Живият плет и козите...

  • 1 229
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
В чуденка сме дали да сложим ниска ограда пред вилата или жив плет.
Къщата е оградена от висока,масивна ограда,но отпред има около 7-8 метра широко и незнам колко дълго метра място,което е засадено също/орех,вишна,едни красиви тикви и малко зеленина пълзяща и ниска/.
Красиво е така,имаше скована,типично селска оградка/стила на къщата е битов/,но миналата седмица някакви пишлемета се блъснаха в оградата и я разрушиха/децата са добре,просто колата е занесла/.
Идеята на оградката е да пази насаденото от кози,коне,овце и вся остальная сволоч връщаща се от паша,тъй като къщата е накрая на селото,леко извън него дори,та пътят им минава оттам.
Живият плет ми изглежда красив и на практика вечен/нали само се подрязва и оформя,отдолу си расте година след година и няма нужда от ново садене всеки сезон?/,обаче незнам дали ще спре набезите на добичетата.
Та въпросът е дали живият плет кози го ядат?
Мерси.

# 1
  • Мнения: 1 312
Айде цветарки и къщовници,не ми избутвайте темата в трета глуха.

# 2
  • Мнения: 2 379
Моят опит с кози е, 4е се катерят нео4аквано нависоко и са способни с копитата си да разруШат и каменни зидове... Rolling Eyes
Според мен живият плет може само да ги привли4а допълнително, а после като ниЩо Ще го преско4ат или изядат. Laughing

# 3
  • Мнения: 804
Какъв жив плет, все едно викаш "Ела, Вълчо, изяж ме!" А и за да е красив живия плет, а не опърпан и проскубан си иска доста поддръжка.
Много уютничко звучи описанието на къщата ви  Peace

# 4
  • Мнения: 1 312
Какъв жив плет, все едно викаш "Ела, Вълчо, изяж ме!" А и за да е красив живия плет, а не опърпан и проскубан си иска доста поддръжка.
Много уютничко звучи описанието на къщата ви  Peace
Абе аз знам,че ще трябва да се поддържа.
Не е проблем това.
Обаче се чудя дали тия чемширестите храстчета ще ги привличат.
От разсадника казаха,че не ги ядели,ама те си пазят бизнеса,нормално е.
Предпочитам потвърждение от опарил се отколкото от търговец в този случай.
Пък бая нещо трябва да се насади за да изглежда прилично,гъсто и оградено.
Не са малко пари.
Още повече,че с предната оградка стоеше наистина красиво и дилемата е дали пак да не направим такава.

# 5
  • Мнения: 1 117
Hakiba, от опит да ти кажа  - живият плет е като магнит за всички добичета. Ние сме също накрая на селото, и пътят ИМ минава покрай нас. Имахме мрежеста ограда - зад нея каквото се виждаше - биваше изядено, и се мятаха върху нея, за да стигнат останалото, та я изтърбушиха. Сега сме направили каменен зид с колони, и дървени тараби между тях - спряхме ги.
Друг наш съсед, който е със жив плет, е принуден да го огражда допълнително с разни пръти и колци, за да отклонява движението на кравите  #Crazy.
Та май е по-добре дървената ограда. Освен това чимширите много бавно растат! Колко големи храсти ще си купиш, че да спреш кози?

# 6
  • Мнения: 1 312
Lois,мерси много за отговора Hug
Тия добичета май на всичко налитат Laughing
Пак ще сложим дървена ограда явно.

Общи условия

Активация на акаунт