Докторската наглост и простотия нямат край...

  • 2 370
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Ето една новина от днес която направо ме възмути от дъното на душата ми. Не бях предполагал че може да има такава наглост, безочие и простотия от хора наричащи себе си "лекари"...

Цитат
Глоба от 1500 лв. за подкупен доктор

30.09.2008 / 19:18

С глоба от 1500 лева наказаха подкупен лекар. Софийския градски съд призна за виновен доктор Михаил Велков от столичната болница по ендокринология. Преди девет месеца той беше арестуван с 600 лева подкуп, които поиска за операция на пациент.

Същата присъда на първа инстанция получи и другият скандално известен лекар, поискал подкуп - Стоян Пернишки.
И Велков и Пернишки продължават да практикуват.

Лекарската етична комисия не взе отношение по случаите.

Последните две изречения нарочно съм ги уголемил. Направо нямам думи.  #Cussing out
Това са хора за които е доказано в съда че са корумпирани и подкупни
Това не са някакви подозрения просто, а доказана в съда вина. И тия подкупни и продажни хора наричащи себе си "лекари" продължават да практикуват уж най-хуманната професия.
И забележете - лекарската етична комисия не взема никакво отношения към тези доказани случаи на подкупни "лекари". Гарван, гарвану око не вади  #2gunfire Всичко е толкова гнусно и гадно че съм отвратен от тия хора....

# 1
  • София
  • Мнения: 61
Нямам какво да добавя. Навсякъде е така - и в образованието, и в съдебната система... навсякъде! Такива мистерии и чудеса може да си случат само тук, в тази държава - уволняват полицай за защита на българския трибагреник, сега пък и това с лекарите... ми нищо не може да ме учуди вече! Мисля, че живеете доста време в тази държава, че да се впечатлявате от подобни събития и новини. Не искам да задълбавам в темата...  Thinking
Затова хората се спасяват кой както може от тук.

# 2
  • Мнения: 1 008
Не оправдавам докторите, но и не смея да ги нападам.
Най-хуманната професия не трябва ли да е от най-добре-платените?
Щото ако отидеш на автомонтьор и той ти поиска 600лв за 2 часа работа, е о.к., обаче що се отнася до човек, който поправя тялото ти, чак с погнуса се отвращаваш?!
Не казвам,че в случаят лекарите са прави, просто проблемът е на друго ниво.

# 3
  • Мнения: 1 008

Затова хората се спасяват кой както може от тук.
В това число и лекарите.

# 4
  • Мнения: 7 723
Боре, ще ме извиниш, но в случая съм склонна да застана на страната на лекарите.
Не до толкова, че да ги защитавам, че са корумпирани (неволята ги учи на това)
а до толкова, че пациентите никой не ги е бил през ръцете да си цакат.

Скоро, преди два месеца се наложи да оперират дъщеря ми по спешност в Пирогов.
Орерираха я. ...дадоха всичко от себе си...(някои знаят за това)
Никой, повтарям НИКОЙ не ми е искал една стотинка за нищо...
...както и да е, де....

Мисълта ми беше, че аз изпитвах нужда да се отблагодаря
на приелия я и по- късно орериращ доктор по някакъв начин...
И какъв да е той, освен да измисля повод да му занеса пликче с пари...
Така и направих.
Знам за какви заплати работят, знам и усетих отношението
му към дъщеря ми- в случая негова случайна пациентка...
...идваше ми да го позлатя тоя човек...
Намерих начин и момент да го приклещя в едно тъмно кьоше
в рентгеновия к-т, докато колегата му извършваше контролния й прегред...
Бутнах му с триста мъки пликчето (добре, че беше тъмно там...).
Той не го искаше...дърпаше се...аз настоях.

...извода е, че и най- хуманните услуги в държавата се заплащат.
Ако щеш.

# 5
  • София
  • Мнения: 61
Да, и това е вярно. Наистина заплащането им не е подобаващо.
Ама то живота в тая държава е една подигравка.  #2gunfire
Кой може да подобри това, да направи нещо? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 216
Именно така е , не са за защита , но са в безизходица както и много много други българи и не мога да понасям тези от правителството че разказаха играта на БГ, но и манталитета на средният БГ трябва да се смени, но като няма от къде ще искат подкуп. Аз лично познавам Дри от точно тази болница и да ви кажа заплатите им саи, до колкото разбрах, 600лв преди данъци и това е със всички нощни и вредни и т.н, после идват отдръжките, а сега дори са им взели и кофичката кисело мляко дето им се полагала към дневната дажба, нямат лавка или обяд, сам си носиш или купуваш.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 423
.............Бутнах му с триста мъки пликчето (добре, че беше тъмно там...).
Той не го искаше...дърпаше се...аз настоях.

...извода е, че и най- хуманните услуги в държавата се заплащат.
Ако щеш.

