Яслата (11)

  • 20 913
  • 308
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 433
Записвам се защото скоро ще ходи и нашето дете Hug
Dobre do6la!  Flutter
Мерси душа Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 971
Ние сме готови вече с изследванията и ако не ме изненада неприятно с някоя хрема утре сутрин сме на ясла Rolling Eyes
Само се надявам да му хареса.Като се има в предвид че тук постоянно си търси компания за игра -дано да си намери другарче Hug

# 62
  • Мнения: 6 441
И аз да се запиша в новата тема  Hug

Вече 3 ден частично сме на ясла.Вчера и онзи ден ходи за по около половин час,а днес беше от сутринта до обяд.Мисля така да продължим до края на седмицата и от понеделник да го пусна за цял ден.
Плаче само когато го оставям сутрин,за около 10 мин и после се успокоява.Хапва си мнооого добре-омита всичко,за разлика от вкъщи.  Rolling Eyes
Днес като го взех беше много въодушевен и ми обясняваше как си е мил ръчичките,как са танцували,но много ме притесни,като започна да ми разяснява "бий-бий" и да се удря по дупето,ръцете,главата  ShockedСилно се надявам да не са го удряли или да е видял как бият друго дете,а да са им казали,че ако не слушат ще ги бият,което все пак е по-малкото зло.
Дано утре сутрин да са същите лелки и да мога да ги попитам какво точно е станало.

Да добавим и нашата ясла : Детска ясла"Еделвайс",гр.Левски

# 63
  • София
  • Мнения: 2 708
Ох, вече нямам търпение, след малко отивам да го взема, дано госпожите ме обнадеждат, че душата ми е свитааааааа

# 64
  • Мнения: 56
Малена, дребосъкът е в първа група.

И ние сме им занесли крем за мазане, но си седи в плика, заедно с памперсите, а на детето редовно слагат чужди. Не винаги, по-скоро никога, успяват да ги избършат добре. Един ден докато го преобличах на тръгване памперсът щеше да падне, така хлабаво го бяха сложили.

Чакам със свито сърце понеделник, когато адаптацията ще започне отначало след седмица с баба и мама.

На всички бързо оздравяване!

# 65
  • Мнения: 4 970
kuki, как мина първия "учебен ден" Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян пак е с много висока температура. Не знам какво става с това дете. Пет дена вече пие Бисептол и други 1000 вида лекарства и няма оправия. Утре пак няма да го пускам на ясла, отиваме на поредния лекар. Аман вече  Sad

# 67
  • София
  • Мнения: 2 708
kuki, как мина първия "учебен ден" Grinning

Според сестрите в яслата - добре. Сутринта не много, но следобед се е държал добре. Но нито е играл с другите деца, нито е говорил (а по принцип не спира да дърдори по цял ден) и е бил намръщен през деня. На всичко, което го питам ми отговаря да, но на - важното е, че иска утре пак да ходи. Като го попитах как се казват другите деца каза, че не знае, но той бил маймуна  Shocked И ми казаха да нося кърпички в чантата, сестрата раздаваше на децата кърпички като им течаха нослетата  Shocked

# 68
  • Мнения: 6 441
Нана,да не би да ви растат зъбки?  Rolling Eyes Дано по-скоро да разберете и да се оправи детенцето!  Praynig

# 69
  • Мнения: 1 531
след 10-дневно прекъсване след трите дни ходене, днес ни беше втори първи учебен ден Heart Eyes дано да е здрава този път и да плаче все по-малко Praynig Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 413
Много съм доволна от яслата, в която ходи Робен - казва се 506 хлапета и се намира между кв. Драгалевци и Симеоново. Първа група е малка - 4 деца. Грижат се много симпатични и мили сестри. Господин Фъстъкан бързо се адаптира, вече е втора седмица - всичко си хапва там, играе с другите деца. Плаче няколко секунди като го заведа, но не всеки път. За 10 ходения е плакал около 4 пъти и то за кратко, защото веднага го гушват, водят го при децата и му отвличат вниманието. Само първата нощ спа неспокойно от емоции, а вече заспива дори по-лесно вечер, преди по 1 час го приспивах. Аз се притеснявах как ще заспива там по обяд, но се оказа, че там няма никакви проблеми, ляга си сам и спинка без проблеми. Той спи по време различно от малките и големите, но винаги когато е буден е с някоя от сестрите в дворчето и си играе.

