Търси се алтернативен зъболекар. Озонова терапия.

  • 17 958
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мерси за линковете, на мен също ми бяха от полза!
Само дето на мойто диване кълнове почти не мога да му пробутам  ooooh!

... кариесът се лекува сам, когато възстановим минералния баланс в тялото. ...Да, кариесите изчезват, гниенето престава. ...

Аз лично обаче съм скептична към това самолечение. Не виждам по какъв начин къриесът ще изчезне сам, т.е. ще се затвори.
Да, възможно е както  Dr.Jend  описва да спре развитието си, но пък да изчезне съвсем  newsm78

# 61
  • Мнения: 1 161
ОП,съжалявам,че чак сега се включвам,не бях видяла съобщението ти...но и не мога да съм ти от полза за съжаление.
.........
Людмил,много ме заинтригува това с излекуването на кариозните петна при Самуил...познавам колегата,при който го водихте като се появиха петната...даже май бях там,не си спомням добре,но това е изумително просто!Може ли да го видя някога?А в какво количество дневно яде кълнове?Ние си взехме един уред за покълване,но е с много малък капацитет,това,което си постнал изглежда по-добре-ако има още,пиши на лични да се разберем Simple Smile
Всеки ден две купички салата от зеле и кълнове или само кълнове. Слънчогледови и люцерна. Слагаме ленено семе, сусам и, ако има, ленено олио.

# 62
  • Мнения: 1 161
Мерси за линковете, на мен също ми бяха от полза!
Само дето на мойто диване кълнове почти не мога да му пробутам  ooooh!

... кариесът се лекува сам, когато възстановим минералния баланс в тялото. ...Да, кариесите изчезват, гниенето престава. ...

Аз лично обаче съм скептична към това самолечение. Не виждам по какъв начин къриесът ще изчезне сам, т.е. ще се затвори.
Да, възможно е както  Dr.Jend  описва да спре развитието си, но пък да изчезне съвсем  newsm78
Някъде в книгата на Уестън Прайс имаше такива случаи описани, с ренгенови снимки преди и след... Виж http://www.curetoothdecay.com/Tooth_Decay/toothache_remedies.htm

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 16:01 от Людмил

# 63
  • София
  • Мнения: 5 184
Bili , благодаря! Но моля ви, никакви лични съобщения за кълновете! Нали всички трябва "да покълнем"- рано или късно...

Обсъждахме пастите за зъби за деца- използвала бях досега Ненедент без флуор и Билка. Моите зъби обаче не се измиват с тях добре...
Купихме на Веледа с календула (има и мента, но много слабо се усеща, при бъдещо хомеопатично лечение не бих я спряла) и мие чудесно! Няма ник'во парабенче или друга вредност. Мием след всяко хранене.
(мие по-добре и от пастите за възрастни  на Д.р Тайс с Ехинацея и на Хималая....)

# 64
  • Мнения: 32
Добър  вечер , и аз страдам   от   пулпит  Sick  днеска беше 3-тия ден , от  посещението при  доктора , можете   ли да ми кажете ,  кое най-добро за запълване на каналите , днеска лично видях един   нерв които ми беше изваден Cry  и доктора ми  каза ,че  има още за вадене и били малко , колко нерва има този, горен шести някои  знае ли и ако си правя снимка дали ще видя  дали са извадени или не, че не ми се ходи  на повторни мъчения , съжалявам за простоватите въпроси Confused   но не съм наясно ХИЧ , ваобще има ли предпазване от това нещо  .

# 65
  • Мнения: 1 404
Людмил,само да ти кажа,че видях снимките с оздравелите зъби и съм изумена!Познавам много добре колегата,който е преглеждал Сами,обадих му се пак да го питам помни ли случая и той отново потвърди,че детето е било с начални кариеси по предните зъби.
Много жалко,че не е документирал случая,щеше да ми е по-лесно да го разпространявам....това си е просто революция в зъболечението!

# 66
  • Мнения: 1 161
Людмил,само да ти кажа,че видях снимките с оздравелите зъби и съм изумена!Познавам много добре колегата,който е преглеждал Сами,обадих му се пак да го питам помни ли случая и той отново потвърди,че детето е било с начални кариеси по предните зъби.
Много жалко,че не е документирал случая,щеше да ми е по-лесно да го разпространявам....това си е просто революция в зъболечението!
Иди и кажи същото тук, защото никой не вярва.

Прегледах семейния фотоархив и открих снимки в които се вижда как около 24-ти месец зъбите започват да покафеняват и се появяват петна по тях:

През 26-ти месец изобретих машина за домашно производство на кълнове и поници и започнахме да даваме на Самуил всеки ден салата от поникнал слънчоглед и люцерна + омега комплекс (ленено олио) + ядки + козе сирене.(както препоръчва Уестън Прайс). Водата, която пием у дома идва от кладенец.

Ето негова снимка 8 месеца след началото на "терапията".

За сведение - още не мием зъбите на Сами.

