Що за стачка е това ?

  • 548
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте!Досега бях само читател във форума и с удоволствие следях темите и намирах отговори на въпросите си.Уви обаче попаднах в затворен кръг и имам нужда от вашата помощ PraynigИмам син на 5 месеца,той се развива отлично и е изключително кърмено бебе.Вече е удвоил теглото си от раждането(4кг-8кг) и като цяло расте добре.Проблемът ни се появи в началото на месец август ,когато Емил отказа да суче и се запознахме с т.нар. кърмаческа стачка CryС педиатъра изключихме медицински проблем и аз започнах да опитвам да помогна на бебето си да засуче отново.На тъмно ,на светло,на шумно ,на тихо ,люлеейки,ходейки-нищо.Не давам шишета и залъгалки,въобще опитах всичко каквото прочетох във форуми и статии.Единствения начин да суче беше ,когато е сънен.И така ден след ден постепенно всичко отшумя.Емо започна отново да суче,но след около седмица проблемът се появи отново,после пак се оправи и сега отново сме в стачка.Та въпросът ми е къде греша ,защо така се случва?Чувствам се безпомощна и не знам какво да правя.Дните, в които не иска да се храни са много мъчителни и за двама ни и си мечтая този ужас да приключи веднъж за винаги.Моля помогнете!

# 1
  • Мнения: 543
Тук сигурно ще получиш компетентни мнения от по-опитни мами кърмачки, аз само ще споделя нашия опит. При нас проблемът се оказа, че бебока го мързи да суче и не ще да си дочака задното мляко. Драмата настана в третия месец, беше страшна - рев, разнасяне, песни, дебнене да е сънена - репертоарът от номера ти е познат. В началото ми отнемаше около 40-50 минути да я нахраня. Това продължи около 3 седмици и направо се бях отчаяла. Но нещата се подобриха, продължи да реве на всяко кърмене, но за около 10-15 минути успявахме да се наядем. Всъщност спря да мрънка чак в седмия месец (не е за вярване с колко здрави нерви се оказах). Много е изнервящо. Но все пак по някое време отминава. Дано при вас да е скоро!

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.И ние изкарахме две стачки със сина ми.И двата пъти реших да спра напълно сладкишите,за да се вталя.Не знам дали вкусът на кърмата се променяше или той усещаше,че аз психически се тормозя/обожавах сладки и шоколад/.
При нас помагаше шумът на сешоара.Толкова му хареса,че спеше до 8-мия месец на сешоар- и денем и нощем. Hug
Може би нещо си променила,което бебчето е усетило.Опитай се да се сетиш.

# 3
  • Мнения: 8 242
Я кажи по колко пъти на ден се храните и на какви интервали?
Да не би да му предлагаш прекалено често и да се дразни?

# 4
  • Мнения: 34
Благодаря ви за бързите отговори Simple Smile И аз все си мисля ,че правя нещо,което го кара да се отказва,че нещо променям.Уви не ми идва нищо на ум.Иначе,когато бебчо не е в стачка го храня по 6 пъти на ден през около 3 часа -3 часа и половина ,но нямаме режим и  се храним на поискване.Беше на по-малко от месец ,когато сам спря да се храни нощем.Пробвала съм да изчакам по-дълго ,за да е по-гладен и да поиска да суче,но пак не се получава.Не му предлагам често-само ,когато видя ,че е гладен.Проблемът не е и мързел-той суче силно ,млякото тече бързо и е достатъчно(естествено и с не прекалено силна струя ,че да се дави).И  аз го приспивам на лек шум-само че от абсорбатор Simple SmileПробвала съм да го кърмя и така,но Sad

# 5
  • Мнения: 8 242
Ами.. бебето е достатъчно голямо, за да знае кога е гладно..
Защо просто не пробваш един ден да му даваш когато поиска - може и на 4 и на 5 часа да е..
Вече стават все по-големи и наистина понякога храненето им е отегчително  Rolling Eyes
Миналвала съм през такива периоди с Тони.. имало е дни когато през деня почти не искаше да суче, затова пък нощем се късаше да яде  ooooh!
Как наддава по принцип?
Възможно е наистина като кзваш, че се наяжда бързо и достатъчно и просто да не огладнява  newsm78
Акане, пишкане - има ли промяна?
Пробвала ли си различни пози?

# 6
  • Мнения: 34
Може би не съм се изразила правилно-аз го храня на поискване-просто той сам си иска горе-долу при този интервал от време.Той наистина е гладен,но не иска да суче.А и не казвам,че бързо се наяжда,а просто ,че проблемът не е мързел.Иначе засега наддава добре.За последния месец не знам-на консултация сме на 7-ми.В памперсите няма промяна.Пробвала съм и всички пози за кърмене(та и нови сигурно съм измислила)Мен не ме притеснява толкова как да го нахраня ,а защо като се оправи ,минава малко време и после пак отначало!Какво въобще ги кара да  стачкуват Shocked

Общи условия

Активация на акаунт