Каква е глобата за ненавреме регистрирано МПС?

  • 24 746
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?

# 1
  • София
  • Мнения: 591
И аз се интересувам ако някой знае моля да каже.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 901
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?


Ако питаш за записване в данъчното ти трябва, за да му плащаш данък, а бележката за платения данък, съответно, ти трябва, ако след време тръгнеш да я продаваш или прехвърляш. А не можеш да го направиш без такава бележка. Глобата е около 200 лева за една година, толкова са взели на един познат. Аз мойта също не съм я регистрирала, но трябва да го направя скоро, защото ми се трупат глоби.  Peace

# 3
  • Мнения: 172
Благодаря ти Опосумче.
Искаш да кажеш ,че  този докумант ти трябва само ако продаваш или прехвърляш???Това ми изглежда малко като историята с парното...защо да го плащаш като може и да не го плашаш / особено ако никога няма да я продаваш тази кола / . Странна държава ей... Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 5 901
Ами така е, но все някога ще ти се наложи да я продадеш, дори след 5 години, а тогава глобата ще е петорна. Имаше някакво предложение да се изисква от пътните полицаи при проверка (както изискват талон, гражданска и т.н.), защото много хора в момента не ги регистрират в данъчното и не плащат данък, но засега е така. А колкото до глобата май зависи от благоразположението на служителката в данъчното, една приятелка си я ре

# 5
  • София
  • Мнения: 5 901
регистрира с много голямо закъснение и не плати нищо.

# 6
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е санкцията за ненавреме регестрирано МПС в общината? И кога и за какво ми е необходима тази регстрация?




В едномесечен срок от закупуването се регистрира в общината,глобата е 200 лв.Макар,че моята я регистирирах на втория месец,не ме глобиха само ми изчислиха за двата месеца данъка,който беше смешен.Трябват ти всички документи - Договор за покупка,митническа декларация,големия талон на колата и фактура,ако имаш такава...Задължително обявяваш,че колата има катализатор тогава данъка се плаща на 50 %  Wink

# 7
  • Мнения: 172
И как го обявявам ,че го има този катализатор? Никъде не пише има ли няма ли. Аз съм 100% сугурна ,че няма  newsm78

# 8
  • Мнения: 129
ние закъсняхме с подаването на документите с около 2-3 месеца - глоба нямахме, но не знам как стои въпросът, ако закъснението е по-голямо  newsm78
относно катализатора, можеш да идеш в сервиз, където проверяват дали има или не и ти издават бележка, ако има, която се носи в данъчното, НО наличието на катализатор се отразява върху размера на данъка (намаляма го) само, ако колата е под 100 к.с.; за коли над 100 к.с. няма намаление на данъка, ако има катализатор  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 8 930
Благодаря ти Опосумче.
Искаш да кажеш ,че  този докумант ти трябва само ако продаваш или прехвърляш???Това ми изглежда малко като историята с парното...защо да го плащаш като може и да не го плашаш / особено ако никога няма да я продаваш тази кола / . Странна държава ей... Sad
Този документ не ти трябва само като продаваш колата. Като си регистрираш колата, вече почваш да си плащаш данъците по нея, няма нищо общо с парното. А без платен данък не можеш да минеш законно на технически преглед, което все пак предполагам, че ще правиш. И какви са тези изказвания "странна държава". Нищо странно не намирам в плащането на данък върху собственост.

# 10
  • Мнения: 172
 CryОх ей така колата минала през технически праглед на КАТ, от хората от автокъщата се оказа без светлини..Направо разбрях какво е техничиски преглед  #2gunfire

Много благодаря на всички, които ми отговориха. Още няма 2 мес. от покупката нядавам се да не отнеса глоба.

# 11
  • София
  • Мнения: 202
И как го обявявам ,че го има този катализатор? Никъде не пише има ли няма ли. Аз съм 100% сугурна ,че няма  newsm78

Мен ме питаха има ли катализатор и аз казах ДА,там се попълва формуляр и също го отбелязах...произведените след 95 година всички автомобили са с катализатор.Никой не ми е искал бележка за това дали има или няма  Wink
Карам Опел Корса - 98 г. и определено има катализатор  Grinning

# 12
  • Мнения: 172
Ххахаха ами значи излиза ,че  и аз имам и моята е 1998 год. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 752
Годината на колата не може да ви покаже дали има катализатор, защото много често ги махат.
Ние нашата я регистрирахме 2 месеца след покупката, без глоба.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
явно зависи от общината. аз регистрирах с 1 година закъснение и платих 70 лв глоба.

Общи условия

Активация на акаунт