В крайна сметка нещата се прилагат на практика и тогава се разбира, кой е бил прав. Аз лично откривам, че  нещата са винаги по-прости, отколкото си мислим.


Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 04:48 от Людмил

# 67
  • Мнения: 1 404
Писах,но едва ли ще повярват и на мен,по-скоро ще изкарат зъболекаря,който е гледал Сами, пиян,с лошо зрение,некадърен,но не и да приемат,че здравето на децата зависи до голяма степен от самите родители Confused

# 68
  • Мнения: 1 161
Писах,но едва ли ще повярват и на мен,по-скоро ще изкарат зъболекаря,който е гледал Сами, пиян,с лошо зрение,некадърен,но не и да приемат,че здравето на децата зависи до голяма степен от самите родители Confused
Хе-хе, права си. Странно явление наблюдавам в България - в лицето на фактите, да речем, че децата масово имат кариеси и развалени зъби, майките се надпреварват да се хвалят, че не лишавали децата си от вафли и захарни изделия, защото било "крайност".

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 10:14 от Людмил

# 69
  • Мнения: 348
Здравейте!
Пиша, за да поздравя Людмил!!!

Напоследък не остава време и бях съвсем забравила за своето малко петънце или начален кариес. По-скоро първото, защото наскоро ходих на контролен преглед ине ми казаха нищо за него.
Обаче и аз съм нередовна в обработката му. Просто имам да мисля за хиляди неща. Сега го погледнах - същото си е като преди половин година. ( описано на стр. 2 - 3 )
Дерзайте, ще ви следя.  bouquet
 А и аз ще се взема в ръце да си обръщам повече внимание.

# 70
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
Пиша, за да поздравя Людмил!!!

Напоследък не остава време и бях съвсем забравила за своето малко петънце или начален кариес. По-скоро първото, защото наскоро ходих на контролен преглед ине ми казаха нищо за него.
Обаче и аз съм нередовна в обработката му. Просто имам да мисля за хиляди неща. Сега го погледнах - същото си е като преди половин година. ( описано на стр. 2 - 3 )
Дерзайте, ще ви следя.  bouquet
 А и аз ще се взема в ръце да си обръщам повече внимание.
Знаеш ли какво осъзнах току що: люцерната и слънчогледовите кълнове са супер комбинация - първата е истинска бомба от минерали и живи витамини, а другото - от протеин. Принципа е много прост - дай на тялото достатъчно строителен материал, то си знае как да направи здрави зъби... А, и не забравяй омега комплекса - ленено масло.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 724
Людмил, по други причини давам на големия си син /10о годишен/ кълнове от люцерна вече 3,4 години /има и махенични кутти на Биосетза производството им/, но истината е, че са доста странни и гадни на вкус, големият ги яде, защото разбира целта, но чудя се как да накарам малката ми дъщеря/2 годишна/ да опита... Би ли споделил опит, моля те.

# 72
  • Мнения: 1 161
Людмил, по други причини давам на големия си син /10о годишен/ кълнове от люцерна вече 3,4 години /има и махенични кутти на Биосетза производството им/, но истината е, че са доста странни и гадни на вкус, големият ги яде, защото разбира целта, но чудя се как да накарам малката ми дъщеря/2 годишна/ да опита... Би ли споделил опит, моля те.
Mного добре вървят с лимон, малко сусам вътре и зехтин. Ако можеш да си позволиш и авокадо става приказка.

Опитай следното - филия със сирене, кълнове от люцерна (може да ги накълцаш малко да не му се мотаят из устата) и босилек. Бас ловя, ще си оближе пръстите.

# 73
  • Мнения: 4 392
Людмил, по други причини давам на големия си син /10о годишен/ кълнове от люцерна вече 3,4 години /има и махенични кутти на Биосетза производството им/, но истината е, че са доста странни и гадни на вкус, големият ги яде, защото разбира целта, но чудя се как да накарам малката ми дъщеря/2 годишна/ да опита... Би ли споделил опит, моля те.

Първо, пожелавам ти синът ти наистина да доживее 100 години! Grinning  Hug

Като не му харесват на детето, защо не пробваш с други? Аз се влюбих в кълновете от елда, при все, че преди това само тези от люцерна признавах. А люцерновите първо ги слагам в купа с вода, разтърквам леко, за да паднат кафявите обвивки и изплаквам с много вода. И аз овкусявам с лимон и зехтин и свежи подправки/ магданоз, копър./
Освен в салата много ги обичам на филийка, намазана със сусамов тахан и домат. Можеш да направиш на детето нещо като здравословен хамбургер по примера на моята филийка Laughing .

# 74
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря за съветите, ще опитам със сиренето и босилека първо. На лични ме питаха за биосета
ето линк http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=2&a … a89aa6c935c56f72d
Ако изглежда като реклама, модератора да го махне /да не отговарям по накълко пъти на лични/
Аз си го взех преди 6 години от Емилова, изключително съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт