843
     Какъв един месец, бе хора....   " Закон за местни данъци и такси " - Два месеца!
     Ако е с нотариален договор, два месеца  текат от датата на заверката. В останалите случаи - датата на талона.  /  тоест прИ първа регистрация в страната/
     Лизинговите автамобили обикновено се прехвърлят с окончателен , нотариално заверен договор.  Срокът  също започва да тече от заверката на нотариуса , а не от датата в талона.
     Глобата е от 20 до 200 лв. на физически лица и 100-500лв  за юридически.

# 22
  • Мнения: 205
малко да потбутна темата- данъка на колата кога се плаща - когато отидеш да я декларираш в данъчното ли или как...... мойта я взех края на октомври 2008 тоест  срока за регистрация в данъчното е 2 месеца- края на декември 2008. днес минах покрай данъчното дадоха ми бланка по чл. 54 и ми казаха да им занеса копие от фактура и копие от големия талон. нищо не ми казах за плащане на данък за този период. колата е от официален вносител, изплатена  и т.н. та трябва ли да плащам данък за 2008  или по- точно за тези 2 месеца в които я имам  Shocked или чак догодина 

# 23
  • Мнения: 843
малко да потбутна темата- данъка на колата кога се плаща - когато отидеш да я декларираш в данъчното ли или как...... мойта я взех края на октомври 2008 тоест  срока за регистрация в данъчното е 2 месеца- края на декември 2008. днес минах покрай данъчното дадоха ми бланка по чл. 54 и ми казаха да им занеса копие от фактура и копие от големия талон. нищо не ми казах за плащане на данък за този период. колата е от официален вносител, изплатена  и т.н. та трябва ли да плащам данък за 2008  или по- точно за тези 2 месеца в които я имам  Shocked или чак догодина 
    Как е купена колата?   Ако е с нотариален договор БИ трябвало , щом е вече октомври , данъкът да е платен за цялата година от стария собственик  и квитанцията от стария собственик  би трябвало да е у теб. Тоест - ти не дължиш за календарната година нищо повече. Ако не е платен - дължиш си за твоите 3 месеца.
     Ако  е внесена от чужбина и договора / фактурата или каквото е там/ е оформен на твое име - дължиш данък от м. октомври , включително, т.е за 3 месеца.
     Ако е купена от автосалон, положението е същото, както при внесена от чужбина.  В данъчното искат копие от талон, договор и фактура. Плащането обикновенно е възможно на следващия работен ден,  но при спешни случаи и веднага.

# 24
  • Мнения: 205
найка, от това ми става ясно че първо трябва да представя документите които искат и чак след това да платя данъка от 29.10-31.12 както е в моя случай, не може ли в момента на подаване на документите да го платя .....дааааа явно пак ще ходя до данъчното. на всичкото отгоре те ми казаха че мога по пощата да изпратя документите или по куриер   Shocked за да не се разкарвам от единия край на софия до другия където ми е адресната регистрация 

# 25
  • София
  • Мнения: 1 889
   Аз карам втора кола нерегистрирана. Не че съм искала, ами а днес, а утре... Не са ми правили проблем нито при регистрацията в КАТ, нито при нотариуса, нито за преглед. Накрая ми я блъсна един пиян шофьор, и сметнах, че е по-добре да я продам, отколкото да ремонтирам. Бракувах я и я продадох на една морга (пак без да ми искат документ за данък). Та така.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
И моят мъж е отплеснал и не я е регистрирал вече 3г. Каква ли ще е глобата за толкова време  newsm78
За техн. преглед никога не са правили проблем, нито са искали нещо.

# 27
  • Мнения: 843
И моят мъж е отплеснал и не я е регистрирал вече 3г. Каква ли ще е глобата за толкова време  newsm78
За техн. преглед никога не са правили проблем, нито са искали нещо.
    Глоба няма да има, но ще начислят данъците със задна дата и лихви.

# 28
  • Мнения: 71
Аха, няма ама има... 2006 г ( ако нещо не се е променило де) закъснение за регистрация в данъчна служба с 10-тина дни след едномесечния срок след покупката на колата - глоба 500 лв. След обжалване в съда - 200 лв. Както искате така го разбирайте.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
току що минах регистрация след порядъчно закъснение , 20 лв всичко ...

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
току що минах регистрация след порядъчно закъснение , 20 лв всичко ...
Колко време беше порядъчното закъснение?

# 31
  • Мнения: 843
   Отговарям вместо дамата.  В Пловдив много рядко се глобява  над минимума. Тоест  и  за малко и за много глобата е 20лв.  / или 100 - за фирми/   дали е честно?  Не зная.  Зная само, че   по- малките глоби се плащат без проблем ,  но пък все повече се закъснява, защото хората знаят  и ги прежалват./ Но ако една средна  фирма, примерно се препродаде  на себе си/ под друга форма и начин/ със съдебно решение и има 10 автомобила х 500лв.,и закъснее  -  става весело. /  страшно е/ И да ги обжалва,   глобата ще се намали да първите 5 примерно , защото има  повторяемост на нарушението/
    От друга страна - дали ще изпуснеш самолета за 1 минута или 1 час -  той си е отлетял.
     Ако заскънееш повече време си тече и лихва. Това също е наказание. 
           Тоест има логика за минимална глоба, при това е платима. / Да не кажа поносима, прежалваема. Психологическия праг на нашего брата е 50 лв., всъщност е 45.99/
           Хайде да не коментираме дали е честно.  И защо в различните общини   е различно.  Не е това целта, моля.
      аз предпочитам в моята община да си остане така.

# 32
  • Мнения: 235
Аз доколкото съм запозната тази глоба си има давност (2г).  Ако минат 2г и 2месеца от данъчната служба не могат да ти напишат акт и да те глобят, а си плащаш данъка за целия период плюс дължимите лихви.

# 33
  • Мнения: 843
Аз доколкото съм запозната тази глоба си има давност (2г).  Ако минат 2г и 2месеца от данъчната служба не могат да ти напишат акт и да те глобят, а си плащаш данъка за целия период плюс дължимите лихви.

   Точно така , съни. 2 години , 2 месеца и 1 ден Simple Smile)

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
току що минах регистрация след порядъчно закъснение , 20 лв всичко ...
Колко време беше порядъчното закъснение?
8 месеца

Общи условия

Активация на акаунт