Какво да правя със стария бойлер?

  • 17 841
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Историята е следната:

Преди 4 години си купихме бойлер на Дипломат, който работи вярно 3 години и една прекрасна нощ потече. След 1 седмица чакане на техник и още 1 седмица в сервиз, ни дадоха нов бойлер. Той работи само 1 година и протече пак. Макар че има още 1 година гаранция, не желаем повече да имаме взимане-даване с тези бойлери и си купихме на Аристон.

Обаче сега въпросът е какво да правим със стария бойлер? Не е малък, 80 литра е и не е лек. Къде трябва да го закараме? newsm78 Нали уж има някакви еко-такси, които да поемат изхвърлянето от експлоатация на ненужните уреди? Ще звънна и в сервиза, ама дали няма да ме отсвирят? Съвети?

# 1
  • Мнения: 950
можеш да го дадеш в пункт за изкупуване на вторични суровини и отпадъци от метали ,като ще ти заплатят сума за метала Peace

# 2
  • Мнения: 1 111
около 20лв. беше преди година Peace

# 3
  • Мнения: 218
старо желязо - 0.35 лв. за килограм

# 4
  • Мнения: 26
 Не минават ли роми покрай вас, да викат че купуват стари бойлери и печки.   Ние с нашия така направихме, вярно че го вземат по евтино от колкото в пунктовете за желязо, но си спестяваш главоболията да го качваш в колата, която може да се изцапа от капещата от него вода и също така и бензина до пункта.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако съберете сили и кураж го изнесете до кофите за боклук. Точно на 20-стата мин. няма да го има.

Ние понеже не можахме да съберем сили, го изнесохме само до етажната площадка. Там за една нощ го разкостиха...  Crazy  И така добре олекнал, го оставихе до кофите.  Twisted Evil

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
Мъжът ми взе 3.50 лв. от 80 литров бойлер като го даде точно на такъв пункт за изкупуване на старо желязо и пр. Ако знаеше, хич нямаше и да се разкарва дотам...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
Мъжът ми взе 3.50 лв. от 80 литров бойлер като го даде точно на такъв пункт за изкупуване на старо желязо и пр. Ако знаеше, хич нямаше и да се разкарва дотам...

 Crazy Crazy Crazy

Значи ще разпитам съседите на някой трябва ли му и ако не, го оставям до кофите.

А си мислех, че има по-културен начин. Примерно нещо като "гробище" за стари уреди, където те се разглобяват, рециклират... Сигурно нещо съм гледала по Дискавъри и съм се заблудила, че има такова и у нас.

Благодаря на всички отзовали се по темата!  bouquet

# 8
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Екобултех тел.02/8467100. Видях го на един билборд, извозват стари ел.уреди.

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 894
Мъжът ми взе 3.50 лв. от 80 литров бойлер като го даде точно на такъв пункт за изкупуване на старо желязо и пр. Ако знаеше, хич нямаше и да се разкарва дотам...
как 3.50 а аз си мислех че тежат тези бойлери newsm78

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мъжът ми взе 3.50 лв. от 80 литров бойлер като го даде точно на такъв пункт за изкупуване на старо желязо и пр. ...

Значи аз съм на далавера, "продадох" го за 4лв. на едни мургавелци  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 323
Ако съберете сили и кураж го изнесете до кофите за боклук. Точно на 20-стата мин. няма да го има.

20 е много, нашия го вдигна вървящия насреща човек. Мъж ми и големия син се изпотиха да го занесат до там, а тоя си го нарами - още не бяхме си тръгнали, даже и Мерси каза.

# 12
  • Мнения: 218
точно вчера предадох един стар водосъдържател от бойлер с разни други боклуци от мазето. само бойлера е 30 кг. по 0.32 ст. т.е. 9.60 лв. - десет лева кой ти ги дава....

# 13
  • Мнения: 2 803
Оставихме го нашия до боклука и за няколко часа някой мургавелко го беше взел.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 018
...
А си мислех, че има по-културен начин. Примерно нещо като "гробище" за стари уреди, където те се разглобяват, рециклират... Сигурно нещо съм гледала по Дискавъри и съм се заблудила, че има такова и у нас.

...

Гробище незнам дали има , ама гробарите са на лице. Обикновено едни по-мургавки... Joy

Общи условия

Активация на акаунт