бронхит или..

  • 10 364
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Може да ви се стори малко тъп въпросът ми но има ли разлика между бронхит и бронхоспазъм.Лекарката като слуша Маги каза тя е с бронхит а след малко спомена нещо направила е спазъм или нещо подобно.Започваме Клацид и сироп салбутамол 3 по 3.5 мл.

# 1
  • Мнения: 1 958
сина ми е правил бронхоспазъм, но никой не ми е споменавал нищо за бронхит тогава, сигурно защото нямаше никаква температура, а просто му свиркаха дробчетата  newsm78 препоръчвам ти горещо мехлемчето "пулмекс бебе", мажи го детето вечер преди лягане и сутрин /след като се увериш че не прави алергия към него/, то загрява гърдичките и подпомага оздравяването  Peace на нас много ни помогна в комбинация с отхрачващия сироп /мукоплант/ и отпускаш бронхите сироп. бързо оздравяване ви желая   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 529
ами Маги също няма температура но много лошо кашля.Тя кашля от 20 дни но уж всичко беше от сополи и изваднъж бронхит

# 3
  • Мнения: 1 545
Бронхита е възпаление на белия дроб, на бронхите. Причинява се от бактерии, вируси и други. А пък спазъма си е друго - при него бронхите се съкращават повече от нормалното и дишанете се затруднява. За да стане по-ясно ще дам много груб пример - например като ви се схване мускула, това е спазъм. При спазъм намалява просвета на бронхите и дишането се затруднява. Именно вентолин и салбутамол действай на отпускането на бронхите. А при бронхита се дава антибиотик.

# 4
  • Мнения: 1 958
пуснах ти бележка, но сега виждам че тук си отговорила, че няма температура детето. и ние бяхме така, но не са ми казвали да има бронхит, /а и сина ми изобщо не е кашлял/ докторката само каза че антибиотик в случая няма да ни помогне, описах ти подробно на лични  Peace не знам какви са тези сиропчета, които са ви предписали, важно е да са един отхрачващ /клацид май е такъв/ в комбинация с един отпускаш бронхите, защото секрета е заседнал в тях. ще се оправите, не се притеснявай, спазвай предписанията на доктора и ще видиш че до 3-4 дни ще има вече ефект  Hug
а пулмекс бебе мехлемчето от този форум ми го препоръчаха мамите и съм много доволна   Peace

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 21:40 от sisko*

# 5
  • Мнения: 46 436
Бронхит
Бронхоспазъм


Бронхита е възпаление на белия дроб, на бронхите. Причинява се от бактерии, вируси и други ...

В 90% от случаите се причинява от висуси и лечението с антибиотик не помага.
Той се назначава само след изследвания, за да се докаже, че причинителят е бактериален.

# 6
  • Мнения: 581
важно е да са един отхрачващ /клацид май е такъв/ в комбинация с един отпускаш бронхите
  Клацид е антибиотик и то доста силен.
ами Маги също няма температура но много лошо кашля.Тя кашля от 20 дни но уж всичко беше от сополи и изваднъж бронхит
Минали сме през същото.Ужасна, продължителна кашлица, воднисти сополи без температура, а детето в супер настроение, яде, пие и се забавлява.Даже като я пипнех по гърба с ръката си усещах как хрипти.Като я заведох на пулмулог се оказа, че тези изпълнения са на алергична основа и антибиотиците в случая изобщо не помагат.Консултацията с алерголог потвърди диагнозата.
 

# 7
  • Мнения: 1 958
важно е да са един отхрачващ /клацид май е такъв/ в комбинация с един отпускаш бронхите
  Клацид е антибиотик и то доста силен.

добре, а не пиете ли нещо отхрачващо вилиана, щом това е антибиотика?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Антибиотиците не отхрачват и не отпускат бронхите. Те убиват или спират размножаването на бактериите.
При бронхоспазъм се предписват бронхолитици /отпускащи бронхите/ - в случая салбутамол. При нужда - противоалергични.
При бронхит /без бронхоспазъм/:
Отхрачващи
Ако има нощна мъчителна кашлица - подтискащи кашлицата за през нощта.
Много течности - не давайте лайка!!!
Влажен въздух
Витамин А

Антибиотици при бронхит по правило не се дават. Дори при жълти храчки. ДжПтата обичат да се застраховат  и затова ги изписват.
След бронхит има дълъг възстановителен период, с налична кашлица.

# 9
  • Мнения: 130
Антибиотиците не отхрачват и не отпускат бронхите. Те убиват или спират размножаването на бактериите.
При бронхоспазъм се предписват бронхолитици /отпускащи бронхите/ - в случая салбутамол. При нужда - противоалергични.
При бронхит /без бронхоспазъм/:
Отхрачващи
Ако има нощна мъчителна кашлица - подтискащи кашлицата за през нощта.
Много течности - не давайте лайка!!!
Влажен въздух
Витамин А

Антибиотици при бронхит по правило не се дават. Дори при жълти храчки. ДжПтата обичат да се застраховат  и затова ги изписват.
След бронхит има дълъг възстановителен период, с налична кашлица.
Сега видях поста, след като пуснах тема за тази налична ли е остатъчна ли е кашлица- вече един месец кашля. Ужас направо! И мукосолван пи и вентолин и сега и давам стодал! Sad Писна ми !
Един въпрос- давате ли нещо за тази остатъчна кашлица?

# 10
  • Мнения: 552
ами Маги също няма температура но много лошо кашля.Тя кашля от 20 дни но уж всичко беше от сополи и изваднъж бронхит
Пролетта и ние бяхме същия случай. Сополи, които се стичат назад и от тях силна кашлица по време на сън и повръщане от стеклите се сополи. След като 3 седмици кашля направихме снимка и установиха бронхит. Пихме АБ. Затова всеки следващ път щом почнат сополи и правя инхалации с лайка и сода. Така изхвърля сополите навън и те не се стичат назад.

# 11
  • Мнения: 552
Искам още да попитам Имелда защо да не се дава лайка. И пречи ли по някакъв начин на кашлицата, когато и правя инхалации с лайка?

# 12
  • Мнения: 1 958
Антибиотиците не отхрачват и не отпускат бронхите

разбира се че не... Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Лайката е алерген, освен това изсушава лигавицата  изатруднява кашлянето и отхрачването. Правете инхалациите само със сода.
За хрема е подходяща, при кашлица не е

# 14

Общи условия

Активация на акаунт