Бих постъпила по същия начин, но това е друго. Това е благодарност. Подкуп ми звучи по друг начин - ако дадеш едни пари ще ти спасим живота, ако не дадеш - мри.
Всъщност не знам дали трябва да се постъпва по този начин. Да, това е хуманна професия, но има куп други такива. Това, че заплатите са ниски какво означава? Министри и депутати дето са с високи заплати да не би да не си искат рушветите?
Нещо супер гнило има и в цялата система, и в морала ни.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Това ми е любимото - да се повдигне тема за доктори, сестри, учители, полицаи и веднага всички скачат в защита: "Ами то с тия заплати..."
Ами то с тия заплати, ама на хората, от които искат подкупите, да не би да са им по-големи заплатите. И е много различно да искаш да се отблагодариш след като са ти помогнали, друго е да те изнудват преди и по време на лечението. Брат ми беше опериран по спешност след катастрофа в болницата на малко градче, спасиха му живота и още ги благославяме тези лекари, освен че направихме голямо за времето си дарение на болницата и отделно на лекарите и персонала. А по-късно при рутинна планирана операция в Пловдив излезе анестезиолога да ни съобщи, че брат ми е получил гърч и ако искаме да го извади от упойка и да оживее, трябва да му дадем 150 лв. Ей там, на ръка, пред вратата на операционната. Дадохме ги, естествено. И не ми казвайте, че вие нямаше да дадете. На тоя дебил (извинявам се, но по друг начин не мога да го нарека) мога само да му пожелая да му се връща стореното, защото съм убедена, че нашето не е единствен случай.
И още мога да говоря, ама ми стана криво и ще спра.
Но смятам, че както и за много други неща в държавата, докато съществува безнаказаност нищо няма да се промени. А темат, струва ми се, е точно за това: не всички лекари са такива, но тези, които са нагли и безскрупулни, остават ненаказани.

# 9
  • Мнения: 571
Когато правиш нещо в знак на благодарност е едно, но не съм съгласна някой да ме принуждава да му плащам, за да си свърши служебните задължения. Аз намам вина че заплащането не е адекватно. А и заплатата, която получава идва и от моите данъци. Не мисля че е редно някой да ме ползва като средство за увеличение на заплатата.

# 10
  • Мнения: 5 370
Боре, ще ме извиниш, но в случая съм склонна да застана на страната на лекарите.
Не до толкова, че да ги защитавам, че са корумпирани (неволята ги учи на това)
а до толкова, че пациентите никой не ги е бил през ръцете да си цакат.


Това ама изобщо не е така, да ме прощаваш, Руске.
А въпросният Велков не взема за първи път. Просто сега се е случило НЯКОЙ да изпищи.
Мога много случки да разкажа, ама ще се въздържа. И стига с тази неволя. Да не би другите да сме много ВОЛНИ?

# 11
  • Мнения: 3 405
Темата за двамата конкретни лекари ли е?
Или изобщо? (как мразя обобщенията Mr. Green)
Не е нужно да казвам, че не всички лекари са такива.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
Боре, ще ме извиниш, но в случая съм склонна да застана на страната на лекарите.
Не до толкова, че да ги защитавам, че са корумпирани (неволята ги учи на това)
а до толкова, че пациентите никой не ги е бил през ръцете да си цакат.

Руске, не си наясно. това, че на теб не са ти поискали стотинка, не значи, че винаги е така. масови са случаите на изнудване от страна на лекари при очевидно тежко болни пациенти - донесете Х лева, иначе няма операция. и се получава краен резултат "никой не ги е бил през ръцете да дават". да, не ги бие, ама не ги и лекува, ако не дадат.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 817
Нищо не може да оправдае искането на подкуп от лекар - нито ниската заплата, нито мизерията, НИЩО! Това да жонглираш с живота на хората е толкова грозно, подло и отвратително деяние, че аз бих изкарала такъв лекар да го полея с катран и после да го пусна на линч!!!!!

Руске, твоят случай е много различен. Не можеш да правиш сравнение.

И не всички лекари са такива, даже повечето, които аз съм срещала не са. Но онази част корумпирани петнят тази професия и настройват хората срещу всички лекари. Заради това, факта, че лекарската етична комисия не взема отношение е непростим.

# 14
  • Мнения: 212
Заради това, факта, че лекарската етична комисия не взема отношение е непростим.

Точно факта, че лекарската етична комисия не взема никакво отношение по въпроса с доказаната вече вина на двамата доктори, показва че всички доктори са такива. Явно за самите доктори най-нормалното нещо на света е да искат и получават подкупи от болните си пациенти. След като лекарския съюз и лекарската етична комисия не предприемат действия да изключат тия "лекари" от своите редици това означава само едно - българските лекари приемат действията на своите корумпирани колеги като нещо напълно нормално и в реда на нещата и не смятат че това да си корумпиран може да пречи да си пак лекар и да гледаш хората в очите ...
Аз не мога да разбера как тия хора гледат в очите своите пациенти и как още се водят лекари...

Общи условия

Активация на акаунт