Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Здравейте момичета,
моля всички лекували се и най-вече излекували се за съвет. Три месеца вече я лекувам - резултат никакъв. Първо да уточня, че нямам никакви симптоми - пуснах си контролна микробиология, защото планирах бебе и за моя изненада получих този резултат.
Първи месец лечение - Флажил 7 дена орално, вагинално - 2 дена Арилин рапид преди цикъла, 7 дена Далацин след това, Макмирор 7 дена защото гъбясах и на финала Вагизан за флората. Отидох на котрола без грам съмнение за добрия резултат след 1 месец лечение, но изненада - отново вагиноза
Втори месец - Азитрокс орално и вагинални промивки с някакъв разтвор на етерични масла и след още един месец конрола пак Гарнерела
Сега отказах да пия Флажил и ми изписаха Далацин, Низорал да не гъбясам, Изопринозин и Гиназол за финал плюс божията помощ
Моля помагайте с каквото знаете - забравих, че пия и пробиотици и цитросепт и витамини, ама май резултат няма. Партньора ми също се лекува , а и нормален секс не сме правили още след първия резултат, така че не е отново предадена инфекция.
Благодаря на всички предварително!
Цитирай
Здравейте момичета,
моля всички лекували се и най-вече излекували се за съвет. Три месеца вече я лекувам - резултат никакъв. Първо да уточня, че нямам никакви симптоми - пуснах си контролна микробиология, защото планирах бебе и за моя изненада получих този резултат.
Първи месец лечение - Флажил 7 дена орално, вагинално - 2 дена Арилин рапид преди цикъла, 7 дена Далацин след това, Макмирор 7 дена защото гъбясах и на финала Вагизан за флората. Отидох на котрола без грам съмнение за добрия резултат след 1 месец лечение, но изненада - отново вагиноза
Втори месец - Азитрокс орално и вагинални промивки с някакъв разтвор на етерични масла и след още един месец конрола пак Гарнерела
Сега отказах да пия Флажил и ми изписаха Далацин, Низорал да не гъбясам, Изопринозин и Гиназол за финал плюс божията помощ
Моля помагайте с каквото знаете - забравих, че пия и пробиотици и цитросепт и витамини, ама май резултат няма. Партньора ми също се лекува , а и нормален секс не сме правили още след първия резултат, така че не е отново предадена инфекция.

пробвай да пуснеш микробиология в друга лаборатория!! Confused

пробвай да пуснеш микробиология в друга лаборатория!! Confused
Цитирай

Здравейте момичета,
Моя съвет е да спреш цитросепта, докато пиеш лекарства. Той подтиска едни ензими в организма, които помагат на страшно много лекарства да преминат в активна фарма след като се пият. След като приключиш с лекарствата можеш да продължиш цитросепта.
Цитирай
Благодаря ви
Изследванията ми са от различни лаборатории, защото лекарят ми беше в отпуск  Август и едната контрола си я направих на друго място, а за цитросепта наистина и аз си мислех, че може би не е подходящо да се взима съвместно с антибиотик

Цитирай
и аз имам подобен проблем пих 5д флажил и после 3д гино певарил сега трябва на контрола да отида охх дано всичко е нормално мн се притеснявам
Цитирай

софия

трябва да се изследва и лекува и партньорът
Цитирай
според мен не трябва да я лекуваш .пиша ти като много изстрадала .щети обясня защо първо самата гарднерела си е чиста бактериална инфекция  почнеш ли упорито да я лекуваш ,ще гъбясаш непременно и се почва омагьосания кръг -бактерии -гъби .вярваи ми минах през тоя ад
влагалището не е стерилно то си е бактериална среда и ако както пишеш тя не ти е създавала проблеми си е жива глупост да бърникаш  нещата .ако вече имаш оплаквания -болки сърбежи и тем подобни ,получаваш възпаления тогава нещата са съвсем други ,въпреки ,че пак може би не трябва се лекува .разбери едно колкото повече антибиотици -толкоз по зле .според мен си засили имунитета и тя ще си изчезне сама.може да пиеш много витамини ,имунобор и др.имуностимуланти
има и нещо др.убиеш ли едни бацили ,веднага на тяхно място в превес се явяват др.-изпитала съм го убия гарднерела хоп  появява се стрептокок,убия него вместо по добре още по зле-стафилокок изобщо кошмар ,тва си е среда колкото по я ровичкаш толкова по лошо
Цитирай
Здравей, ако не я лекуваш може да престанеш да усещаш дискомфорт неприятното чувство да не е толкова силно изразено, но това няма да помогне бактерията да изчезне. А химията само разрушава здравината на лигавицата и я прави по-податливо и на други бактерии. Като първо условие е лечението на партнъора, и като второ упоритоста и вярата в нетрадиционната медицина: препоръчвам 1) Yin-care лосион за лечение на вулвит и вагинит, 2) подсилване като цяла на лигавиците с вътрешен прием на Olisalvin® - рибено масло от акула, 3) използване на чист гел от алое на тампон.
Успех!

www.izlekuvai.hit.bg
Цитирай
чета... чета - и все пак искам да попитам - кой има положителен резултат в крайна сметка...
Цитирай
Здравейте и от мен,пиша с една огромна молба ако някой може да ми отговори или е имал същия проблем.
Бременна съм в 8 г.с,и имам в момента същата бактерия,но както знаете до 3 месец нищо не мога да взимам,доктора ми каза,че е опасна за плода и за преждевременно раждане или спонтанен аборт,за което съм много притеснена Sad
Моля ви ,ако някой има информация или е имал същия проблем да пише.
Предварително ви благодаря!
Цитирай

Пловдив

Привет. Преди две години лекувах същата бактерия. Първо минах курс на лечение с Флажил, след това и с Далацин С. Едновременно се лекувахме със съпруга ми. По спомени лекарката ми обясни, че горните две лекарства убиват по отделно аеробни и анаеробни бактерии. Ами, излекувах се!
Оттогава нямам проблем.
Цитирай

И мойта приятелка има същата инфекция и е бременна в 6 седмица. Моля дайте информация по въпроса.
Благодаря ви предварително!!!!!!!!!!!!!!!!!
Цитирай

Варна

И аз имам подобен въпрос. След продължително лечение с антибиотици - в резултат от цитонамазка - гарднерела вагиналис - клу селс в описанието . Като диагноза е посочено колпит.
Изписани глобули способстващи развитието на лактобацили. Притесняваме това дали е достатъчно?
Доста съм притеснена от прочетеното в нета, но лекарката каза, че не е нищо страшно и това е достатъчно.
И това клу селс какво следва да значи.
Цитирай

Бургас

Здравейте!И аз съм със същата диагноза-без оплаквания,но при профилактичен преглед ми откриха бактериална вагиноза.Според доктора,това не било сериозен проблем.Изписа ми 5 дена Флажил и Гинодактарин.Но не каза нищо за лечение на партньора.Пак трябва да се разправям с мъжа ми,че той като чуе за лекарства и все повтаря "На мен нищо ми няма"  ooooh! Пробиотиците вършат ли някаква работа,има ли доволни,че съм се замислила да си взема?
Цитирай
какво да ви кажа, първо беше микоза, сега пък гарднерела, няма измъкване, вече близо 5 години с повод, без повод ,се появява! И от лекарското "няма ти нищо" ми писна ! Колкото до партниора - има ли видни рани, трябва да се лекува! Дори и да не се вижда, то със сигурност го носи Sad това е абсолютна досада, не знам вече какво да правя! Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора