Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Синът ми току що се върна от училище и се оплака, че го боли врата от ухото надолу и почти не може да си завърти главата. Видимо има подуване (вратлето му е слабичко). Притеснява ме дали не е заушка! Нямам представа какви са симптомите на това нещо. Температура няма, но кашля от два три дни. Помагайте моля Praynig Ще ходим на доктор следобед, но до тогава...
Цитирай

Казанлък

Може и да не е заушка ,а лимфаденит.Щом кашля може да му е зачервено гърлото и от там подуване на лимфните възли.Идете задължително на лекар ,но до тогава дай 1 т. Нурофен.
Цитирай

На мен преди няколко години ми се случи нещо такова. Поду ми се врата от дясната страна и много болеше. Температура също нямах. Пуснаха ми кръвни изследвания за лимфаденит и се оказа, че няма грам увеличение на лимфоцитите. Оказа се алергична реакция и с един урбазон венозно се оправих. Детето до сега не е проявявало никакви алергични симптоми към нищо, а не е малък вече... Най-много се притеснявам от тъпата заушка Crying or Very sad
Обадих се на приятел, който е лекар и той каза, че може да е, но може и да не е заушка. Мъжът ми го закара да го прегледа, ще видим (след двайсетина минути) какво ще каже доктора.
Цитирай

Ох, обадиха ми се от при доктора и той ми каза, че е най-вероятно от болното гърло. каза, че подуването съм си го преувеличила... нормално за всяка уплашена майка Smile и че няма нищо общо със заушка това нещо. Вероятно и това, че спи странно (в смисъл, че гушка възглавницата и някак си извърта главата много особено) има принос. Можело просто да е мускулно възпаление от неправилната позиция при спане. Мазане с Диклак, сироп за кашлицата и таблетки за смучене за гърло. При То 36о нямало никакви опасения за заушка, и слава Богу! Успокоих се Very Happy Благодаря на тези, които прочетоха и на za_tan4e, че ми даде кураж! Hug
Цитирай

не се притеснявай толкова  Peace
сина ми е правил подуване на абсолютно всички лимфни възли по врата и то жестоко подуване, причината за което така и не се разбра... нито температура вдигна, нито нещо го е боляло, нито гърло, нищо... докторката каза, че най-вероятно е прекарал някой аденовирус, който подувал така лимфните възли  Peace постепенно спаднаха, но винаги ще си има малки топченца, защото не могат да се върнат до предишното положение
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.