# 71
  • Мнения: 228
Мили момичета,много ви благодаря за експедитивността Simple Smile Hug Hug
С голямо притеснение и свито сърце ви изчетох ooooh! Confused
Надявам се бързо болничките да се оправят и да се адаптират лесно пак. Praynig Praynig Praynig
Малена,аз също смятам,че един разговор с директорката може да пооправи нещата,ама знае ли човек newsm78 Аз лично вече се замислям какво да правяя ShockedДали да се пробвам да се направим на познати на някоя мама от друга група или проблемите са общи навсякъде Rolling Eyes.От друга страна не ми се ще да започнем с негативни реакции на госпожите от евентуални размествания.
Другото решение е директно да помоля детето ми да бъде хубаво мито на чешма след наакване под предлог,че има някакви специфични потребности.Или просто да помоля по-често да я слагат на гърне,че се опитвам да махам памперс.Дали изобщо нещо ще ги накара да се размърдат newsm78 newsm78 newsm78.
Весинке,а кошмарът успиване тъкмо го преодоляхме у дома,за да сме в час с ясленските нужди и ако се върнем назад-не зная какво да правя.То няма как детето у дома да е спокойно,ако в детската градина никой не го е поставил с внимание да спи,а детенцето е плакало кой знае колко време.

Болестите  не ми се коментират,така или иначе някак си съм се примирила,че ще са факт,но определено ме дразни родителското безхаберие.Тези хора не съзнават ли,че същото рикошира и върху техните деца от чужди безотговорни родителки действия.Така децата ни ще са нон-стоп на въртележка здрав-болен-здрав. Кой има полза от това-нечия родителска кариера ли,що ли???

Ани,Мимок,като,че ли вие сте по-доволни от ясленските групи на децата си.Ние сме мнозинство тук родителите на деца от 3та,ама пък отзивите ни саа...не най-прекрасните(меко казано).ДАли това се дължи на пове4ето опитни зайчета и възможността да споделим и дискутираме тук или просто  сме каръци в разделянето по групи newsm78 newsm78.


Стискам палци проблемите да отшумят(или ние сами да ги разрешим с дружни усилия) и децата нм да са щастливи в ясленското си пребиваване!!!

Целувки за всички дечица и  Hug за техните майки.Още веднъж благодаря за отзивите Tired Hug

# 72
  • Мнения: 1 586
Привет,

Доста сте поизписали,днес има много нови "ученици" Mr. Green  - пожелавам им да се здрави и лесно да се адаптират.  bouquet

Иначе Хриси до края на тази седмица няма да ходи на ясла, водих го на лекар,гърлото добре,гърдичките чисти ама сополи има много........... ooooh!направо вече незнам как ще се отървем от тях,то бяха капки то беше чудо.... TiredСега изписа други някакви,дано помогнат,питах за проблема с крачетата,погледна ги и каза да не се притеснявам,че понякога при рязка смяна на времето при децата се получавало така, е обясни ми го подробно но не запомних всичко , Embarassedдано е права.

Ние сме готови вече с изследванията и ако не ме изненада неприятно с някоя хрема утре сутрин сме на ясла Rolling Eyes
Само се надявам да му хареса.Като се има в предвид че тук постоянно си търси компания за игра -дано да си намери другарче Hug
Айде успех, и утре ще чакаме включване..... Whistling

Здравейте,



Ние от днес сме на ясла. Ади стоя до обяд и не е спряла да плаче. Ходила след лелките и искала да я носят. Моля ви кажете ми колко бързо свикнаха вашите мъници с яслата?
 Ади е на годинка и почти 2 месеца
При всяко дете е различно,има деца,които свикват бързо,но не всички са така.При нас Хриси спря да плаче на 4 седмица, иначе в началото ревеше много,после взе да приплаква а сега влиза доволен и гладен  Mr. Green сутрин.
Дано бързо свикнете...  bouquet
Ох,голям ферман изписах Twisted Evil Mr. Green

# 73
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте и от нас!
И ние сме готови с изследванията и от понеделник сме на линия,стига да не ни мине котка път!!!
След 06.10.,когато ни е първият учебен ден,ще пиша по-често.
И един въпрос:носихте ли нещо на леличките първият ден и какво?аз съм купила разни бонбони,сладки,кафенце да си правят,но ем интересува и вашето мнение!! Hug Hug

# 74
  • Мнения: 3 971
Ние след малко тръгваме Rolling EyesЩе пиша после как е минало Peace

Общи условия

Активация на акаунт