Молба към фотографите

  • 709
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 324
Дъщеря ми много иска да има фотоапарат. Склонна съм да й купя, въпреки, че още няма 6 год., защото го иска от сърце, а не е просто прищявка. Щом се появи някой приятел с апарат веднага моли да го вземе и започва да снима невероятни неща, като например тоалетната чиния в ресторанта, канала в банята, някое самотно листо...
Много моля да ми помогнете при избора. Какъв бихте ми препоръчали на прилична цена?

Ще ми се да е до към 200 лв., прекалено мъничка е за скъп. Гледам тук ама нищо не разбирам.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 14:26 от кльомба

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
Добрее, явно не разбирате от евтинджоси. Ще задам въпроса си така: Кой е "най-добър" от тези:
Polaroid i835
Samsung S760
Canon PowerShot A470
Panasonic DMC-LS60
Fujifilm FinePix A850
Sanyo VPC-S7

Пак да уточня, че ще го ползва дете на 5,9 г. да си щрака и да си ги мята на компютъра.
Много благодаря предварително на всички, които си направят труда да погледнат и да споделят мнение.

# 2
  • Мнения: 6 243
Аз не съм чак толкова компетентна по поставения от теб въпрос, но от личния си опит с любители - фотографи - младша възраст (имам два броя у нас), мога да ти кажа следното: На тази възраст каквото й да й купиш, тя ще снима с автоматичните настройки. И чудеса от фотографии няма да станат  Grinning. Аз бих определила сумата и после с детето ще отида в магазина, за да си избере, апарат, който да й е удобен на ръката. Ако някой модел ти изглежда с по-здрав корпус от останалите - това също е от значение.

Съжалявам, че не мога да съм по-конкретна. Ако прецениш - пусни същия въпрос аправо във фотографската тема, там повече хора ще го видят.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029089
този Самсунг е с по-хубава матрица (гледай да пише 1/1,8)

Иначе от изброените от теб Канона е добър.

Така или инче детето ще снима на авто най-вероятно, в този клас повечето апарати правят едно и също.

# 4
  • Мнения: 919
Аз имам Canon SD1000, много е малък и лек, в същото време прави чудесни снимки и има разни интересни настройки за филтриране на цветовете които са много лесни за употреба. Най-много ми харесва  това че е доста издръжлив (имам си в къщи фотограф на 2.8 годинки Wink ) и е със зареждаща се батерия, която не само че издържа много дълго време но и се зарежда много бързо Peace тук вървят за около 200$
каквото и да избереш най-добре да си има собствена батерия Peace

Общи условия

Активация на акаунт